هشدار چین به آمریکا برای اظهارنظر در مورد حادثه تیان‌آن‌من
به دنبال اظهار نظر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه حادثه ۳۵ سال پیش در تیان‌آن‌من در چین هرگز فراموش نخواهد شد، پکن به واشنگتن هشدار داد که به بهانه حقوق بشر در امور داخلی این کشور دخالت نکند.
لاوروف: نظامیان فرانسوی در اوکراین هدف قانونی روسیه هستند
وزیر خارجه روسیه در پایان سفرش به جمهوری کنگو، با تاکید بر اینکه مربیان نظامی فرانسوی، مانند هر نیروی نظامی خارجی و مزدور دیگری در اوکراین، هدفی قانونی برای روسیه هستند و گفت: غرب به وجود یک رژیم نازی در کی‌یف برای اعمال فشار بر مسکو نیاز دارد.
پارلمان اسلوونی با برسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین موافقت کرد
پارلمان اسلوونی روز سه‌شنبه با برسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین اعلام موافقت کرد.
رای مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به تحریم دادگاه لاهه
پس از صدور حکم دیوان کیفری بین‌المللی مبنی بر دستگیری مقامات رژیم صهیونیستی مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم دیوان بین‌المللی را تصویب کرد.
بازتاب سخنرانی رهبر انقلاب در رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی
سخنرانی آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه ای و بین المللی داشته است و اکثر این رسانه ها بر روی موضوع زوال اسرائیل در این بیانات تمرکز داشته اند.
زنگ خطر آمریکا در خاورمیانه به صدا در آمد
دهمین اجلاس بزرگ وزیران مجمع همکاری عربی-چینی از روز سه شنبه تا شنبه (۲۸ می‌تا ۱ جون) به میزبانی پکن و با حضور سران کشور‌های بحرین، مصر، تونس و امارات متحده عربی و وزرای خارجه ۱۸ کشور عربی برگزار شد.
پیش از برگزاری نشست شورای حکام آژانس صورت گرفت؛
سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان ‌های بین‌المللی مستقر در وین ابراز امیدواری کرد که «قطعنامه ضد ایرانی» انگلیس، فرانسه و آلمان در جلسه فردای شورای حکام بررسی نشود چرا که "اوضاع را به شدت بدتر می‌کند."
جنایت اسرائیل درغزه و رفح؛چرا احکام دیوان لاهه اجرا نمی‌شود؟
کارشناس حقوق بین‌الملل با اشاره به حکم‌های اخیر دیوان لاهه درباره رژیم صهیونیستی، گفت که جامعه حقوقی جهان در حال حاضر می‌داند که رژیم صهیونیستی از قوانین بین‌المللی تمکین نکرده و مرتکب نسل‌کشی در نوار غزه می‌شود.
پکن: به زودی اقدامات خود علیه فعالیت‌های تایوان را تشدید می‌کنیم
وزیر دفاع چین گفت که پکن به دنبال بازگرداندن تایوان به خاک چین از راه مسالمت‌آمیز است، اما تایوان چنین احتمالی را از بین برده است.
جدیدترین نگرش مردم آمریکا به سیاست خارجی ایالات متحده
وضعیت قطبی‌شده گرایش سیاست خارجی جامعه ایالات متحده نشان می‌دهد که موضوع مواجهه آمریکا با جنگ اوکراین و چگونگی کمک به کی‌یف در برابر روسیه و به طور کلی شراکت امنیتی با اروپا از محور‌های اختلافی کمپین‌های رقابت ریاست‌جمهوری آتی آمریکا خواهد بود.
رسانه‌های غربی، عِبری و عربی، نامه رهبری را چگونه پوشش دادند؟
برخلاف رویکرد مثبت رسانه‌های عربی در قبال نامه رهبری به دانشجویان آمریکا اما این نامه، خشم رسانه‌های عِبری را برانگیخت و منابع غربی سعی کردند با تاکتیک‌های خاص رسانه‌ای از اهمیت آن بکاهند.
وال‌استریت‌ژورنال: بلوک ضدآمریکا در حال خنثی‌سازی تحریم‌ها است
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی به تجربه موفق جمعی کشورهای تحریم‌شده برای خنثی‌سازی محدودیت‌های مالی و تجاری غرب پرداخته است.
قبلی۳بعدی