برجام و چرایی ورود و خروج آمریکا
در صورت ناتوانی اروپا در دادن چنین تضمینی، ایران هم به شرایط پیش از برجام از حیث فعالیت‌های هسته‌ای بازگردد؛ زیرا منطقی و معقول نیست که ایران از یک سو، در برجام باشد و تن به محدودیت‌های هسته‌ای بدهد و از سوی دیگر آمریکایی‌ها با خروج از برجام فشارهای اقتصادی بدتر از دوران پیش از برجام را علیه ملت ایران اعمال کنند.
دورنمای نشست‌های مرتبط با آینده سوریه و ضرورت امروز دیپلماسی ایرانی :
این درست است که مذاکره و دیپلماسی ادامه جنگ تلقی شود، ولی بهتر و درست‌تر این است که بگوییم ماهیت و کارکرد و نتایج مذاکره و دیپلماسی با شرایط و وضعیت جنگ و عرصه‌های میدانی مرتبط است و گزینه‌ای برای رسیدن به اهداف جنگ از مسیر میانبر مذاکره و دیپلماسی محسوب می‌شود.
مهمترین مشکلی که در کنوانسیون پالرمو به چشم می خورد قرار گرفتن گروه های مقاومت از جمله حزب الله در لیست گروه های تروریستی و الزام امضا کنندگان این کنوانسیون برای مقابله به گروه های مقاومت می باشد. لذا ایران با امضای این کنوانسیون ملزم به مقابله با گروه‌های مقاومت میگردد.
مردم ایران از نظر آمریکایی‌ها
آمریکایی‌ها مفاهیم اساسی در ادبیات سیاسی، مانند حقوق بشر، آزادی، دموکراسی، استقلال، صلح، عدالت، امنیت، تروریسم و مردم را، با معیارهای خاص خود تعریف می‌کنند. بنابراین وقتی دولتمردان آمریکایی، خود را طرفدار صلح، ثبات، حقوق بشر، امنیت و مردم معرفی می‌کنند، باید به تعریف آنان از این واژه‌ها توجه شود
اشک تمساح سعودی!
رسانه های سعودی و اعتراضات داخلی ایران
رسانه های سعودی سعی دارند با انتشار اخبار مربوط به ایران به نوعی در جهت انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی خود و جنایات کشورشان در منطقه دست به فرافکنی بزنند. از سوی دیگر بررسی نوع جهت گیری مقامات و رسانه های عربستان نسبت به مسائل ایران نشان دهنده این امر است که سعودی ها چندان با بافت سیاسی و اجتماعی ایران آشنایی ندارد
بوئینگ در راس صادرکنندگان برتر ایالات متحده تقریبا 20میلیارد دلار از فروش به ایران به دست خواهد آورد. اگر این قرارداد تکمیل شود این نخستین هواپیماهای ایالات متحده خواهد بود که پس از سال‌های 1970 و دوران شاه، به ایران صادر شده است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) با بیان اینکه برخورد جدی با افراد فاقد ویزا و مجوز در مرزهای کشورمان انجام گرفته است، علت لغونشدن روادید عراق برای زائران اربعین حسینی را تشریح کرد.
پیام های سفر پوتین به تهران
سفر اخیر پوتین به ایران می تواند هم به تحکیم جایگاه روسیه در منطقه کمک کند و هم در تحقق منافع منطقه ای ایران مؤثر باشد و با توجه به دیدار مقام معظم رهبری و پوتین باید شاهد شروع تغییراتی در بحران های سوریه، یمن و به طور کلی روند مبارزه با تروریسم در منطقه بود
ایجاد هرج و مرج خلّاق راهکار دشمن برای تجزیه کشورهای منطقه است/بارزانی قربانی یک توطئه استکباری خواهد شد
ریشه های تاریخی و تبعات همه‌پرسی کردستان عراق در گفت‌وگو با کارشناسان منطقه:
مهتدی: کُردها همه در این مسئله متحد نیستند. الان مثلاً اتحادیه میهنی و خیلی دیگر از جریان های سیاسی معتقد نیستند که این کار به سود کردهاست. اما شخص مسعود بارزانی به شدت پافشاری می‌کند و به رغم اینکه بسیاری از او درخواست کردند این کار را انجام ندهد، باز زیر بار نرفت و همه پرسی را انجام داد/ افقهی: الان اختیاراتی که کردهای عراق دارند، وضعیت بهتری را برای آن ها فراهم کرده نسبت به زمانیکه بخواهند استقلال پیدا کنند. اگر بخواهند مستقل بشوند تازه اول محاصره و جنگ‌های پیرامونی و جنگ‌های داخل اقلیم است.
پیامدهای عملی تحریم های آمریکا علیه سپاه پاسداران ناچیز است/انجام مذاکره مجدد برای برجام بسیار سخت خواهد بود
پروفسور جیمز دی سویج در گفت‌وگو با بصیرت:
وزارت خزانه‌داری بر روی سه شبکه حمایتگر تدارکات نظامی سپاه پاسداران هدف‌گیری کرده است: توسعه وسایل نقلیه بدون سرنشین و تجهیزات نظامی برای سپاه پاسداران و تولید و نگهداری قایق‌های تندروی تهاجمی برای نیروی دریایی سپاه پاسداران. در این میان هیچ قانون بین‌المللی وجود ندارد تا از این اقدام ایالات‌متحده جلوگیری کند.
بارزانی به دنبال جزیره ای بی ثبات و فقیر برای مردم کُرد!
رفراندوم و تجزیه اقلیم کردستان، مقدمه ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه
مسئولان جمهوری اسلامی نیز به صراحت اعلام داشته‌اند که نه تنها برگزاری رفراندوم را برنمی‌تابند؛ بلکه با انسداد مرزها، قطع روابط سیاسی و اقتصادی و تعطیلی کنسولگری، حق ورود به عمق اقلیم و مبارزه با ضد انقلاب مستقر در اقلیم و گروه‌های خفته تجزیه‌طلب در آنجا را به منزله بخشی از اقدامات پیش‌دستانه و احتیاطی برای مقابله با پیامدهای ضد امنیتی و بحران‌آفرین تصمیم بارزانی در دستور کار قرار داده‌اند.
پیام های حمله موشکی سپاه پاسداران به گروه تروریستی داعش
شلیک موشکی سپاه دو روز پس از وضع تحریم‌های جدید سنا علیه ایران صورت گرفت. در واقع ترامپ با تحریم جدید به دنبال تهدید ایران بود تا به نوعی تهران را از فعالیت های موشکی خود باز بدارد. شلیک موشک های ایرانی به سمت تروریست ها این پیام را به کاخ سفید می دهد که ایران در برابر تهدید، منفعل نیست و آن را قاطعانه پاسخ می دهد.
قبلی۳بعدی