بسترها،اهداف و پیامدهای حمله ترکیه به کردهای سوریه چیست؟
ترکیه به دنبال پروسه دیگر سازی کردی است. مدت ها پیش ترکیه یک گروه کرد وابسته به خود بنام (ENKS)در زمان ریاست بارزانی در کردستان عراق سازمان دهی کرد. ترکیه به دنبال جایگزینی این گروه با کردهای وابسته به حزب کارگران در مرزهای خود است. کُردها قریب به سه میلیون از جمعیت سوریه را تشکیل می دهند که عموما در مناطق مرزی با ترکیه سکونت دارند.
پیام های خروج آمریکا از سوریه
اسراییل بی تردید، شاهد بربادرفتن آخرین رویاهایش در زمینه نابودی محور مقاومت خواهد بود و روزگار سخت این رژیم آغاز خواهد شد.
شگردهای دیپلماتیک  آمریکا در برجام/بدانید با چه کسانی و چگونه مذاکره کرده اید!
همه ایرانیان این دغلکاری ها را بخوانند
کانال ظریف/مذاکرات محرمانه در عمان/کوتاه آمدن آمریکا در مقابل غنی‌سازی/ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟/اولین مذاکرات پس از مذاکرات مخفیانه/راه حلی برای دست ندادن/توییت روحانی دست ایران را رو کرد/نوه من و نوه عباس/جشن در تهران ، خواب در آمریکا هدیه مجید و عباس به وندی/همدردی با فریدون/نیم نگاهی به داخل ایران/رهبر ایران نمک به زخم ما می‌پاشید/بمب؛ پشتوانه مذاکرات//حربه اشک/گاهی جواد، گاهی آقای وزیر/گرفتن بزرگ‌ترین ابزار قدرت ایران/کریسمس مبارک!/جلیلی ما را عذاب می‌داد/ماجرای شال‌های رنگارنگ اشمیت/مذاکرات مخفی ژنو/کمک‌های اسرائیل/غذاهای خوشمزه ایرانی
پادشاهان برهنه مقابل ایران
پایگاه آمریکایی "هیل"وابسته به کنگره آمریکا در یادداشتی به تحلیل و ارزیابی تحولات اخیر منطقه بویژه حملات سنگین انصارالله یمن به تاسیاسات نفتی عربستان پرداخته و با اشاره به ضعف و ناتوانی ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و بن سلمان، ولیعهد سعودی در مقابل ایران، آنها را "پادشاهان برهنه" توصیف کرده است. در ماه ژوئن، [پنتاگون] گروه ضربت ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را به خلیج فارس اعزام کرد اما آنها با احتیاط در دریای عمان مستقر شده‌اند. ایرانی‌ها علی‌رغم اینکه از حمله مستقیم به نظامیان، پایگاه‌ها و کشتی‌های آمریکایی اجتناب کرده‌اند اما یک پهپاد جاسوسی ۱۳۰ میلیون دلاری را که برفراز آب‌های ایران پرواز می‌کرد، ساقط کردند.
تأملی بر اقدام انگلیس در دزدی دریایی
اقدام اخیر لندن، به مثابه قطعه‌ای از یک جورچین مشترک آمریکایی‌ـ اروپایی علیه ایران قابل تحلیل است. تروئیکای اروپایی مانند کاخ سفید در صددند گزاره‌های ایجابی و سلبی خود یا همان سیاست چماق و هویج را در برهه زمانی فعلی علیه کشورمان به فعلیت کامل برسانند. بدیهی است که دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشورمان نباید اسیر این بازی خطرناک و پیچیده شود.
پدافند هوایی عربستان مقهور قدرت انصارالله
اجرای عملیات های متعدد پهپادی و موشکی نیروهای یمنی علیه عربستان و ناکارآمدی پدافند هوایی عربستان در پاسخگویی به این حملات، نشان از توان بالای نیروهای انصارالله و عدم برآورد صحیح عربستان از توان یمنی ها دارد.
بر اساس مقاله پیتر هاریس، جهان تک‌قطبی هنوز به پایان نرسیده هرچند که افول آن قریب‌الوقوع است. نویسنده در پایان تأکید می‌کند که سؤال مهمی که تحلیلگران سیاسی خارجی امروز مطرح می‌کنند مربوط به این نیست که کدام نظام جهانی در آینده ظهور خواهد کرد، بلکه مربوط به این است که نظام تک‌قطبی قبل از فروپاشی تا چه‌حدی افول خواهد کرد.
سابقه دشمني ايالات متحده آمريکا با جمهوري اسلامي به هفته¬هاي نخستين پيروزي انقلاب اسلامي باز مي‌گردد. اين دشمني ممکن است دچار فراز و فرود شده باشد اما به گواهي تاريخ هرگز در اصل و اساس خود دستخوش کوچکترين تغييري نشده است بلکه گذشت زمان بارها اثبات کرده که دشمني کاخ سفيد با ايران اسلامي روز به روز سخت¬تر و همه¬جانبه¬تر شده است. بهترين نمونه اين دشمني روبه تزايد؛ « تحريم¬ها» است که در سال¬هاي اخير نه تنها گسترش کمي قابل ملاحظه¬اي يافت بلکه بسياري از شئون غير نظامي و انساني را درگير خود کرد ، به گونه‌اي که اعتراض نهاد¬ها و جمعيت‌هاي انسان دوستانه را در پي داشت. بولتن حاضر تلاش دارد مهم‌ترين تبليغات رسانه¬اي مقامات آمريکايي و متحدانش را در خصوص جمهوري اسلامي ايران و مهم‌ترين چالش¬هاي داخلي و خارجي دولت جديد آمريکا را دربازه زماني هفتگي، رصد و در چارچوب موضوعي دسته¬بندي و در اختيار پژوهشگران و برنامه‌سازان اين حوزه قرار دهد.
«معامله قرن» تحت عنوان معامله ای برای نابودی مسأله فلسطین و برافراشتن پرچم اسرائیل یاد می شود. اما واقعیت این است که تنها هدف معامله قرن، نابودی مسأله فلسطین نیست. معامله قرن دارای ابعاد و زوایای گوناگونی نیز هست که تنها در فلسطین خلاصه نمی شود بلکه فقط از فلسطین آغاز می شود و از سوریه عبور می کندتا به ایران برسد.
دلایل عقب نشینی ترامپ از مواضع تهاجمی
ترامپ طی هفته گذشته، نسبت به شیوه ورود ادوات جنگی از جمله ناو آبراهام لینکلن و بمب‌افکن‌های ب-۵۲ به خاورمیانه «عصبانی شده» است چون «شبیه به شروع جنگ» است
مقایسه قدرت آفندی و پدافندی انصارالله با آمریکا و عربستان
معاملات کلان تسلیحات هم نتوانست عربستان را نجات دهد
الجزیره در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که پرواز هفت پهپاد در چنین مسافتی بدون اینکه پدافند دفاعی عربستان سعودی آن را شناسایی و هدف بگیرد، سؤالاتی را در خصوص معاملات کلان تسلیحاتی که ریاض در طول سال‌های گذشته انجام داده ایجاد می‌کند.
افزایش ۵۴۱ هزار بشکه‌ای خرید نفت چین از ایران در ماه مارس
اداره گمرک چین اعلام کرد: خرید نفت این کشور از ایران در ماه مارس با افزایش ۳۱ هزار و ۴۰۰ بشکه ای به نسبت ماه فوریه، به بیش از ۵۴۱ هزار بشکه رسیده است.
قبلی۳بعدی