وقتی دبیر FATF نگرانی رهبر انقلاب را تایید کرد
انتهای نامعلوم معاهدات بین المللی
دیوید لوئیس دبیر اجرایی FATF در مصاحبه با بی بی سی و در پاسخ به خبرنگار آن که از او پرسید آیا تضمینی وجود دارد که ایران با اجرای خواسته‌های FATF از فهرست سیاه آن خارج شود، گفت: «هیچ تضمینی در کار نیست اما این اقدام می‌تواند شرایطی را برای این کشورها فراهم کند تا وارد داد و ستد با سایر کشورها شوند؛ چرا که می‌تواند نشان دهد که این کشورها محل‌های امنی برای سرمایه‌گذاری هستند!»
7 نکته درباره دستور دادگاه لاهه
جریان اصلاحات و حامی دولت در موضعی متناقض و عجیب می کوشد از این شکایت، پلی برای مذاکره با آمریکا بسازد! استخراج و توصیه به مذاکره از طرح یک شکایت، تناقضی هنرمندانه است که تنها از شیفتگان رابطه با آمریکا برمی آید.
استمرار بازی برجامی پاریس در زمین واشنگتن
کاخ الیزه به دنبال چیست؟
امانوئل ماکرون قصد دارد بار دیگر پیشنهاد خود برای «تقویت برجام» را تکرار کند. او این پیشنهاد را که از آن به عنوان «توافق مکمل برجام» هم یاد می‌شد چند ماه پیش هنگام خروج آمریکا از برجام مطرح کرد. پیشنهاد فرانسه این بود که آمریکا به برجام پایبند بماند و طرف‌ها به تفاهمی مشترک برای محدود کردن برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران برسند.
13 راهکار برای مقابله با جنگ اقتصادی و روانی آمریکا
سردار جوانی معاون سیاسی سپاه در گفتگوی تفصیلی با بصیرت مطرح کرد
سپاه معتقد است که جمهوری اسلامی و ملت ایران ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد تا این جنگ را به یک فرصت تبدیل کند و ایران را در مسیر شکوفایی اقتصادی قراردهد و لازمه چنین توفیقی این است که همان‌طوری که در دوره جنگ تحمیلی یک نوع وحدت و انسجام در داخل کشور شکل گرفت، چنین وضعیتی را در جنگ اقتصادی هم داشته باشیم.
10 نکته ای که درباره نشست تهران باید بدانید
پیام اجلاس سه جانبه تهران برای ادلب و وزارت خزانه داری آمریکا چه بود؟
آمریکا و بخصوص رژیم صهیونیستی در ماه های اخیر تحرکات سیاسی گسترده و برخی اقدامات نظامی ایذایی را برای بیرون راندن ایران از سوریه آغاز کرده اند. رایزنی و فشار بر مسکو در این زمینه یکی از اصلی ترین تاکتیک ها برای دستیابی به هدف مذکور است. نشست تهران نشان داد تحریکات دیپلماتیک و رسانه ای تل آویو برای اختلاف افکنی میان روسیه و تهران، موفق نبوده است.
اين روزها ترامپ با طرح مذاکره بدون پيش‌شرط با مقامات ايران مرحله جديدي از عمليات رواني با هدف اجماع و فضاسازي عليه ايران را کليد زده است، آيا وي موفق به اين امر مي‌شود؟
يکي از موضوعاتي که اين روزها خبرساز شده و حواشي زيادي داشته، پيشنهاد ترامپ براي مذاکره است؛ در اين باره و امکان‌سنجي اين مذاکره توضيح دهيد؟
سفیر آلمان پرسپولیسی است یا استقلالی؟+تصاویر
به باشگاه پرسپولیس و استقلال می رود و با مسئولان و کادر فنی دو تیم دیدار می کند. وقتی مهمان تمرین تیم استقلال شد و به رحمتی پنالتی زد، شائبه آبی بودنش قوت گرفت اما در جام جهانی تمجید مفصلی از بیرانوند کرد تا موازنه قرمز و آبی برقرار شود.
نان لس آنجلس تایمز را بخور اما آزاده باش!
«مرگ بر آمریکا» یعنی چه؟
رامین مستقیم بیش از یک دهه است که برای روزنامه لس آنجلس تایمز کار می کند و خبرنگار این روزنامه آمریکایی در ایران است. اینکه یک شهروند آمریکایی که تحت تاثیر رسانه های جریان مسلط خبری در این کشور هستند، درباره چرایی شعار «مرگ بر آمریکا» دچار سردرگمی شده و حسی منفی به وی دست دهد، جای تعجب ندارد اما پاسخ آقای مستقیم به این ابهام و پرسش اعتراضی جای تامل دارد.
تطهیر «سیا» و رویای کودتا
چرا ویکلی استاندارد درصدد تحریف کودتای 28 مرداد است؟
تحریف واقعیت های مسلم کودتای 28 مرداد، تلاش و زمینه سازی به امید تدارک کودتایی دیگر با ابزار نسخه های به روز شده شعبان بی مخ است. آمریکایی ها 40 سال است که خواب تکرار کودتا در ایران را می بینند؛ رویایی شیرین برای رهایی از کابوس واقعی اقتدار و استقلال ملت و جمهوری اسلامی ایران.
سنگرهای خالی ایران در پکن و دهلی نو
ضعف دستگاه دیپلماسی در جنگ اقتصادی
آمریکایی ها طی چند ماه اخیر هیات هایی از وزارت خارجه و خزانه داری را به بیش از 40 کشور گسیل کرده اند تا زمینه را برای تشدید فشار و تحریم اقتصادی به ایران فراهم آورند. خالی ماندن صندلی سفارت در کشورهای مهم و دارای رابطه نزدیک اقتصادی با ایران، یعنی دادن فرصت جولان بیشتر به این هیات های متخاصم.
هدف مذاکره است یا تغییر نظام؟
تله ای در پوشش پیشنهاد
آمریکا تنها راه مهار ایران و ضربه زدن به حکومت ایران را در اتخاذ راهبردی چندجانبه که متاثر از استراتژی های مختلف است، می داند. ترامپ به خوبی به این امر پی برده که ایران وضعیت متفاوتی نسبت به کره شمالی و دیگر کشورها دارد.
قبلی۳بعدی