5 نکته درباره جنجال موشکی آمریکا و اروپا
نگاهی به سیاست غرب برای تضعیف توان موشکی ایران
شورای امنیت سازمان ملل به درخواست کشورهای اروپایی و با حمایت آمریکا جلسه ای درباره برنامه موشکی ایران ترتیب داد که پشت درهای بسته برگزار شد و به نتیجه خاصی هم نرسید. هدف اروپا و آمریکا از جنجال اخیر چیست؟ راهکار مقابله با آن کدام است؟
چیستی و چرایی راهبرد «نگاه به شرق»
راهبرد «نگاه به شرق» در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در برهه‌های مختلف، با شدت و ضعف‌هایی، موردتوجه بوده است. با این حال، به نظر می‌رسد که در برهه‌ی کنونی، این راهبرد بیش از پیش موردتوجه قرار گرفته است.
7 نکته درباره توافقنامه پاریس
ارتباطات حقوقی پیچیده توافقنامه به گونه ای زیرکانه به هم پیوند خورده که پذیرش این تعهد، تعهدات الزام آور دیگری را سبب می شود که راه را برای تحریم های بیشتر بازمی کند همانطور که در اکثر بندها ابهاماتی وجود دارد و اساسا به همین دلیل توسط شورای نگهبان ایراداتی به آن گرفته شده و هنوز پاسخ آن ایرادات داده نشده است.
وقتی دبیر FATF نگرانی رهبر انقلاب را تایید کرد
انتهای نامعلوم معاهدات بین المللی
دیوید لوئیس دبیر اجرایی FATF در مصاحبه با بی بی سی و در پاسخ به خبرنگار آن که از او پرسید آیا تضمینی وجود دارد که ایران با اجرای خواسته‌های FATF از فهرست سیاه آن خارج شود، گفت: «هیچ تضمینی در کار نیست اما این اقدام می‌تواند شرایطی را برای این کشورها فراهم کند تا وارد داد و ستد با سایر کشورها شوند؛ چرا که می‌تواند نشان دهد که این کشورها محل‌های امنی برای سرمایه‌گذاری هستند!»
7 نکته درباره دستور دادگاه لاهه
جریان اصلاحات و حامی دولت در موضعی متناقض و عجیب می کوشد از این شکایت، پلی برای مذاکره با آمریکا بسازد! استخراج و توصیه به مذاکره از طرح یک شکایت، تناقضی هنرمندانه است که تنها از شیفتگان رابطه با آمریکا برمی آید.
استمرار بازی برجامی پاریس در زمین واشنگتن
کاخ الیزه به دنبال چیست؟
امانوئل ماکرون قصد دارد بار دیگر پیشنهاد خود برای «تقویت برجام» را تکرار کند. او این پیشنهاد را که از آن به عنوان «توافق مکمل برجام» هم یاد می‌شد چند ماه پیش هنگام خروج آمریکا از برجام مطرح کرد. پیشنهاد فرانسه این بود که آمریکا به برجام پایبند بماند و طرف‌ها به تفاهمی مشترک برای محدود کردن برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران برسند.
13 راهکار برای مقابله با جنگ اقتصادی و روانی آمریکا
سردار جوانی معاون سیاسی سپاه در گفتگوی تفصیلی با بصیرت مطرح کرد
سپاه معتقد است که جمهوری اسلامی و ملت ایران ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد تا این جنگ را به یک فرصت تبدیل کند و ایران را در مسیر شکوفایی اقتصادی قراردهد و لازمه چنین توفیقی این است که همان‌طوری که در دوره جنگ تحمیلی یک نوع وحدت و انسجام در داخل کشور شکل گرفت، چنین وضعیتی را در جنگ اقتصادی هم داشته باشیم.
10 نکته ای که درباره نشست تهران باید بدانید
پیام اجلاس سه جانبه تهران برای ادلب و وزارت خزانه داری آمریکا چه بود؟
آمریکا و بخصوص رژیم صهیونیستی در ماه های اخیر تحرکات سیاسی گسترده و برخی اقدامات نظامی ایذایی را برای بیرون راندن ایران از سوریه آغاز کرده اند. رایزنی و فشار بر مسکو در این زمینه یکی از اصلی ترین تاکتیک ها برای دستیابی به هدف مذکور است. نشست تهران نشان داد تحریکات دیپلماتیک و رسانه ای تل آویو برای اختلاف افکنی میان روسیه و تهران، موفق نبوده است.
اين روزها ترامپ با طرح مذاکره بدون پيش‌شرط با مقامات ايران مرحله جديدي از عمليات رواني با هدف اجماع و فضاسازي عليه ايران را کليد زده است، آيا وي موفق به اين امر مي‌شود؟
يکي از موضوعاتي که اين روزها خبرساز شده و حواشي زيادي داشته، پيشنهاد ترامپ براي مذاکره است؛ در اين باره و امکان‌سنجي اين مذاکره توضيح دهيد؟
سفیر آلمان پرسپولیسی است یا استقلالی؟+تصاویر
به باشگاه پرسپولیس و استقلال می رود و با مسئولان و کادر فنی دو تیم دیدار می کند. وقتی مهمان تمرین تیم استقلال شد و به رحمتی پنالتی زد، شائبه آبی بودنش قوت گرفت اما در جام جهانی تمجید مفصلی از بیرانوند کرد تا موازنه قرمز و آبی برقرار شود.
قبلی۳بعدی