يکي از موضوعاتي که اين روزها خبرساز شده و حواشي زيادي داشته، پيشنهاد ترامپ براي مذاکره است؛ در اين باره و امکان‌سنجي اين مذاکره توضيح دهيد؟
سفیر آلمان پرسپولیسی است یا استقلالی؟+تصاویر
به باشگاه پرسپولیس و استقلال می رود و با مسئولان و کادر فنی دو تیم دیدار می کند. وقتی مهمان تمرین تیم استقلال شد و به رحمتی پنالتی زد، شائبه آبی بودنش قوت گرفت اما در جام جهانی تمجید مفصلی از بیرانوند کرد تا موازنه قرمز و آبی برقرار شود.
نان لس آنجلس تایمز را بخور اما آزاده باش!
«مرگ بر آمریکا» یعنی چه؟
رامین مستقیم بیش از یک دهه است که برای روزنامه لس آنجلس تایمز کار می کند و خبرنگار این روزنامه آمریکایی در ایران است. اینکه یک شهروند آمریکایی که تحت تاثیر رسانه های جریان مسلط خبری در این کشور هستند، درباره چرایی شعار «مرگ بر آمریکا» دچار سردرگمی شده و حسی منفی به وی دست دهد، جای تعجب ندارد اما پاسخ آقای مستقیم به این ابهام و پرسش اعتراضی جای تامل دارد.
تطهیر «سیا» و رویای کودتا
چرا ویکلی استاندارد درصدد تحریف کودتای 28 مرداد است؟
تحریف واقعیت های مسلم کودتای 28 مرداد، تلاش و زمینه سازی به امید تدارک کودتایی دیگر با ابزار نسخه های به روز شده شعبان بی مخ است. آمریکایی ها 40 سال است که خواب تکرار کودتا در ایران را می بینند؛ رویایی شیرین برای رهایی از کابوس واقعی اقتدار و استقلال ملت و جمهوری اسلامی ایران.
سنگرهای خالی ایران در پکن و دهلی نو
ضعف دستگاه دیپلماسی در جنگ اقتصادی
آمریکایی ها طی چند ماه اخیر هیات هایی از وزارت خارجه و خزانه داری را به بیش از 40 کشور گسیل کرده اند تا زمینه را برای تشدید فشار و تحریم اقتصادی به ایران فراهم آورند. خالی ماندن صندلی سفارت در کشورهای مهم و دارای رابطه نزدیک اقتصادی با ایران، یعنی دادن فرصت جولان بیشتر به این هیات های متخاصم.
هدف مذاکره است یا تغییر نظام؟
تله ای در پوشش پیشنهاد
آمریکا تنها راه مهار ایران و ضربه زدن به حکومت ایران را در اتخاذ راهبردی چندجانبه که متاثر از استراتژی های مختلف است، می داند. ترامپ به خوبی به این امر پی برده که ایران وضعیت متفاوتی نسبت به کره شمالی و دیگر کشورها دارد.
علی مطهری دموکرات تر از جفرسون!
چرا درباره علت مشکلات کشور فرافکنی می شود؟
گویا در ایران برخی می خواهند از جفرسون هم دموکرات تر باشند! فرمانده ناو آمریکایی موشک شلیک می کند و 290 شهروند غیرنظامی ایران را در هوا تکه تکه می کند و مدال افتخار می گیرد. در ایران که اطراف آن مملو از پایگاه های نظامی آمریکایی است، نظامیان کشور به دلیل خودکفایی در صنعت موشکی از سوی نماینده مجلس ملامت می شوند!
دست شیطان
نگاهی به درخواست ترامپ برای مذاکره با ایران
هم شخصیت ترامپ و هم نحوه‌ عملکرد آن در قبال موضوعات مختلف بین‌المللی نشان می‌دهد که به قول و گفتار و حتی تعهدات وی هیچ اعتمادی نیست و او به هیچ چیز، جز تأمین منافع آمریکا نمی‌اندیشد. از این‌رو، در شرایط کنونی نباید خوش‌بینانه و ساده‌لوحانه با ابراز تمایل وی به دیدار با ایرانی‌ها برخورد کرد. آنچه به سوی ایران دراز شده، دست شیطان است.
از مکانیسم ماشه تا شکایت به دیوان لاهه
فرجام برجام
شکایت جمهوری اسلامی ایران از اقدام دولت آمریکا در خروج از توافق هسته ای به دادگاه لاهه، از ابعاد مختلفی قابل تحلیل و بررسی است. این شکایت در حالی صورت گرفته است که به دلیل تعبیه "مکانیسم ماشه " در برجام و دیگر بندها و مفاد گنجانده شده در این توافق ، عملا امکان ارائه این شکایت به کمیسیون مشترک برجام وجود نداشت.
ترامپ؛ صدای کلفت با شاخه ای نازک
درباره تهدیدها و لفاظی های جدید آمریکایی ها
تدی روزولت بیست و ششمین رئیس جمهور آمریکا جمله مشهوری دارد؛ یک رهبر خوب کسی است که به نرمی سخن می گوید اما چماقی بزرگ در دست دارد. اما ترامپ عکس این توصیه عمل می کند. شاخه ای نازک در دست دارد و عربده می کشد!
چرا آدرس سفیر انگلیس غلط است؟
رابطه اقتصاد ایران و شروط FATF
تنها دو گروه هستند که برای حل مشکلات اقتصادی کشور، امتیاز دادن به فلان قدرت خارجی یا رفتن زیر بلیط فلان نهاد به ظاهر بین المللی –بخوانید اهرم غربی ها- را تجویز می کنند. گروهی دانا که به خوبی می دانند این راه نه تنها مشکلات کشور را حل نمی کند بلکه لطمات جبران ناپذیری هم وارد می کند. گروه دوم نیز خوش خیالانی هستند که بجای کار و زحمت و تلاش طاقت فرسا و شبانه روزی برای حل مشکلات اقتصادی و شکوفایی آن، آسان ترین راه، یعنی امتیاز دادن را پیشنهاد می کنند.
منطق تصمیم گیری روسیه در سیاست خارجی
پوتین و احیای محتاطانه سنت ها
برخلاف نگاه های رایج، روسیه تمایلی به بازی های پیچیده در حوزه روابط بین الملل ندارد و ابهاماتی که گاه در سیاست خارجی کرملین دیده می شود، برآمده از این است که روس ها حرکتی تدریجی در حوزه بین الملل دارند و هنوز در برابر برخی مسائل پاسخ روشنی آماده نکرده اند، از جمله این که آیا در نهایت باید اروپامحور باشند یا به سوی شرق چرخش کنند؟ آنان پاسخ به این مسائل را به صورتی اقتضایی و عمل گرایانه دنبال می کنند.
قبلی۴بعدی