نگاه به سرنوشت نفت ایران از دید جامعه جهانی
آیا واردات خودرو تاثیری بر قیمت خودرو خارجی خواهد داشت؟ /واردات خودرو در سال 1400 محدود به خودروهای دپو شده در گمرک است
ولا عدد 2 هزار میلیارد تومان در بازار خودرو عدد قابل توجهی نیست. ارزش بازار خودرو در ایران چیزی حدود 150 تا 200 هزار میلیارد تومان است.
بدون وابستگی به خارج می توان کشور را اداره کرد/ منابع برای مدیریت کشور فراوان است
دکتر مهدیار اسماعیلی:
متأسفانه با افزایش مستمر قیمت‌ها، تورم‌های افسار گسیخته‌ای در کشور شاهد بودیم تا جایی که بسیاری از مردم توانایی تحمل این حجم تورم را نداشتند.
حذف یا کاهش تدریجی ارز ترجیحی/ سرنوشت سیاست ارزی جهانگیری چه خواهد بود؟
بصیرت گزارش می دهد
اما نکته اصلی که وجود دارد این است که با حدود گذشت 2 سال از اعلام دلار 4200 تومانی از سوی « اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور می گذرد و این در حالی است که ظرف  2 سال اخیراعطا و تخصیص ارز برای بسیاری از فعالان اقتصادی  چالش هایی را به همراه داشته است.
نظام حکمرانی اقتصادی کشور باید تغییر کند/ اصلاح ساختار بودجه به معنای اصلاح حکمرانی اقتصاد است
سندی که متعلق به 60 تا 70 سال پیش بوده و امروز نمی تواند مدیریت اقتصادی کشور را انجام دهد. در حقیقت وقتی ما از چشم انداز 20 ساله، گام دوم انقلاب، برنامه 5 ساله توسعه و... صحبت می کنیم همه این ها در نهایت در بودجه خلاصه می شود.
تاثیر تضعیف مؤلفه‌های قدرت ملی روی امنیت و معیشت مردم/ قدرت منطقه‌ای چطور به کمک اقتصاد آمد؟
دستگیری تعدادی از صراف‌هایی که پول ایران را خارج از شبکه بانکی در امارات مبادله می‌کردند نیز بخش مهم دیگری از پازل برخورد‌های امنیتی با تحریم ایران بود.
بزرگترین ناوگان نفتکش‌های حامل سوخت ایران به ونزوئلا رسید
بلومبرگ:
ناوگان نفتکش‌های ایران شامل ده نفتکش، با محموله سوخت در مسیر ونزوئلا هستند تا در رویارویی با تحریم‌های آمریکا، به رفع کمبود سوخت در آن کشور کمک کنند.
افزایش وابستگی به نفت در لایحه بودجه 1400
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
در خصوص وابستگی بودجه عمومی کشور به نفت پیش بینی شده است که روزانه 2.3 میلیون(دو میلیون و سیصد هزار) بشکه نفت بفروشیم که در سال 99 یک میلیون بشکه نفت در روز بوده است
آیااعتماد مردم به بورس برگشته است؟/ حضور مجدد مردم در بورس همراه با چاشنی احتیاط
با این حال بازار سرمایه نیازمند یک مدیریت آگاهانه از سوی دولت است تا خطای راهبردی ۳ماهه نخست سال تکرار نشود زیرا جلب اعتماد مجدد مردم کار آسانی نخواهد بود
قبلی۳بعدی