در گفتگوی ویژه خبری بررسی شد:
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۱۱ میلیون تن گندم تولید شود و بر این اساس، نیازی به واردات گندم نداریم
وزیر امور اقتصادی و دارایی:
وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده آغاز و تاثیر مثبتی در بازار ارز بر جای می گذارد که قیمت واقعی دلار نیز در این بازار کشف می شود.
اقتصاد؛ سومین جنگ آمریکا علیه کشورها
دشمن تلاش می‌کند با اخلال در نظام اقتصادی کشور، مردم را خشمگین و عصبانی کند و با افزایش هزینه‌های روزمره زندگی و معیشت، این ذهنیت را در میان افکار عمومی القا کند که نظام حاکمیتی آنها، ناکارآمد و بی‌کفایت است.
چقدر بدهی خارجی داریم؟
تنها کشورهایی که در سطح کلان اقتصادی مدیریت مناسبی دارند، می‌توانند از استقراض خارجی به صورت بهینه استفاده کنند و به رشد اقتصادی دست یابند.
هم می توانیم نفت صادر کنیم و هم می توانستیم
مسیرهای مختلف فروش نفت که رئیس جمهور محترم به آن اشاره می کنند، در کنار سایر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی، می توانست از همان ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گیرد.
مزیت نسبی در اقتصاد
نفع هر کشوری در این است که به تخصصی شدن در تولید و ارائه‌ کالاها و خدماتی بپردازد که در آن بهترین است و با مبادله‌ مازاد آن با کشور‌های دیگر نیاز خود به کالاها و خدمات دیگر را تأمین کند
با همکاری شرکت ملی نفت ایران، ۷۰ هزار بشکه نفت خام سنگین عرضه‌شده در بورس انرژی با قیمت ۶۰.۶۸ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.
وزیر نفت عربستان طی مصاحبه‌ای با شبکه روسی گفت که این کشور قصد ندارد تولید نفت خود را برای جایگزین کردن نفت ایران در بازار به سرعت افزایش دهد.
آیا عربستان قادر است تولید نفت خود را افزایش دهد؟
عربستان در مواجهه با افزایش مصرف داخلی در ماه های آتی و در آب و هوای بیابانی سرزمین حجاز که توان فشار بیش از میزان فعلی بر ماشین آلات و نیروی کار را می گیرد، در خوشبینانه ترین قادر خواهد بود تولیدش را به میزان افزایش مصرف داخلی تأمین کند
چگونه از فرصت تحریم، برای رونق تولید استفاده کنیم؟
کارآفرینان و تولیدکنندگان ایرانی، ثابت کرده‌اند که اگر مورد حمایت قرار بگیرند، قادرند شگفتی‌ساز باشند.
طبق گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶، چهار شرکت زیرمجموعه وزارت نفت، بالغ بر ۱۴۱ هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه ۹۶ را به خزانه واریز نکردند.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۵۱۰ واحدی به ۲۰۵ هزار و ۲۸۷ واحد رسید.
قبلی۳بعدی