سازمان ملل: اقتصاد غزه ممکن است پس از چندین دهه بهبود یابد
طبق اعلام آنکتاد، احیای شرایط اجتماعی و اقتصادی که قبل از شروع تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی در غزه حاکم بود، چندین دهه طول خواهد کشید.
آیا افزایش 8 هزار تومانی دلار طی 2 هفته منطقی است؟
افزایش قیمت ارزدر روزهای اخیر در بازار غیررسمی به اندازه ای افزایش پیدا کرد  که قیمت هر دلار آمریکا به حدود 58 هزار تومان رسید
اهرم درهم عامل رشد دلار در سال نو چینی؛ بازار با سکه و شمش مهار می‌شود
کارشناسان اقتصادی معتقدند رشد تقاضای درهم در سال نو چینی نیز از دلایل رشد قیمت دلار است، اما با اقدامات بازارساز در حوزه ضرب و عرضه سکه و همچنین فروش شمش در مرکز مبادله ارز و طلا، بدون ارزپاشی، باید منتظر آغاز کاهش قیمت‌ها در بازار ارز و طلا باشیم.
جدیدترین آمار یورو استات نشان می دهد تجارت ماهانه ایران و اروپا با رشد ۲۴ درصدی به بیش از ۴۵۰ میلیون یورو در ماه نوامبر ۲۰۲۳ رسیده و صادرات این اتحادیه به ایران در ۱۱ ماهه ۲۰۲۳ به حدود ۳.۵ میلیارد یورو بالغ شده است.
مذاکره هند با ایران برای از سرگیری واردات نفت
منابع هندی از تمایل هند برای ازسرگیری واردات نفت ایران خبر دادند و گفتند در جلسات دوجانبه اخیر وزرای خارجه دو کشور این موضوع به بحث گذاشته شده است.
موافقت FATF با حذف نام ایران از فهرست سیاه
به‌دنبال نامه اعتراضی وزیر اقتصاد، رئیس گروه ویژه اقدام مالی طی نامه‌ای رسمی ضمن پذیرش درخواست ایران اعلام کرد که اصلاحات و تغییرات در استانداردهای خود مرتبط با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد را به شبکه جهانی مبارزه با پولشویی اعلام کرده است.
کشتی‌های تجاری فرانسوی با همراهی ناو جنگی در دریای سرخ تردد می‌کنند
با وجود استقرار ائتلاف نظامی آمریکا در دریای سرخ شرکت‌ کشتیرانی فرانسوی ضمن پیش‌بینی تداوم بحران در دریای سرخ تا چند ماه دیگر اعلام کرد که کشتی‌هایش با ناو جنگی در دریای سرخ تردد می‌کند.
توافق نهایی با هند برای توسعه بندر چابهار
در مذاکره امروز بین وزیر راه و شهر سازی کشورمان با وزیر امور خارجه هند، توافق نهایی با هند برای توسعه بندر چابهار صورت گرفت.
اخلال انگلیس در فعالیت ایران در سازمان بین‌المللی دریانوردی
معاون سازمان بنادر گفت: نماینده جدید ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی «آیمو» معرفی شد و منتظر صدور روادید از سوی انگلیس پس از گذشت یک ماه از ارسال مدارک هستیم ولی انگلیس همکاری لازم را ندارد.
تجارت ۳۷۰۰میلیون یورویی ایران و اروپا در ۱۰ ماه
یورو استات از مبادلات تجاری بیش از ۳۷۰۰میلیون یورویی ایران و اتحادیه اروپا در ۱۰ماهه ۲۰۲۳ خبر داد.
برق ایران‌ از مسیر ترکیه به اروپا رسید
آذر امسال، ۱۶ ماه پس از توافق ایران و ترکیه، شبکه برق دو کشور به هم متصل شد و تبادل ۶۰۰ مگاوات برق در دستور کار قرار گرفت.
رویترز: با حملات آمریکا علیه یمن کشتی‌های بیشتری از دریای سرخ تغییر مسیر دادند
خبرگزاری رویترز گزارش داد از بامداد دیروز جمعه(12 ژانویه) با حملات ائتلاف آمریکایی علیه یمن، شرکت‌های کشتیرانی از بیم افزایش خطرات امنیتی در دریای سرخ از تردد در این منطقه اجتناب کردند.
قبلی۲بعدی