هشدار سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به رکود در کشورهای توسعه‌ یافته
سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) هشدار داد، بانک مرکزی در سراسر جهان تلاش می‌کنند با تورم لجام‌گسیخته مقابله کنند اما اقدامات آنها کشورهای توسعه‌یافته را در سال آینده وارد رکود می‌کند.
ناوگان کشتیرانی تجاری ایران بالاتر از آمریکا و فرانسه در جایگاه ۲۵ جهان
جدیدترین آمار منتشر از سوی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مورد وضعیت ناوگان تجاری کشور‌های جهان نشان می‌دهد ایران با ۹۴۲ فروند کشتی تجاری بالاتر از آمریکا، آلمان و فرانسه، در جایگاه ۲۵ جهان قرار دارد.
بیست و هشتمین اجلاس سالانه آب و هوایی سازمان ملل در دبی تنها با اشاره‌هایی به موضوع جنگ غزه و تهدیدهای آن برای محیط زیست و امنیت غذایی فلسطین همراه بود.
‌رویای رژیم صهیونیستی برای هاب اقتصادی‌ چگونه بر باد رفت
حملات موشکی مقاومت به شهر ایلات در جنوب سرزمین‌های اشغالی رویای رژیم صهیونیستی برای دستیابی به هژمونی اقتصادی در منطقه را بر باد داده است.
همکاری‌های ایران و عربستان در کریدورهای بین‌المللی
در زمان حاضر عربستان سعودی به‌تنهایی حدود ۱.۶میلیارد دلار با روسیه تجارت دارد که مسیر ایران یکی از مطلوب‌ترین مسیرها برای عبور این کالاهاست.
بانک جهانی: فرصت‌های از دست رفته اقتصادی ایران در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰
بانک جهانی دوره سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ زمان‌های از دست رفته رشد اقتصادی ایران خواند و نوشت ۱۰ میلیون نفر در این از شرایط اقتصادی تاثیر گرفتند.
سخنگوی کمیسیون توسعه تجارتخانه صمت گفت: در هفت ماهه نخست امسال ۴۳۴ میلیون دلار کالا به ۳۸ کشور آفریقایی صادر و بیش از ۴۷ میلیون دلار کالا نیز از ۱۹ کشور آفریقایی وارد کشور شد.
چرا عربستان به شراکت با چین در پروژه پالایشگاهی پاکستان چشم دوخته است؟
مبدل ایست مانیتور گزارش داد
در حالی‌که اسلام‌آباد در تلاش است تا کشور‌های شورای همکاری را برای سرمایه‌گذاری در این کشور ترغیب کند، ریاض نیز به دنبال جلب مشارکت پکن در زمینه ساخت و ایجاد یک پالایشگاه کلیدی در پاکستان است.
همه سناریوهای اقتصادی برخاسته از طوفان‌الاقصی
اقتصاد اسرائیل، بزرگ‌ترین بازنده جنگ است؛
طوفان‌الاقصی که از مرز روز چهل‌ودوم خود نیز عبور کرده است، علاوه بر معادلات سیاسی، بر انگاره‌های اقتصادی جهان نیز تأثیر بسزایی خواهد گذاشت.
نشست آبی ایران و ترکیه برای رفع نگرانی ۹ میلیون اَرَس‌نشین
دومین کمیته همکاری‌های آبی ایران و ترکیه صبح امروز یک‌شنبه برای رفع نگرانی‌های ایران از اقدامات بالادست رودخانه ارس و ایجاد سازوکار همکاری مشترک میان دو کشور در شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار می‌شود.
۲ سند اجرایی به ارزش ۱ میلیارد دلار بین ایران و ترکمنستان امضا شد
ایران و ترکمنستان در مراسم اختتامیه هفدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ۲سند اجرایی به ارزش حدود یک میلیارد دلار امضا کردند.
بانک مرکزی اروپا: اقتصاد جهان در حال تکه تکه شدن است
رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) روز جمعه طی اظهاراتی هشدار داد که تنش‌های فزاینده ژئوپلیتیک می‌تواند روند "جهانی‌زدایی" اقتصاد جهان را تسریع کند که پیامدهای آن می‌تواند به همه کشورها آسیب بزند.
قبلی۵بعدی