نیروی دریایی سپاه با استراتژی «دست بلند» کار می کند
پیامهای انتصاب دریادار تنگسیری به فرماندهی نیروی دریایی سپاه
عقل سلیم این را نمی‌گوید که ما فقط توان خود را در خلیج فارس ببینیم. حتما بایستی استراتژی «دست بلند» را کار کنیم که روی آن کار شده و صورت گرفته است.ما الان به گونه‌ای عمل می‌کنیم که همه جا هستیم و هیچ جا نیستیم یعنی در کل ساحل حضور داریم اما دشمن نمی‌داند که ما کجا هستیم.
نقش سپاه در جلوگیری از اشغال بغداد + عکس ها
ناگفته هایی از قدرت هوانیروز سپاه
خلبان‌های ارتش عراق هم بیش از بیست سال بود که اصلاً پرواز نداشتند؛ لذا در یک دوره آموزشی ۱۰ روزه آنها را آماده پرواز کردیم و به سرعت خود این خلبان‌ها با سوخوی 25 از ایران پرواز کردند و وارد عراق شدند. بنای ما این نبود که خلبانان خودمان در عراق عملیات کنند. دو روز پس از انتقال به عراق خلبان‌های عراقی کار عملیات هوایی را عراقی در حومه بغداد شروع کردند و عملیات رزمی به پشتوانه نیروهای زمینی و حشدالشعبی صورت گرفت.
وقتی اخلاق و رفتارش را می‌دیدند، تعجب می‌کردند+ عکس ها
رضا خرمی از مدافعان حرم آل‌الله و نیروی قدس سپاه پاسداران بود که 12 خرداد 1395 در منطقه خان‌طومان سوریه به شهادت رسید. از این شهید بزرگوار سه فرزند به یادگار مانده است که پسرش ابوالفضل هنگام شهادت پدر 14 ماهه بود.
تحمل شهادت همسرم به مراتب راحت تر از قضاوت نابجای مردم بود/ بدترین و بهترین اتفاقات زندگی من همزمان باهم رخ داد
گفتگوی صمیمانه با همسر شهید جسین رفیعی کیا
لیلا ذبیحی همسر شهید حاج حسین رفیعی کیا، زن جوانی که با به دنیا آمدن تنها دخترش همسر خود را از دست می دهد و باید شیرین ترین اتفاق زندگیش با تلخ ترین حادثه عمرش را در بدترین شرایط زندگی خود سپری کند
زورگویی قدرتهای مستکبر را اینگونه مهار کرده ایم !
کارتان خیلی عالی بود . خداوند از شما ها قبول کند. هرچه می توانید روی موشک کارکنید ، ببینید دشمن چقدر روی موشک حساس است ، همگی می توانید و تا می توانید و امکان دارد کار کنید ، دشمن باید سیلی بخورد .
رفع دلتنگی های مادرانه با نوشتن 4000 نامه/ نماز اول وقت برای علی بسیار اهمیت داشت
گفتگوی صمیمانه پایگاه بصیرت با مادر شهید علی علیزاده تبریزی
مادر شهید علیزاده شب‌ها را به نامه نگاری با فرزندش می پردازد و تاکنون حدود چهار هزار نامه برای فرزند شهیدش نوشته است. باید گفت تنها راه تحمل فراق فرزند همین نوشتن نامه های عاشقانه ای است که او شبانه می نگارد.
15 خرداد؛ نماد ایستادگی و مقاومت مردم بانه
هیأت اعزامی سازمان ملل پس از بازدید از بانه در گزارش خود بمباران این شهر با پرواز هواپیماهای عراقی را تایید و با مشاهده قطعات بمب و نوع آنها تاکید می‌کند که این نوع از بمب ها برای کشتار دسته جمعی به کار می رود و همین موضوع علت بالا بودن تلفات انسانی و پایین بودن خسارت بر ساختمان ها بوده است.
پاسداشت پاسدار
به مناسبت روز پاسداران انقلاب اسلامی
جنگ واقعی جای دیگری بود و سپاه باید به جهاد خودکفایی می رفت و باید با فقر و بی‌سوادی مبارزه می کرد و باید می ساخت برای مردمی که دِینشان را به انقلاب ادا کرده بودند.
ارتش دینش را به مردم ادا کرد
ارتش قهرمان ما چه بر روی زمین و چه هوا و چه بر روی دریا به خوبی جنگید. دلاور مردانی که بی محابا به قلب دشمن وارد می شدند و زهر چشم از دشمن گرفته و باز می گشتند.
فراگیری نهج البلاغه با عجیب ترین روش ها توسط اسرا/شکنجه سخت به خاطر فراگیری قرآن و نهج البلاغه
مصاحبه بصیرت با آزاده ای که در ایام اسارت نهج البلاغه را حفظ کرد:
ایام ولادت با سعادت حضرت علی (ع) فرصت مغتنمی است برای یاد کردن از مردانی که مردانگی خود را در صحنه های نبرد ثابت نمودند.پایگاه تحلیلی بصیرت پای صحبت های یکی آزادگان عزیز نشسته که در دوران اسارت نهج البلاغه را حفظ نموده و اکنون به عنوان استاد در کلاس های مختلف مفسر و مبلغ نهج البلاغه هستند. خوانندگان عزیز را به مطالعه این مصاحبه دعوت می کنیم
شهید حسین غلامی معز
در فتنه 88 تازه 15 سالش شده بود وارد معرکه حفظ انقلاب شد تا نگذارد انقلاب به دست نا اهلان بیفتند بدجوری زخمی شد از ناحیه کتف آسیب شدیدی دید او چند باری در پیاده روی اربعین وصل شده بود به آسمانیان همان جا وعده و قرار را گذاشته بود برات شهادتش را از خود مولایش حسین گرفته بود هوای حرم را در سر داشت تا فدایی حرم شود.
جنگی بزرگ برای غلبه بر دشمنی به نام محرومیت
گزارش بصیرت از اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه در سال 1396
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دهه چهارم زیست خویش با توجه به نیاز انقلاب اسلامی آرام آرام وارد موضوع محرومیت‌زدایی در کشور شد تا در کنار سازمان‌ها و مجموعه‌های مربوطه به روند رفع محرومیت در مناطق محروم و کم برخوردار کشور سرعت دهد؛
قبلی۳بعدی