شئون و مراتب ولایت تشریعی
شاخص‌های ولایت مداری احزاب سیاسی جمهوری اسلامی ایران (۲)
پیامبر اسلام (ص) افزون بر آن که منصب رسالت را بر عهده داشت و وحى الهـى را مـعـصـومـانه ابلاغ مى کرد و مرجعیت دینى و تبیین معصومانه وحى نیز با او بود (آل عمران، ۱۶۴) داراى ولایـت و سـرپـرسـتى نیز بود (نحل، ۴۴).
تمدن غرب از رؤیا تا واقعیت
سیل مهاجرین آفریقایی و آسیایی به کشورهای غربی گویای این نکته است که رسانه‌های نظام سلطه و سرمایه، تا حدود زیادی توانسته‌اند در پوشاندن و مخفی نگه داشتن مشکلات و ناهنجاری‌ها جامعه غربی و متقابلاً معرفی چهره مطلوب از دنیای غرب، خواسته اربابان خود را محقق نمایند.
انواع ولایت در نظام فکری شیعه
شاخص‌های ولایت مداری احزاب سیاسی جمهوری اسلامی ایران (۱):
ولایت تشریعی که به معنای سلطه بر اموال و نفوس مردم است شایسته هر کس نیست به همین خاطر در مکتب شیعه عصمت در امام و عدالت در نایب الامام یکی از شرو ط اساسی است که لااقل، ولی می‌بایست سلطه بر نفس خویشتن که یکی از مراحل ولایت تکوینی است دارا باشد و گرنه هیچ گاه ولایت تشریعی و حتی ولایت فتوی یا قضا به او داده نخواهد شد.
آیا اگر انقلاب نمی‌شد؛ اینک ایران در ردیف کشور‌های پیشرفته قرار داشت؟
در واقع مشکل کشور و علت اصلی کندی کار در مسیر پیشرفت، چیزی که از آن به عنوان «دشمنی با آمریکا» نام برده می‌شود نیست، بلکه علت اصلی را باید در سوءمدیریت‌ها، سوءاستفاده‌ها، خودخواهی‌ها، تک‌روی‌ها، کم‌کاری‌ها و نیز ترجیح یافتن منافع و سلیقه‌های شخصی برخی از مدیران و ایضاً برخی از خودمان جستجو کرد.
امارات، عربستان و موازنه قدرت در یمن
اگرچه امارات مهم‏ترین متحد عربستان سعودی در جنگ علیه یمن است، اما اختلاف میان ابوظبی و ریاض در بحران یمن مشهود است. اختلاف عربستان و امارات در سه زمینه قدرت در جنوب یمن، حمایت از دولت مستعفی و همچنین در موضوع حمایت از حزب اصلاح است.
وعده نابودی رژیم صهیونیستی در قرآن کریم
خداوند متعال در سوره مبارک بقره آیه ۶۱ بر پیشانی این قوم تبهکار و غاصب برای همیشه مهر ذلت زده و می‌فرماید: «و ضربت علیهم الذله و المسکنه...» بر پیشانی این قوم به دو علت مهر لذت و غضب الهی خورده است. اول آنکه از دستورات خداوند سرپیچی کردند و به سوی شرک رفتند و دوم آنکه با قساوت مردان حق را کشتند و همین برای همیشه تاریخ سبب ذلت و بدبختی آنان شده است.
مهمترین خلاء قانونی برای قانونگذاری و اصلاح قوانین
ظاهراً در قوانین مورد اشاره منعی برای ارائه پیشنهاد وجود ندارد، اما به علت مبهم بودن نقش و وظیفه سایر دستگاه‌ها در این خصوص، چگونگی مشارکت دستگاه‌ها برای رفع خلاء‌های قانونی موجود و یا ارائه قوانین تکمیلی و اصلاحی جدید نیز، پیوسته در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و امکان پیشنهاد قوانین جدید یا اصلاح قوانین و مقررات موجود از آن‌ها سلب و یا به بهانه‌ای برای کم کاری در این زمینه تبدیل شده است.
700‭ ‬ پروژه‭ ‬عمراني‭ ‬در‭ ‬مناطق‭ ‬محروم‭ ‬استان‭ ‬اجرا‭ ‬شده‭ ‬است
رئيس‭ ‬سازمان‭ ‬بسيج‭ ‬سازندگي‭ ‬سپاه‭ ‬استان‭ ‬تهران:
پارسال‭ ‬700‭ ‬پروژه‭ ‬عمراني‭ ‬در‭ ‬تهران‭ ‬و‭ ‬ساير‭ ‬استان‌هاي‭ ‬محروم‭ ‬كشور‭ ‬با‭ ‬ظرفيت‭ ‬گروه‌هاي‭ ‬جهادي‭ ‬اجرا‭ ‬شده‭ ‬است‭ ‬كه‭ ‬شاخص‌ترين‭ ‬آنها‭ ‬ساخت‭ ‬30‭ ‬واحد‭ ‬مسكوني‭ ‬در‭ ‬مدت‭ ‬شش‭ ‬ماه‭ ‬در‭ ‬روستاهاي‭ ‬شيخ‭ ‬صله،‭ ‬باني‭ ‬نار‭ ‬و‭ ‬گزنه‭ ‬در‭ ‬منطقه‭ ‬ثلاث‭ ‬باباجاني‭ ‬استان‭ ‬كرمانشاه‭ ‬براي‭ ‬افراد‭ ‬زير‭ ‬پوشش‭ ‬كميته‭ ‬امداد‭ ‬است‭ ‬كه‭ ‬خانه‌هاي‭ ‬آنان‭ ‬بر‭ ‬اثر‭ ‬زلزله‭ ‬تخريب‭ ‬شده‭ ‬بود.
پروژه پیش روندگی و پیش برندگی انقلاب اسلامی ایران علی رغم وجود مشکلات و موانع بسیار، در طول چهل سال گذشته رسالت اصلی سپاه بوده که به خوبی از عهده آن برآمده و همین موفقیت موجب خشم و عصبانیت آمریکا قرار گرفته است.
تروریست واقعی کیست؟
تروریست واقعی کیست؟ رژیمی که عمر کثیف دولت بی‌هویتش به چهار قرن هم نمی‌رسد و پایه و بنیان کشورش بر اساس تصرف و تصاحب عُدوانی سرزمین مردم بومی آمریکا بنا نهاده شده، یا کشوری مانند ایران که دارای تاریخی پرافتخار با قدمتی بیش از ۷ هزار سال است؟
قبلی۴بعدی