چند نکته مهم در مورد سیل‌های اخیر
این یک ضرب‌المثل قدیمی است که می‌گوید؛ «آدم مار گزیده دو بار از یک سوراخ گزیده نمی‌شود»، اما ظاهراً برخی از مسئولین و ایضاً گروهی از افراد جامعه، این ضرب‌المثل قدیمی و حکمت‌آموز را به فراموشی سپرده و یا خود را از این قاعده مستثنی می‌دانند.
بررسی تاریخ مذاکرات ایران و غرب در دوره جمهوری اسلامی به خوبی نشان می‌دهد که طرح شعار‌های تنش زدایی، اعتمادسازی، گفتگوی تمدن‌ها و تعامل با دنیا از جانب لیبرال ها، عزم دشمن را برای فشار بیشتر جدی‌تر کرده است. از نظر آن‌ها مذاکره صرفا تسهیل گر جنگ است.
اهمیت استراتژیک پهپاد + فیلم
امروزه یک پهپاد می‌تواند تنها با یک مرتبه سوخت گیری ساعات طولانی بعضاً تا ۲۴ ساعت به اجرای ماموریت بپردازند که چنین امری عملاً برای هواپیما‌های با سرنشین امکان پذیر نیست.
بایدهایی برای مهاجرت معکوس به روستاها
با توزیع عادلانه ثروت در نقاط مختلف کشور و توجه بیشتر به روستاها، نه ‌تنها روند مهاجرت از روستا به شهرها معکوس خواهد شد، بلکه این اقدام رونق روستاها و شهرهای کوچک و همچنین، کارآفرینی و اشتغالزایی و حفظ امنیت اجتماعی و افزایش رضایت عمومی را در پی خواهد داشت.
چرا نباید به اروپا اعتماد کرد؟
برخلاف پنداشت رئیس جمهور که معتقد است در روابط بین الملل خوش بینی و بدبینی معنا ندارد، تجربیات 40 ساله جمهوری اسلامی در مواجهه با جهان کنونی نشان می دهد که اتفاقاً بدبینی مبنای اساسی در روابط بین الملل است.
در این آشفته بازار، نقش سیاستگذاری‌های غلط و خلق‌الساعه، سوءمدیریت مدیران دولتی و ضعف سیستم کنترلی و نظارتی و همچنین نقص قوانین و مقررات اقتصادی و تجاری نیز، قابل انکار نیست
در دور و تسلسل این رقابت و یا مسابقه بیهوده، در نهایت نه تنها هیچ‌ یک از این افراد سود نمی‌برند، بلکه ضمن وارد ساختن خسارت به دیگران و سخت کردن شرایط زندگی برای اقشار مختلف جامعه، خود نیز بیشترین زیان و خسارت را متحمل می‌شوند
بیانیه گام دوم؛ تبیین راه رفته و مسیر پیش رو
در حقیقت طلوع انقلاب اسلامی را باید ملازم غروب تمدن مادی غرب نامید. آغاز قرن اسلام و پایان قرن آمریکایی صورت بندی جدیدی از نظام بین الملل در قرن بیست و یکم ارائه خواهد داد.
سینما؛ خرمشهر آزاد نشده
امین حیایی بازیگر با سابقه سینما این گونه افشا می کند: بعد از «قلاده های طلا» همکاران صمیمی ام مرا بایکوت کردند! و گفتند اگر امین حیایی در پروژه ای باشد ما حاضر به حضور در آن نیستیم، چون «قلاده های طلا» فیلمی ضد سبز است و بسیاری دوست نداشتند من در چنین فیلمی بازی کنم.
قبلی۵بعدی