حاشیه های سخنان روحانی در جشنواره خوارزمی /ماجرای کارخانه همسر کرباسچی! /باز هم سلبریتی معروف و حاشیه سازی جدید ...
اولین بسته ویژه پایگاه بصیرت از فضای مجازی :
یکی از ویژگی های فضای مجازی و بخصوص شبکه های به اصطلاح اجتماعی، انتشار سریع اخبار است و به همین خاطر گاهی یک اتفاق ممکن است ابعاد بسیار وسیع ملی و حتی جهانی پیدا کند در گزارش پایگاه بصیرت از شبکه های اجتماعی ،‌ در هر شماره نگاهی کوتاه به دنیای سیاست در فضای مجازی در روزهای گذشته داریم.
جنگ نرم اقتصادی مبتنی بر نظریه حرمان‌ـ تعرض
تحلیلی بر نسل نوین جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی‌
جنگ نرم در عصر کنونی دانش پایه و بهره‌مند از نظریه‌های علوم رفتاری است. در حقیقت، یکی از وجوه متمایز موج چهارم جنگ نرم، بهره‌مندی بازیگران این نوع نبرد از نظریه‌های علوم اجتماعی به معنای اعم یا علوم رفتاری و پژوهش‌های علمی‌ـ تحقیقاتی به معنای اخص است.
نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
حوادث تلخ خیابان پاسداران با فاصله بسیار کم به لحاظ زمانی از حوادث دی ماه در چندین شهر کشور،‌ از زوایای گوناگون نیاز به تحلیل دقیق دارد. در این نوع اغتشاشات، بی‌شک نقش دشمنان، یک نقش برجسته و انکارناپذیر است.
شاید بسیاری از دلسوزان نظام و انقلاب نسبت به برخورد بزرگوارانه نظام با برخی رفتارها و افراد گلایه‌مند بوده و بر این گمان هستند که در مقابل آنها نباید بیش از این مماشات کرد. استدلال این افراد این است که یک پاسخ محکم و افشاگرانه نسبت به اهداف برخی از افراد، تکلیف مردم را روشن کرده و همان برخوردی را خواهند کرد که با بازرگان، بنی‌صدر، شریعتمداری، منتظری و امثال آنها کردند.
ضرورت خروج از تله برجام با چرخش در سیاست‌های راهبردی
در همان حال که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دهمین گزارش خود پایبندی جمهوری اسلامی ایران به برجام را تأیید کرده است، آمریکا و اروپا به بهانه‌های واهی و حیله‌بازی، اجزای آن را معطل گذاشته و نه تنها از تعهدات خویش طفره می‌روند، بلکه با مستمسک قرار دادن توان موشکی و نفوذ منظقه‌ای جمهوری اسلامی، وقیحانه مذاکرات مجدد به روی برجام و تغییر بندهایی از آن را دنبال می‌کنند که سقف زمانی دارد
انگلستان چگونه و چرا رضاخان را به قدرت رساند؟
به بهانه سوم اسفند سالروز کودتای رضاخان:
دنیس رایت، اولین سفیر انگلستان در ایران بعد از کودتای 28 مرداد 1332 در کتاب خود با عنوان ایرانیان در میان انگلیسیها آورده است که به سفارش مقامات دربار ایران در دوران فتحعلی شاه ،سه نفر برای ادامه تحصیل به انگلستان اعزام شدند و در این کشور مورد استقبال لرد ولزلی وزیر امور خارجه انگلستان قرار گرفتند. وی معتقد بود اگر ما قصد داریم نفوذی را که از بخت بلند در ایران به دست آورده ایم حفظ کنیم،پس تحصیل این جوانان و پذیرایی از آنان را باید یک هدف ملی به حساب آوریم.
مروری مقایسه ای بر کارکرد حکومت پهلوی با چهار دهه انقلاب اسلامی ایران (قسمت دوم)
گزارش ویژه سایت بصیرت
براساس آمار رسمی کشور، بخش بزرگی از شهر‌ها و روستاهای کشور در آستانه‌ انقلاب اسلامی، محروم از پزشک و امکانات بهداشتی بودند و در این میان زنان و کودکان سهم بیشتری از این محرومیت داشتند؛ با یک مقایسه آماری، می‌توان تفاوت وضعیت بهداشت، درمان و سلامت مردم در حکومت پهلوی و بعد از انقلاب اسلامی را متوجه شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به هیچ وجه تغییر در ساختار توافق هسته ای را نمی پذیرد و تغییرات از سخنی که رئیس جمهور آمریکا اخیرا گفته، با تخریب کل توافق برابری می کند.
ضرورت کارآمدی در حل مسائل
اکنون که مشکلات عینی و معیشتی زمینه‌ مناسب برای طرح انواع توطئه‌ها و سم‌پاشی‌ها از سوی دشمنان را فراهم کرده است، باید نشان داده شود که با تکیه بر ظرفیت‌های درونی و نیروهای انقلابی و دست توانای نظام می‌توان مسائل و چالش‌های موجود را حل کرد. این موضوع، اساسی‌ترین راه‌حلی است که همه نخبگان و جریان‌ها بر آن اتفاق‌نظر دارند
ماهیت‌شناسی حرکت‌های اعتراضی
در میان مفاهیم مختلف جامعه‌شناسی سیاسی، تنها مفهومِ «شورش» است که قابلیت توضیح‌دهندگی و تبیین‌کنندگی این اعتراض‌ها را دارد؛ زیرا این اعتراض‌ها نه دارای رهبری مشخص و واحد است، نه دارای ایدئولوژی بسیج‌گر و انقلابی است و نه از حمایت قاطع مردمی برخوردار است. این اعتراض‌ها بیشتر به شورش‌های مدنی شباهت دارند، نه قیام یا انقلاب.
از همه‌ی کسانی‌که میتوانند به نحوی در سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت مؤثر باشند درخواست میکنم که به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس جمهوری روسیه با ایشان:
رهبر انقلاب اسلامی، همکاری برای مقابله‌ی مشترک با تحریم‌های آمریکا بر ضد ایران و روسیه را مفید خواندند و افزودند: بدون توجه به تبلیغات منفی دشمنان برای تضعیف روابط کشورها، می‌توانیم تحریم‌های آمریکایی‌ها را با روش‌هایی از جمله حذف دلار و جایگزین کردن پول ملی در معاملات اقتصادیِ دو یا چندجانبه، بی‌اثر و آمریکا را منزوی کنیم.
قبلی۵بعدی