مبارزه با فقر را ادامه خواهیم داد/ اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت
رئیس جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال۱۳۹۷:
روحانی در جمع مردم زلزله زده کرمانشاه و خطاب به ملت بزرگ ایران اظهارداشت:همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند سال نو ، سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق خواهد بود.
پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.
انتقاد یا تکمیل سخنان عجیب رئیس‌جمهور؟
سخنان جنجال‌برانگیز رئیس دولت اعتدال درباره منتقدان و کمبود عقل در کسانی که به دولت وی نقد دارند شاید مطابق میل و خواست آقای رئیس‌جمهور خیلی زود در تیتر یک رسانه‌ها جای مسائل اصلی کشور را گرفت، آن هم درست در آستانه سفر حساس و پر سؤال وزیر امور خارجه فرانسه به تهران!
مرز اصلاحات و اپوزیسیون کجاست؟!
«مصطفی تاج‌زاده» یکی از بازیگران مؤثر و نیروهای شناخته شده جریان اصلاحات در مصاحبه تصویری با «اعتماد آنلاین» ـ پایگاه روزنامه اعتماد ـ به بررسی و اظهارنظر درباره مسائل سیاسی گذشته و حال حاضر ایران پرداخته است. وی در این گفت‌وگو به صراحت اعلام می‌کند که نه با جمهوری اسلامی موافق است و نه به مدل حکومت اسلامی منطبق بر ولایت فقیه اعتقاد دارد.
سوابق علمی و اجرایی نماینده ولی فقیه در سپاه
13 اسفندماه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا طی احکامی ضمن تقدیر از تلاش‌های حجت‌الاسلام علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی را به عنوان نماینده جدید خود در سپاه پاسداران و حجت الاسلام سعیدی را به عنوان رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا منصوب کردند.
ضرورت توجه به اولویت ها در شهرداری تهران
شهرداری که نهادی برای نسق بخشی به امور خدماتی شهروندان به شمار آمده و با بودجه عمومی و عوارض پرداختی از سوی مردم اداره می‌شود،‌ چنانچه به اجرای وظایف پایبند باشد، نقش مهمی در رضایتمندی مردم دارد
چالش های تحقق عدالت
عدالت یک ارزش مهم و تحقق آن از جمله اهداف انقلاب اسلامی است. اهمیت این موضوع به حدی است که امام(ره) حتی در آن وصیت‌نامه سیاسی‌ـ الهی‌شان به این مهم، به ویژه رسیدگی به وضع محرومان و مستضعفان توجه و تأکید جدی داشتند. 
گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
کی از اقدامات اساسی برای تحقق عدالت و پایان‌بخشی به کم‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌ها به این مهم،‌ حسابرسی از اموال،‌ دارایی‌ها و در یک کلام، ثروت مسئولان کشور از ابتدای انقلاب تاکنون است. هر چند این کار ممکن است سخت،‌ زمان‌بر و پر دردسر و همراه با هیاهوها و نعره‌ها باشد؛ لکن اقدامی ضروری و بن‌بست‌شکن برای عبور از مرحله دولت‌سازی اسلامی به شمار می‌آید
خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
غرور و خودشیفتگی از جمله آفاتی است که گریبانگیر صاحبان قدرت و نفوذ و شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی شده و وقتی با توهم داشتن تأیید و پایگاه اجتماعی یا توان فائق آمدن بر تمامی رقبا و منتقدان همراه باشد، ‌به دیکتاتوری و تمامیت‌خواهی می‌انجامد که البته با اخلاق، ‌عقلانیت و معنویت و در عرصه سیاسی جامعه امروز ما، هم با اسلامیت و هم با جمهوریت مغایرت دارد.
واکاوی جریان نفوذ در نخبگان
با بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری در 5 سال اخیر به این مهم میرسیم که تعداد واژگان به کار برده شده در مورد نفوذ توسط معظم له بیش از تعداداین واژگان در طی نزدیک به سه دهه زعامت و ولایت ایشان است.
طرح اعاده اموال مسئولان متخلف؛ آزمون تاریخی مجلس و نمایندگان
مسئولیت در نظام مردم‌سالاری دینی یک امانت به شمار می‌آید که بر گردن فرد قرار داده شده تا با خدمت به مردم و ادای وظایف محوله حق آن را ادا کند؛ انجام وظایف و خدماتی که مستلزم صرف انرژی و وقت کافی است و از این رو مجال چندانی برای ثروت‌اندوزی باقی نمی‌گذارد.
رؤیای مبهم «پارلمان اصلاحات»
نابساماني اين روزها در اردوگاه جريان‌هاي سياسي مختص يک جريان نيست و اصلاح‌طلبان و اصولگرايان، هر دو مدت‌ها است که دچار سردرگمي در فرایند تصميم‌گيري هستند. اصولگرايان پس از ايجاد چندگانگي‌هاي متعدد در سال‌هاي اخير، در آخرين گام در انتخابات سال 96 در قالب شکل‌دهي به جبهه مردمي، نيروهاي انقلاب خود را سامان بخشيدند که اين اقدام نيز موفق نبود و بخشي از اضلاع اصولگرايي خارج از چتر «جمنا» باقي ماندند! ضمن آنکه پس از ناکامي در انتخابات نيز نتوانستند شادابي و طراوت اولین خود را حفظ کنند و مدتي است که دچار انفعال شده‌اند.
قبلی۴بعدی