ائتلاف سعودی اعلام کرد که از تصمیم دولت مستعفی یمن برای قبول درخواست سازمان ملل با برقراری آتش بس در یمن حمایت می‌کند.
چرا «نه به پزشکان بدون‏‏ مرز» منطقی است؟
سوال این جاست کشوری مانند فرانسه که ید طولایی در دشمنی با جمهوری اسلامی داشته ودر مدیریت بحران خود دچار مشکل است، چگونه می تواند دلسوز ایرانیان باشد. از طرفی پشت پرده ورود این تیم به اصطلاح پزشکی، می تواند بررسی علائم کرونای ایرانی ها باشد که از این طریق  میزان درگیری بیماران را بررسی کرده و استعداد آن ها را سنجیده و نقاط قوت و ضعف را مورد آزمایش قرار دهند.
توافق آتش بس ادلب، ابعاد و دورنما
توافق بین روسیه و ترکیه در باره آتش بس در ادلب را می توان راهکاری موقت برای آرام سازی اوضاع در این منطقه قلمداد کرد. این توافق از یک سو، آبروی اردوغان را خریده و به نحوی شکست های او را ماله کشی کرده است. اما از سوی دیگر مانع توسعه طلبی بیشتر او در ادلب شده است.
در پی اعتراض گسترده مسلمانان هندی به سفر ترامپ و تصویب قانون تبعیض مذهبی، یورش نظامیان هندی و هندوهای متعصب به مرگ حداقل ۴۲ نفر منجر شد.
فرماندهی ناوگان دریایی روسیه صبح امروز از اعزام دو ناو جنگی خود به سواحل سوریه خبر داد.
وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه آنکارا حضور نظامیانش در ادلب را به مسکو اطلاع نداده بود، گزارش‌ها مبنی بر حمله جنگنده‌های روس به نظامیان ترکیه را رد کرد.
روزنامه لبنانی «البناء» به نقل از منابع فرانسوی از تمایل ریاض برای مذاکره با ایران پس از ماجرای تأسیسات نفتی آرامکو پرده برداشت.
با اعلام کمیسیون مستقل انتخابات؛
ارتش سوریه با ورود به «خان‌طومان» در استان حلب این منطقه را از تروریست‌ها پس گرفت.
طالبان اعلام کرد که هواپیمایی که ساعاتی پیش در ولایت غزنی افغانستان سقوط کرد متعلق به نظامیان آمریکائی بوده و توسط این گروه ساقط شده است.
سفیر آشوب
پادشاه جدید عمان
با توجه به آن که پادشاه جدید عمان قصد دارد راه سلطان قابوس را ادامه دهد، جمهوری اسلامی ایران کماکان می تواند از طریق حفظ و ادامه روابط حسنه با مسقط، از ظرفیت های این کشور جهت پیشبرد اهداف منطقه ای خصوصا تقویت محور مقاومت بهره برداری کند
۱بعدی