«برایان هوک»، مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه در مصاحبه با شبکه خبری بی‌بی‌سی از ناآرامی‌های اخیر در برخی شهرهای ایران ـ که ده ها میلیارد ریال خسارت به اموال عمومی و خصوصی و همچنین شهادت چندین نفر از شهروندان عادی و نیروهای امنیتی را به دست اغتشاشگران در پی داشته است ـ ابراز خرسندی کرد.
«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد، ادعای «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران باعث تعجب مقامات روسیه شده است.
ماجرای نامه روحانی به ملک سلمان چیست؟
دولت روحانی برای کاهش تنش‌ها در منطقه تا حالا چند طرح صلح، مانند امضای پیمان عدم تجاوز، «ائتلاف امید» و «ابتکار صلح هرمز» به کشور‌های عربی حوزه خلیج‌فارس پیشنهاد کرده است.
بازوهای نیابتی ایران در منطقه قدرتمندتر از همیشه
گزارش " اندیشکده رند" در رابطه با ناکامی سیاست فشار حداکثری؛
اگرچه استراتژی فشار حداکثری در هدف کوچک خود که آسیب رساندن به اقتصاد ایران بود موفق شد، اما در هدف اصلی اش که ایجاد تغییر در سیاست خارجی ایران بود، شکست خورد.
از زندان آمریکا تا «خلافت» داعش/ ابوبکر البغدادی که بود؟
خلیفه خودخوانده داعش که امروز به ادعای واشنگتن کشته شد، در زمان اشغال عراق، چهار سال در زندان آمریکایی‌ها در بصره حبس بود و در آنجا با بسیاری از سرکرده‌های تروریستی همپیاله شد.
دلایل حضور 3000نظامی آمریکا درعربستان چیست؟
پذیرش نیروهای آمریکایی چندان تغییر و تحولی در منطقه ایجاد نخواهد کرد؛ اما یک سیگنال منفی از سوی ریاض تلقی می‌شود چرا که نه به کارآمدی عربستان چیزی اضافه می‌کند و نه ترس و رعبی در تهران ایجاد خواهد کرد
بسترها،اهداف و پیامدهای حمله ترکیه به کردهای سوریه چیست؟
ترکیه به دنبال پروسه دیگر سازی کردی است. مدت ها پیش ترکیه یک گروه کرد وابسته به خود بنام (ENKS)در زمان ریاست بارزانی در کردستان عراق سازمان دهی کرد. ترکیه به دنبال جایگزینی این گروه با کردهای وابسته به حزب کارگران در مرزهای خود است. کُردها قریب به سه میلیون از جمعیت سوریه را تشکیل می دهند که عموما در مناطق مرزی با ترکیه سکونت دارند.
پیام های خروج آمریکا از سوریه
اسراییل بی تردید، شاهد بربادرفتن آخرین رویاهایش در زمینه نابودی محور مقاومت خواهد بود و روزگار سخت این رژیم آغاز خواهد شد.
شگردهای دیپلماتیک  آمریکا در برجام/بدانید با چه کسانی و چگونه مذاکره کرده اید!
همه ایرانیان این دغلکاری ها را بخوانند
کانال ظریف/مذاکرات محرمانه در عمان/کوتاه آمدن آمریکا در مقابل غنی‌سازی/ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟/اولین مذاکرات پس از مذاکرات مخفیانه/راه حلی برای دست ندادن/توییت روحانی دست ایران را رو کرد/نوه من و نوه عباس/جشن در تهران ، خواب در آمریکا هدیه مجید و عباس به وندی/همدردی با فریدون/نیم نگاهی به داخل ایران/رهبر ایران نمک به زخم ما می‌پاشید/بمب؛ پشتوانه مذاکرات//حربه اشک/گاهی جواد، گاهی آقای وزیر/گرفتن بزرگ‌ترین ابزار قدرت ایران/کریسمس مبارک!/جلیلی ما را عذاب می‌داد/ماجرای شال‌های رنگارنگ اشمیت/مذاکرات مخفی ژنو/کمک‌های اسرائیل/غذاهای خوشمزه ایرانی
پادشاهان برهنه مقابل ایران
پایگاه آمریکایی "هیل"وابسته به کنگره آمریکا در یادداشتی به تحلیل و ارزیابی تحولات اخیر منطقه بویژه حملات سنگین انصارالله یمن به تاسیاسات نفتی عربستان پرداخته و با اشاره به ضعف و ناتوانی ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و بن سلمان، ولیعهد سعودی در مقابل ایران، آنها را "پادشاهان برهنه" توصیف کرده است. در ماه ژوئن، [پنتاگون] گروه ضربت ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را به خلیج فارس اعزام کرد اما آنها با احتیاط در دریای عمان مستقر شده‌اند. ایرانی‌ها علی‌رغم اینکه از حمله مستقیم به نظامیان، پایگاه‌ها و کشتی‌های آمریکایی اجتناب کرده‌اند اما یک پهپاد جاسوسی ۱۳۰ میلیون دلاری را که برفراز آب‌های ایران پرواز می‌کرد، ساقط کردند.
تأملی بر اقدام انگلیس در دزدی دریایی
اقدام اخیر لندن، به مثابه قطعه‌ای از یک جورچین مشترک آمریکایی‌ـ اروپایی علیه ایران قابل تحلیل است. تروئیکای اروپایی مانند کاخ سفید در صددند گزاره‌های ایجابی و سلبی خود یا همان سیاست چماق و هویج را در برهه زمانی فعلی علیه کشورمان به فعلیت کامل برسانند. بدیهی است که دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشورمان نباید اسیر این بازی خطرناک و پیچیده شود.
قبلی۲بعدی