پس از انتخابات پارلمان اروپا چه اتفاقی می‌افتد؟
شهروندان ۲۷ کشور اروپایی در چهارمین و آخرین روز انتخابات پارلمان اروپا برای انتخاب ۷۲۰ نماینده خود در پارلمان اروپا روز یکشنبه ۹ ژوئن (۲۰ خرداد) پای صندوق‌های رأی رفتند. 
برنامه جهانی غذا ارسال کمک‌ها به غزه از اسکله آمریکایی را متوقف کرد
به دنبال انتشار اخبار حاکی از استفاده رژیم صهیونیستی از اسکله ساخته‌شده توسط آمریکا برای نفوذ در اردوگاه النصیرات و قتل عام مردم آنجا، برنامه جهانی غذا هم از تعلیق توزیع کمک‌های بشردوستانه از این اسکله خبر داد.
تأیید اصابت موشکهای یمن به کشتی‌های عازم فلسطین
فرماندهی ستاد مرکزی ارتش آمریکا از اصابت موشک یمن به دو کشتی در نزدیکی خلیج عدن خبر داد.
وال استریت ژورنال:
آمریکا و عربستان سعودی به یک توافق امنیتی نزدیک شده اند
منابع آگاه از نزدیک شدن واشنگتن و ریاض به یک توافق امنیتی جدید خبر می‌دهند.
مالزی قطع روابط اقتصادی با رژیم‌صهیونیستی را خواستار شد
مالزی از اعضای سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی۸) خواست تا با توجه به جنایت رژیم صهیونیستی در غزه، هرگونه کمک و همکاری اقتصادی را با این رژیم متوقف کنند.
هشتمین سفر بلینکن به منطقه؛ بازگشت سفیر جنگ
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا درحالی مجدداً راهی منطقه شده است که ۷ سفر قبلی او به‌جز پیشبرد اهداف سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی و صدور مجوز برای جنایات ضدبشری اسرائیل دستاوردی به‌همراه نداشته است.
وقوع دو حادثه دریایی جدید در دریای سرخ
رسانه‌های خبری از حمله موشکی به دو کشتی دیگر در دریای سرخ خبر دادند که قصد داشتند محاصره دریایی رژیم صهیونیستی را نقض کنند.
نخستین تحریم تجاری علیه اسرائیل از سوی آمریکای لاتین با اقدام کلمبیا
دولت کلمبیا با عبور از اقدامات صرفا دیپلماتیک، صادرات زغال‌سنگ به اسرائیل را در تلاش برای تحت فشار قرار دادن این رژیم به منظور توقف جنگ غزه متوقف می‌کند که نخستین تحریم تجاری علیه رژیم صهیونیستی توسط یک کشور آمریکای لاتین به شمار می‌رود.
پاکستان: نشست تهران برای کمک به ثبات و امنیت افغانستان حائز اهمیت است
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران یک روند مهم در مسیر همکاری‌های نزدیک همسایگان افغانستان برای اطمینان از صلح، امنیت و ثبات در این کشور است.
اسپانیا به جمع شاکیان رژیم صهیونیستی می‌پیوندد
وزیر امور خارجه اسپانیا از پیوستن این کشور به شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی خبر داد.
پوتین: در غزه یک نسل‌کشی در جریان است
رئیس‌جمهور روسیه در سخنانی وضعیت امروز فلسطین را نتیجه سیاست‌های آمریکا عنوان کرد و گفت که در غزه یک نسل‌کشی در جریان است.
چین: نباید اقیانوس‌ها میدان نبردهای سیاسی در جهان شوند
دستیار وزیر امور خارجه چین گفت: در حال حاضر نظم اقیانوس‌ها و دریاهای جهان در یک تعادل بزرگ قرار دارند و نباید این مناطق به میدان نبردهای سیاسی در جهان تبدیل شوند.
قبلی۲بعدی