شهادت سردار سلیمانی، مبدأ تغییر چهره راهبردی غرب آسیا
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی وعده صادق رهبر معظم انقلاب و در پاسخ به جنایت بزرگ آمریکایی‌ها و حمایت از مطالبه ملی انتقام سخت، عملیات موشکی را علیه پایگاه عین‌الاسد آمریکا انجام داد که بسیاری از معادلات سیاسی، نظامی و امنیتی منطقه و حتی جهان را دگرگون ساخت
سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد بعد از اتمام جلسه شورای امنیت به سمت هیئت ایرانی رفت و با آنها صحبت کرد. در همین رابطه رایزن مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد با رد خبر برخی رسانه‌های غربی گفت که نمایندگان ایران و آمریکا درباره برجام هیچ گونه صحبتی نداشتند.
«حسان دیاب» نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان هرگونه وابستگی خود به حزب‌الله یا جنبش امل را رد کرد و گفت مستقل است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد جمعه (به وقت تهران) برای بحث درباره هشتمین گزارش «آنتونیو گوترش»، دبیر کل این سازمان درباره اجرای قطعنامه شماره ۲۲۳۱ در تأیید برجام تشکیل جلسه داد.
رسانه‌ها نوشتند که نخست‌وزیر جدید لبنان فردی آکادمیک، آرام، متخصص و نزدیک به حزب‌الله لبنان است.
انگلیس همچنان در بن‌بست
نماینده چین در نشست کمیسیون مشترک «برجام» امروز جمعه با احتمال توسل کشورهای اروپایی به ساز و کار موسوم به «مکانیسم ماشه» مخالفت کرد.
نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد که هیچکدام از قطعنامه‌های سازمان ملل ایران را از توسعه برنامه موشکی و فضایی منع نمی‌کند.
رسانه‌های اسرائیلی نوشته‌اند که نفتالی بنیت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هنگام بازدید از پایگاه هوایی حتسور کتابی از [امام] خمینی رهبر انقلاب ایران را در دست داشت.
دست‌های پشت‌پرده در آتش زدن کنسول‌گری ایران در نجف
واقعیت این است که در منطقه غرب آسیا، هیچ دو کشوری پیدا نمی‌شوند که با اندازه ایران و عراق به پیوستگی منافع و تهدیدات را داشته باشند. در چنین شرایطی از یک سو، دولت دونالد ترامپ به عنوان مهم‌ترین راهبرد خود قصد دارد از نفوذ ایران در عراق بکاهد و با طرح‌ریزی برنامه‌ای تبلیغاتی مسیر اعتراضات کشور عراق را به سمت دشمنی با تهران هدایت کند.
«میخائیل اولیانوف»، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین‌المللی مستقر در وین و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه مشاهداتش از جلسه امروز شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران را بیان کرد.
«برایان هوک»، مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه در مصاحبه با شبکه خبری بی‌بی‌سی از ناآرامی‌های اخیر در برخی شهرهای ایران ـ که ده ها میلیارد ریال خسارت به اموال عمومی و خصوصی و همچنین شهادت چندین نفر از شهروندان عادی و نیروهای امنیتی را به دست اغتشاشگران در پی داشته است ـ ابراز خرسندی کرد.
قبلی۲بعدی