افول آمریکا
خواب فرستادگان آمریکا و «مکعب سیاه» برای ایران
افشای گوشه ای از جنگ اقتصادی و روانی دشمن
«بلک کیوب» در سال 2010 توسط دو مامور امنیتی سابق رژیم صهیونیستی «آویانوس» و «دان زوریلا» تاسیس شده و در تل آویو، لندن و پاریس دفتر دارد. این شرکت امنیتی به موساد خصوصی مشهور است و ترکیبی از کارشناسان و عوامل امنیتی و جاسوسی و کارشناسان مالی و تجاری در آن فعالیت دارند.
پشت پرده نفوذ ناکام تیم ویژه اسرائیل به غزه
ثبت شکستی دیگر در کارنامه رژیم صهیونیستی
یکی از پایگاه های عبری زبان در این باره نوشت: «موافقت کابینه اسراییل و در راس آنها بنیامین نتانیاهو با آتش بس با گروه‌ های مقاومت در غزه، یک کرنش و تسلیم بی سابقه در تاریخ اسراییل است که مورخان آن را ثبت خواهند کرد!»
هراس واقعی آمریکا از قدرت رزمندگان مجازی
علی رغم تمام کاستی ها، ایران پتانسیل بالایی در عرصه قدرت نرم سایبری دارد. انقلاب اسلامی به عنوان یک پدیده فرهنگی می تواند حرف نو و پیام روشن خود را از طریق دنیای مجازی به گوش تمام مردم دنیا برساند. ترس آمریکا از قدرت رزمندگان مجازی ایران، کاملاً حقیقی است.
تصمیمات دن کیشوتی آل سعود برای جبران شکست های راهبردی از ایران
گفتگو با دکتر علی‌حسن حیدری کارشناس مسائل منطقه و مسائل قومیت شناسی
کشورهای همسایه عرب ایران باید به عقل سیاسی خود رجوع کنند که همسایگی با قدرت بزرگی مانند ایران موضوعی دائمی و گریزی از آن نیست. نباید منافع و مزیت همسایگی را با جایگاه موقت اقماری آمریکا و اسراییل عوض کنند. چشم انداز روابط منطقه که لاجرم در سایه قدرت ائتلاف مقاومت شکل خواهد گرفت در سایه تدبیر یک روابط دوستانه و معقول با ایران قابل تصور و ترسیم خواهد بود نه در سایه نوکری قدرت استعمار که به طور حتم به سرنوشت محکوم پذیرش افول و تحویل جایگاه به قدرت‌های جدید خواهد بود.
10 پیام حمله موشکی سپاه به شرق فرات
پاسخ سپاه پاسداران به حمله تروریستی اهواز عاملی در جهت جلوگیری از حملات تروریستی آتی علیه کشور و همچنین حمله ای با دقت و سرعت زیاد با ابعاد نظامی گسترده (اعم از موشک و پهپاد) بود. همچنین استفاده از موشک های نقطه زن همچون قیام نشان دهنده تولید انبوه این سلاح ها در کشور و خودکفایی کامل در نیروهای مسلح است.
پس از خروج عهدشکنانه ترامپ از برجام، سخن از تداوم برجام با اروپايي‌ها مطرح شد، آيا اروپايي‌ها مقابل‌آمريکا مي‌ايستند و برجام اروپايي به منجر به نتيجه مي‌شود؟
آرزوهایی که سه شنبه بر باد رفت
واکنش رسانه های ضدانقلاب به سوال از رئیس جمهور
سه شنبه ششم شهریور 1397 برای ایران روزی درخشان و برگی زرین در دفتر مردم سالاری دینی بود و البته برای دشمنان ایران و جمهوری اسلامی، روزی ناامید کننده با آرزوهایی برباد رفته.
رژیم حقوقی دریای خزر و نتایج حاصل از آن
کشورهای ساحلی غیر از ایران و روسیه حوزه خزر را تبدیل به کانون مبادله انرژی از طریق برگزاری مناقصه‌های میلیارد دلاری با کارتل‌ها و تراست‌های نفتی و گازی کرده‌اند. بر این مبنا هرگونه تغییرات امنیتی و دفاعی در این حوزه حساس تبعات سنگین اقتصادی برای این کشورها به همراه خواهد داشت؛ وضعیتی که در صورت تحقق آن ایران باید کماکان برخواسته‌های خود پافشاری کند.
به ایران اجازه آزمایش و ارسال موشک های ماهواره ای باید داده شود.
اندیشکده بین المللی مطالعات استراتژیک بریتانیا
برنامه و پروژه موشک های ماهواره ای شاید در تکمیل و ساخت موشک های قاره پیما تاثیرگذار باشد اما تاریخ ثابت کرده است که در تولید آنها نقش اساسی ندارد. دلایل دیگری دال بر عدم استفاده از موشک های ماهواره ای در ساخت کلاهک های اتمی وجود دارد که می توان به معیار عملکرد متفاوت و الزاماتی که ظرفیت ترابری یک موشک می بایست در طول بازگشت از جو تحمل کند اشاره کرد.
عواملی که روز قدس امسال را دیدنی‌تر می‌کند
در عین حال تغییراتی در این فرآیند پدید آمده که خوشبختانه مجدداً آرمان آزادسازی قدس شریف از طریق مقاومت و مبارزه با صهیونیست‌ها را مجدداً، هم در بین فلسطینی‌ها و هم حامیان این ایده در امت اسلامی رونق بخشیده است. با توجه به این تغییرات است که حضرت امام خامنه‌ای در آستانه روز قدس و در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) فرمودند: «روز قدس امسال دیدنی است.»
قبلی۲بعدی