دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد هفته گذشته حدود 22 هزار مسلمان روهینگیا از میانمار به بنگلادش گریختند.
وزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، خواستار توجه جدی به وضعیت اسفبار مسلمانان روهینگیا در میانمار شد.
یک نشریه آلمانی با استناد به تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه هاروارد شرایط مسلمانان میانمار را بسیار وخیم توصیف کرد و نوشت که نوعی نسل‌کشی در این کشور جریان دارد.
دفتر امور تایوان در دولت چین اعلام کرد زیر سؤال بردن اصل «چین واحد» اثری جدی بر صلح و ثبات در تنگۀ تایوان خواهد گذاشت.
دیده‌بان حقوق بشر از دولت میانمار خواست تا هرچه سریع‌تر امکان دسترسی سازمان‌های بشردوستانه و ناظران حقوق بشر را برای بازدید از منطقۀ مائونگدا در ایالت راخین فراهم آورند.
منابع ژاپنی اعلام کردند که این کشور قصد دارد 2.2 میلیون دلار به پروژه امنیت هسته‌ای ایران اختصاص دهد.
وزیر امور خارجه کشورمان در نخستین همایش تجاری ایران و ژاپن در توکیو با اشاره به روابط خوب و دیرینه تهران و توکیو، مؤسسات تجاری را موتور روابط اقتصادی دو کشور عنوان کرد.
رسانه های جمعی چین دیدارهای محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان از چین و گفت و گوی وی با مقام های ارشد این کشور را به طور گسترده بازتاب داده و آورده اند که به دنبال این سفر مناسبات راهبردی دو کشور تقویت خواهد شد.
تحليلي بر تصویب لایحه پاکستان درباره کشمیر در سازمان ملل
در چند ماه گذشته و طي هفته‌هاي اخیر، كشمير در پی اقدام نیروهای امنیتی هند در کشتن برهان وانی رهبر ۲۱ ساله گروه آزادیخواه جنبش مجاهدین و دو همراهش، شاهد درگیری‌های خونین میان نیروهای امنیتی و مردم مسلمان بوده است و در سایه سکوت رسانه‌ای، مسلمانان بی گناه به خاک و خون کشیده شدند
دولت کره شمالی امروز جمعه به طور رسمی تایید کرد که پنجمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده است.
دولت چین قصد دارد «جاده‌ی ابریشم» را بازسازی کند؛ جاده‌ای که آسیای مرکزی را به اروپا متصل می کند. از این رو، ناظران آن را «پروژه‌ای برای تسخیر جهان» می‌نامند.
روابط هند وپاکستان در 69 سال گذشته و پس از تقسیم شبه قاره در سال 1947 میلادی همواره تحت تاثیر تحولات کشمیر قرار داشته به گونه ای که 2 بار اسلام آباد و دهلی نو برسر این منطقه باهم وارد جنگ شده اند.
قبلی۳بعدی