احداث دو شهر خلیج فارس و مکران مرکزی آغاز شد
وزیر راه و شهرسازی گفت: احداث دو شهر جدید خلیج فارس و مکران مرکزی در ساحل جنوب آغاز شد.
فرزین:
رشد اقتصادی در دولت سیزدهم ۹ برابر دهه ۹۰ شد؛ کاهش ضریب جینی
رییس کل بانک مرکزی گفت: متوسط رشد اقتصادی در دولت سیزدهم ۹ برابر متوسط رشد دهه ۹۰ بوده است.
همزمان با رونمایی از ریال دیجیتال در بانک مرکزی:
اسکناس‌ها حذف می‌شوند؟
ریال دیجیتال ظرفیت‌های لازم برای توسعه پول برنامه‌­پذیر یا قابل برنامه‌­ریزی را تسهیل می‌نماید، که این مهم موتور محرک شکل‌گیری مدل‌های نوین کسب و کار خصوصاً در فضای تجارت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال کشور خواهد بود.
ریال دیجیتال رونمایی شد
ریال دیجیتال با حضور رییس‌کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانکها رونمایی شد.
وزارت دفاع: آماده تجهیز فرودگاهها با سامانه‌های ایرانی هستیم
معاون وزیر دفاع با بیان"آمادگی داریم فرودگاه‌های کشور را به سامانه‌های بومی ۱۰۰ ایرانی تجهیز کنیم"گفت:سامانه‌های تولید داخلی در فرودگاههای ننظامی نصب شده است.
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه در خرداد امسال برای خانوار‌های کشور به ۳۶.۱ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ۰.۹ واحد درصد کاهش یافته است.
دولت سیزدهم افت تولید خودرو در دولت روحانی را سه‌ ساله جبران کرد
دولت شهید رئیسی در کمتر از 3 سال افت شدید تولید خودرو در دولت روحانی که کمتر از یک میلیون دستگاه در سال بود را جبران و برای سال 1403 هم تولید 1.7 میلیون دستگاه انواع خودرو را هدف‌گذاری کرد.
رشد اقتصادی در دولت شهید رئیسی ۴ برابر دولت روحانی
میانگین رشد اقتصادی در سه سال پایانی دولت دوازدهم منفی 0.6 درصد بود، این عدد در سه سال ابتدایی فعالیت دولت سیزدهم به گواه آمار بانک مرکزی به بیش از ۴.۵ درصد رسیده است.
دلایل کاهش بی سابقه نرخ طلا و سکه
قیمت طلا طی ده روز گذشته روز‌های پرافت و خیزی را تجربه کرد به طوری که برای بازگشت به نقطه اوج قیمتی در یک ماه گذشته عوامل متعددی دست به دست هم دادند تا حباب ۷ میلیونی قیمت سکه از بین برود از جمله تغییر قیمت اونس جهانی، حراج سکه، مدیریت سختگیرانه بازارساز تا برگزاری انتخابات بی‌تاثیر نبودند.
چرا ظریف نمودار رشد و درآمد نفت ۱۴۰۰ به بعد را سانسور کرد؟
محمدجواد ظریف در شرایطی با استناد به نمودار برخی شاخص های اقتصادی در دوره برجام، راه رشد اقتصاد ایران را صرفا به برجام گره زد که اگر در همان نمودارها آمار های سال های ۱۴۰۰ به بعد حذف نشده بود، قطعا نتایج دیگری استنباط می شد.
خاندوزی: فقط با عملکرد سال ۹۵ و ۹۶ نمی شود عکس یادگاری دوساله گرفت
وزیر اقتصاد گفت: فقط با عملکرد سال ۹۵ و ۹۶ نمی شود عکس یادگاری دوساله گرفت و تمام مسیرهای بلندمدت که موجب تخریب سرمایه گذاری و رشد اقتصادی شد را ندید.
بررسی رشد اقتصادی در سال‌های ۹۲ تا ۹۹ نشان می‌دهد فقط در سال‌های ۹۵ و ۹۶ رشد اقتصادی متوالی مثبت رخ داد که آن هم باثبات نبود، از رشد ۸.۷ درصد در سال ۹۵ به رشد ۲.۲ درصد در ۹۶ می‌رسیم و سال‌های ۹۷ و ۹۸ رشد اقتصادی منفی ۳ درصد و منفی ۲.۹ درصد رقم می‌خورد.
قبلی۳بعدی