ارزیابی اقتصاددانان از اولین مناظره اقتصادی؛ «ضعیف بود»
پس از برگزاری اولین مناظره اقتصادی بین ۶ نفر از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، کارشناسان و اقتصاددانان ارزیابی های متفاوتی از این مناظره داشتند.
وزیر صمت: ۱.۵ میلیون خودرو تا پایان سال تولید می شود
وزیر صمت با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد از حوزه خودروسازی با صنایع دیگر ارتباط دارد، گفت: بیش از یک و نیم میلیون خودرو تا پایان سال تولید خواهد شد.
قضیه نامه وزارت صمت برای تأمین برق صنایع چه بود؟
نامه منتشر شده در فضای مجازی که از سوی یکی از معاونت های وزارت صمت تهیه شده، یکی از هزاران برگ گزارش های کارشناسی است که به صورت مستمر و بر اساس سناریوهای مختلف تهیه می شود و موضوع جدیدی نیست که برخی رسانه ها به عنوان یک کشف و خبر جدید منتشر کرده اند
بین وزارت نفت و شرکت‌های داخلی؛
چهار قرارداد نفتی به ارزش ۲ میلیارد دلار امضا شد
چهار قرارداد نفتی به ارزش ۲ میلیارد دلار امروز ۲۷ خردادماه بین شرکت ملی نفت ایران با چهار شرکت نفتی داخلی به امضا رسید که در آن طرح توسعه و بهره‌برداری از ۲ میدان نفتی برای افزایش برداشت نفت و خرید خدمات فرآورش نفت خام است.
دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه پول و بانکی
دولت سیزدهم در یکی از حوزه‌هایی که اصلاح ساختاری و تحقق عدالت را در اقتصاد کشور موردتوجه قرارداد، نظام بانکی کشور بود که اعطای تسهیلات بانکی بر اساس اعتبارسنجی، کاهش فساد بانکی، اصلاح نظام بانکی از جمله اصلاحاتی بود که در این حوزه صورت گرفت.
سود بازرگانی گوشت و دام زنده صفر و گوشی اپل ۹۶ درصد شد
بر اساس مصوبه دولت،‌ تعرفه واردات انواع گوشت قرمز گوسفندو گاو صفر و تعرفه واردات گوشی تلفن همراه اپل 96 درصد شد.
منظور در واکنش به پزشکیان: تورم در دولت شهید رئیسی کاهشی شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام اینکه نرخ تورم در دولت دوازدهم از ۸.۹ درصد در تیرماه ۱۳۹۶ به ۴۴.۲ درصد در تیرماه ۱۴۰۰ رسید، اعلام کرد: روند صعودی نرخ تورم در دولت شهید رئیسی کاهشی شد.
واکنش رئیس بورس به احتمال قطع برق صنایع؛ از قبل اطلاع بدهید
رئیس سازمان بورس با اشاره به اینکه ایجاد محدودیت در تأمین انرژی صنایع تبعات منفی گسترده‌ای دارد، گفت: قرار بر این شد قطعی یا محدودیت مصرف برق صنایع به‌صورت کاملاً برنامه‌ریزی‌شده باشد و با اطلاع واحدهای تولیدی انجام شود.
چرا این‌بار قطعنامه علیه ایران، ثبات بازار ارز را بهم نزد؟
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: بانک مرکزی با تدوین و اجرای سیاست های ویژه خود می‌تواند به خوبی انتظارات تورمی را مهار کرده و این مقطع حساس را پشت سر بگذارد.
کاهش ۱۶.۲ درصدی رشد نقدینگی در دولت سیزدهم/ افت ۹.۵ درصدی نرخ تورم در یک سال
بانک مرکزی اعلام کرد؛
بانک مرکزی با اعلام اینکه در دولت سیزدهم، رشد نقدینگی ۱۶.۲ درصد کاهش یافته است، تاکید کرد: نرخ تورم سالانه از ۴۶.۷ درصد در فروردین ماه ۱۴۰۲ با کاهش ۹.۵ درصدی به ۳۷.۲ درصد در اردیبهشت امسال رسیده است.
نامه خاندوزی به نیکبخت: انحصار مجوز صیادی را رفع کنید
وزیر اقتصاد در نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی ضمن تاکید بر لزوم رفع انحصار از مجوز صیادی اعلام کرد: سازمان شیلات از صدور مجوز برای ۱۰.۵۰۰ صیاد فعال مورد تأیید، بدون دلیل موجهی امتناع کرده است.
تعطیلی پنجشنبه هم منتفی شد
رییس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اتاق های بازرگانی تلاش خود را برای جلوگیری از تصویب لایحه افزایش تعطیلی که مخل کسب و کار بود،با رویکرد و نگاه ملی به کار گرفتند،گفت:بعد از عدم تایید تعطیلی شنبه از سوی شورای نگهبان، تعطیلی پنجشنبه هم منتفی شد.
قبلی۴بعدی