بنّای روستایی که فرمانده جنگ شد
شهید عبدالحسین برونسی
شهید عبدالحسین برونسی برای فرزندانش نه ژن خوب به یادگار گذاشت و نه رانت و نه جایگاه، او تمام چیزی که برای فرزندانش به یادگار گذاشت این بود که برای همیشه زندگی‌شان نه طلبکار نظام اسلامی باشند و نه از انقلاب برای خود سفره دست و پا کنند.
جنگ ما جنگ عقیده است
جنگ ما جنگ عقیده است، جغرافیا و مرز نمی‌شناسد، تا کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم. این فرموده جزو خطوط گفتمانی انقلاب اسلامی در مواجهه با وقایع پیرامونش است.
او آمده بود که برود
شهید محمود کاوه جوان ترین فرمانده سپاه
شهید کاوه همیشه راهگشای عملیات ها بود، هر جایی که کار گره می خورد، او گره گشا بود هر کجا که از عزم وارده رزمندگان کاسته می شد، اراده پولادین شهید کاوه به همه آن عزیزان روحیه ای تازه می‌بخشید
کردستان خط مقدم مبارزه با ضد انقلاب
27 مرداد سالروز فرمان امام برای شکست حصر پاوه
دکتر مصطفی چمران که جنگ های نامنظم را به راه انداخته بود معجزه بلد نبود. در واقع همین نیروهای کرد بودند که به کمک آن فرمانده دلاور شتافتند و تحت فرماندهی آن شهید بزرگوار تمام شهرهای کرد نشین را از لوث وجود ضد انقلاب پاک کردند.
کدام آزادی؟ کدام اسارت؟
سالروز بازگشت آزادگان/آزادگان آمدند اما نه همه...
روز موعود فرا رسید، آمدند همان طور که رفته بودند؛ دلیر و مقاوم، نستوه و استوار، امیدوار و دلاور، آمدند با همان صلابت همیشگی، همان طور که دیروز رفته بودند، امروز آمدند. بوی اسپند و دود، بوی عطر خاطرات، و بوی مهربانی و انتظار، فضای دل ها را سرشار از شور و شعف کرد.
شهید عباس بابایی
به مناسبت سی امین سالگرد شهیدی که خود را بدهکار انقلاب می‌دانست
اگر شهیدی در مایه‌های «عباس بابایی» خودش را خیلی به این انقلاب بدهکار می‌داند، این از برکت همین انقلاب است، سفره انقلاب پهنِ پهن است اما بعضی ها به اندازه شکم می‌خورند و بعضی دیگر به اندازه شرف
«عمو یشلاق» رزمندگان گردان تخریب که بود؟+عکس
یکی از رزمندگان گردان تخریب لشکر ۱۰ سیدالشهدا(ع) خاطره ای را از عمو یشلاق گردان تخریب بیان می‌کند.
ورود پیکر ۴۸ شهید تازه تفحص شده به کشور
ساعاتی پیش انجام شد
پیکرهای مطهر ۴۸ شهید دوران دفاع مقدس ساعتی پیش از مرز شلمچه وارد کشور شدند.
سرداران جبهه‌نرفته امروز راوی جنگ شده‌اند/ اگر حمایت‌های رهبری نبود، بسیاری از آثار دفاع مقدس خلق نمی‌شد
داوود امیریان نویسنده دفاع مقدس:
داوود امیریان معتقد است آنچه امروز می‌تواند ادبیات دفاع مقدس را به جهان معرفی کند، داشتن نگاه انسانی در این ادبیات است، اما گاه عده‌ای برای ادبیات دفاع مقدس تصمیم می‌گیرند که خود هیچ نقشی در جنگ نداشته‌اند.
داستان برافراشتن پرچم امام رضا بر فراز مسجد فاو
به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا(علیه السلام)
بهترین و معنوی ترین اتفاقی که در این عملیات می افتد برافراشته شدن پرچم حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) برفراز مسجد فاو است که به مناسبت این اتفاق مبارک نام آن مسجد به امام رضا(علیه السلام) تغییر می‌کند.
قبلی۵بعدی