تحلیل فیلم 12/ تحلیل فیلم سینمایی «رد خون» + فیلم
ماجرای نیمروز: رد خون فیلمی ایرانی به کارگردانی محمدحسین مهدویان، تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی و نویسندگی حسین تراب نژاد و ابراهیم امینی محصول سال ۱۳۹۷ است. این فیلم که دنباله ماجرای نیمروز (۱۳۹۵) است، روایت کلی این فیلم پیرامون اتفاقات بعد از پایان جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ و عملیات مرصاد است. نیروهای امنیتی ایران متوجه حضور نفوذی‌های سازمان مجاهدین خلق پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط ایران در جبهه می‌شوند. با ارسال دو مأمور امنیتی به بغداد می‌خواهند قبل از شروع عملیات فروغ جاویدان، عباس زریباف فرمانده این عملیات را ترور کنند. اما داستان طور دیگری رقم می‌خورد.
قطب نما 207 / تدبيرها و بي‌تدبيري‌ها
گذشته چراغ راه آينده است و انتظار آن است که با روي کار آمدن دولتی انقلابي، خطاهاي گذشته تکرار نگردد و تصميمات دولت، تصميماتي مدبرانه باشد.
قطب نما 206 / چرا تبیین؟
این چهل روزی که از عاشورا تا اربعین اتّفاق افتاده، یکی از مقاطع بسیار مهمّ تاریخ اسلام است. روز عاشورا در اوج اهمّیّت است و این چهل روزی هم که بین عاشورا و اربعین هست، تالی‌تلو روز عاشورا است.
قطب نما 205 / در 13 آبان چه اتفاقی افتاد؟
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
سال 1357 در حالی که انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) به روز‌های سرنوشت سازی نزدیک می‌شد؛ دانش‌آموزان و نوجوانان نیز شور و حال دیگری داشتند.
قطب نما 204 / همه گزینه ها روی میز است
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
این جمله را بار ها شنیده اید"همه گزینه ها روی میز است" اشتباه گفتم این یک جمله نیست،حتی یک صفحه ،یک مقاله و یک کتاب نیست... بلکه این جمله؛ همه ابرقدرتی آمریکاست...
قطب نما 203 | رویای بی تعبیر
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
یکی از اولویت های سیاست خارجی دولت های مختلف در آمریکا نحوه مواجهه با جمهوری اسلامی ایران است. در واقع این راهبرد ها تصمیمات رژیم آمریکا و جمعبندی اندیشکده هاست که دولت ها ی مختلف مجری آن محسوب می شوند .
فانوس 29 / بسته بصیرت افزایی سیاسی
بسته بصیرت افزایی سیاسی "فانوس" به رصد تحولات ایران و جهان می پردازد و به سوالات و شبهات شما در خصوص مسائل روز پاسخ می دهد.این بیست و نهمین شماره از فانوس است که منتشر می‌شود.
قطب نما 202 / سیاست‌مداری که نمک خورد و نمکدان شکست
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
دی‌ماه 1358؛ یعنی یک ماه پیش از برگزاری اولین انتخابات ریاست جمهوری در گاوصندوق اتاق رئیس پایگاه سیا در تهران، هفت سند درباره فردی که سازمان سیا از او به عنوان SD LURE نام می‌برد؛ پیدا می شود.
قطب نما 201 / مهمترین دشمن پیامبران الهی
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
یهود همواره انبیاء الهی را مانع رسیدن به اهداف خود می دید، با آنها به جنگ برمی­ خاست و تا کشتن ایشان پیش می رفت تا اینکه زمان تولد موعود دومی که در تورات وعده داده شده بود، فرا رسید. یهود برای مقابله با او در کمین نشست.
فانوس 28 / بسته بصیرت افزایی سیاسی
بسته بصیرت افزایی سیاسی "فانوس" به رصد تحولات ایران و جهان می پردازد و به سوالات و شبهات شما در خصوص مسائل روز پاسخ می دهد.این بیست و هشتمین شماره از فانوس است که منتشر می‌شود.
قطب نما 200 / دفاع در آسمان
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
خلبانان تیز پرواز ارتش جمهوری اسلامی که دلاورمردانه و شجاعانه از سدهای پدافندی عراق عبورمی کردند با بمباران مناطق نظامی و صنعتی در شهرهای بغداد وکرکوک باعث روحیه دهی به ملت و شکست هیمنه نظامی و دفاعی دشمنان شدند.
قطب نما  199 / پیروز در جنگ  تبلیغاتی
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
شدیدترین عملیات های رسانه ای در جنگ جهانی دوم در دو جبهه متفقین و متحدین رخ داده است ؛ در آن زمان علیرغم اینکه رادیو ،تلویزیون به اندازه امروز گسترش نداشت اما عمده ترین تئوری ها مانند" گلوله جادویی" و "دروغ بزرگ" که در آن زمان به تقدیس جنگ روانی می پرداخت فراگیر شد،در آن زمان سالها قبل از پرتاب بمب اتم کارشناسان رسانه به صراحت اعلام کردند که: قدرت رادیو مانند قدرت بمب اتم است.
قبلی۴بعدی