1- وضعیت فعالیت‌های سیاسی در اردوگاه جریان  اصلاح طلبان
یک فنجان تحلیل (قسمت اول)
جریان شناسی انتخابات 1402 / کارشناس برنامه: دکتر مهدی سعیدی
قطب‌نما 313 / از انتخاب شاه تا انتخاب مردم
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
در میان ولوله مردم و در کنار مجسمه رضا شاه جسد فردی بر بالای دار در حال تکان خوردن است؛ فردی که روزگاری نامش لرزه بر تن هر چهره سیاسی عصر رضاشاهی می‌انداخت. اگر انقلاب فرانسه با روبسپیر و اعدام با گیوتین به هم پیوند خورده است؛ عصر رضاشاهی را هم باید با عصر سه ضلعی او شناخت.
قطب‌نما 312 / خط مقاومت؛ خط ایستادگی
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
از زمانی که برای نخستین بار کاندولیزا رایس، وزیر وقت امور خارجه امریکا؛ اصطلاح «خاورمیانه جدید» را ژوئن ۲۰۰۶ در تل‌آویو مطرح کرد، ۱۸ سال می‌گذرد. در همان دوره‌ غرب آسیا؛ حمله امریکا به عراق و افغانستان و جنگ 33 روزه حزب‌الله و رژیم صهیونیستی را تجربه می‌کرد منطقه در یک التهاب کم‌سابقه به سر می‌برد؛ تا جایی که رایس، با شنیدن صدای انفجارها در جنگ ۳۳‌روزه، آن را درد زایمان تولد خاورمیانه جدید معرفی کرد.
قطب‌نما 311 / حضور بهنگام
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
هنوز دیماه به روزهای آخر خود نزدیک نشده بود که انتشار یک مقاله در روزنامه اطلاعات شهر قم را متلاطم کرد. 19 دیماه بود که با انتشار مقاله‌‌ توهین‌آمیز نسبت به ساحت امام خمینی (ره) مردم شهر قم، قبل از همه به این مطالب توهین آمیز واکنش نشان دادند.
قطب‌نما 310 / شهید القدس
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
امروز در کشورهای اروپایی و آمریکا همه بی پروا و با شجاعت فریاد آزادی قدس را سر می دهند ودیگر کسی از سرویس های جاسوسی، اخراج از دانشگاه، اخراج از کار و حتی بازداشت و زندان نمی ترسد. او پاک بودن را به بشریت آموزش داد... در زمانی که سربازان پلید دشمن برای بردگی زنان، و غارت منازل مردم از هم سبقت می گرفتند، برای استراحت در منزل های خالی و مخروبه طلب حلالیت می کرد....
قطب‌نما 309 / خیابان بن بست
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
کارشناسان مرکز سابان آشکارا انقلاب مخملی را برای آنچه «رژیم چِینج» می نامند پیشنهاد می دهند و می نویسند که «اين گزينه‌ي سياسي بهترين راه حل مشكلات آمريكا با ايران است كه كم‌ترين هزينه را در بر دارد.» طراحان امنیتی مرکز سابان پیشنهاد می دهند که باید به دنبال یک شریک مطمئن و یک رهبر قوی برای این انقلاب مخملی بود «آمريكا بايد از رهبراني در انقلاب مخملي حمايت كند كه توانمند باشند و توسط دستگاه امنيتي ايران خريداري نشوند.» کمی آن سوتر و در انتخابات ایران، برخی دانسته یا نادانسته لباس هنرپیشگی بر تن کرده و وارد سناریوی از پیش طراحی شده این اندیشکده ها می شوند.
قطب‌نما 308 / شکنجه گر آزادی
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
مستندی پنج قسمتی! در خانواده ای بهایی، فقیر و اهل سنگسر سمنان به دنیا آمد. همشهری تیمسار نصیری بوده، اما نمی گوید چه کسی از من حمایت کرد و دروغ های بسیاری در این مستند گفته است.
قطب‌نما 307 / الگوی ولایت مداری و جهاد تبیین
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
رفتار شناسی حضرت صدیقه طاهره (س) در جامعه بعد از رحلت پیامبر (ص) و نحوه برخورد ایشان در موقعیت‌های مختلف، راهنمایی مفیدی در حوزه بصیرت می‌باشد. در آن برهه تاریخی و بعد از پیامبر (ص)؛ نظام اسلامی و ولایت اهل بیت (ع) به خطر افتاده بود و حضرت زهرا (س) تنها چهره‌ای بودند که با تمام قدرت به میدان آمدند و از ولایت دفاع کردند. می‌توان گفت: حضرت زهرا (س)؛ «بنیانگذار جهاد تبیین در دفاع از ولایتمداری است.»
قطب‌نما 306 / عزت یا مرعوبیت
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
سید حسن تقی زاده نماینده عصر قاجار، عضو هیئت مدیره مشروطیت، وزیر مالیه عصر رضاشاهی و رییس سنا در عصر پهلوی دوم اینها بخشی از مسئولیت های تقی زاده در ادوار مختلف است تقی زاده روحانی ای بود که 17 سال در نجف در محضر بزرگانی همچون شیخ مرتضی انصاری تلمذ کرده بود اما با دمیدن نسیم غرب گرایی، لباس تقی زاده نیز بر باد رفت، اما در مقابل تقی زاه، سید حسن مدرس قرار داشت. عالم و معممی که نسیم غربگرایی لباس روحانیتش را بر باد نداد بلکه به گفته عبدالله مستوفی دوست داشت همیشه متقال، چلوار و کرباس ساخت ایران بپوشد.
قطب‌نما 305 / فخر روح الله
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
سال ۱۳۴۲ بود که امام خمینی از سوی ماموران شاه به سوی تبعیدگاه برده می‌شدند؛ یک مأمور ساواک از ایشان پرسید: "پس یاران شما کجا هستن؟" امام خمینی در جوابش این جمله تاریخی را فرمودن که "یاران من در گهواره‌های مادرانشان هستند".همان زمان شهر قم کودکی در گهواره داشت که نامش محسن بود.
قطب‌نما 304 / در میانه حمایت و خیانت
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
تظاهرات میلیونی مردم لندن، پاریس، نروژ، سوئیس، مالزی، هندوستان، ترکیه، اندونزی و سایر ملت های دنیا در حمایت از فلسطینیان و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی حکایت از آن دارد که وجدان بشریت بیدار شده است و استکبار جهانی دیگر قادر نیست تا مردم دنیا را با سیاست های رسانه ای خود فریب دهد.
قطب‌نما 303 / پیروز واقعی
مجموعه کلیپ‌های معاونت سیاسی سپاه
پیروزی را شمشیر نمی آورد، پیروزی را خون می آورد. از این سخنان قریب به ۴۰ سال می گذرد و ما هزاران بار تجربه کرده ایم،هواپیماهای فرانسوی سوپر اتاندارد، میراژ و موشکهای رولاند، حمایت های مالی،نظامی،اطلاعاتی آمریکا، بمب های شیمیایی اهدایی از آلمان بیمارستان ها خانه ها و خیابان ها را هدف قرار می داد. تعداد شهدای مان از دویست هزار نفر هم فراتر رفت.همان روزها کمیته روابط خارجی سنای آمریکا افشا کرد که هر گاه صدام ایرانیان بیشتری را می کشت، کمکها و حمایتهای مالی و سیاسی بیشتری از آمریکا دریافت می کرد، اما در نهایت مقاومت پیروز شد.
قبلی۵بعدی