ضرورت مبارزه بي‌امان با فساد اقتصادي

ضرورت مبارزه بي‌امان با فساد اقتصادي

تصميمات ارزشمند رييس دستگاه قضا از جمله؛ اجرايي کردن قانون «رسيدگي به دارايي مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوري اسلامي» مشهور به اصل «از کجا آورده ايد؟!» که ساليان متمادي در کناري مانده بود، اميدهاي فراواني براي گسترش عدالت در ميان طبقات مختلف مردم ايجاد کرده است.
منطق يك ديدار و حمايت

منطق يك ديدار و حمايت

دوگانه سازش‌‌ ـ مقاومت، از جمله دوگانه‌هايي است كه غربي‌ها براي دامن زدن به آن در ايران،‌ مورد توجه قرار داده و روي آن كار مي‌كنند.
گناهان جمعي ملت‌ها
درسهای مشروطه از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی

گناهان جمعي ملت‌ها

نهضت مشروطه يکي از حرکت‌هاي مهم ضداستبدادي تاريخ معاصر جهان است. نهضتي پيشرو که در ميان ديگر ملت‌ها نيز الهام بخش عدالت‌طلبي و آزاديخواهي گرديد. اين نهضت مي‌توانست تحولي بزرگ در سرنوشت ملت ايران در مسير آباداني و پيشرفت کشور بوجود آورد که به دلايل متعددي ناکام ماند و به استبداد رضاخاني ختم شد!
انحصارطلبي اليگارشيك و فقدان برنامه استراتژيك
ريشه‌يابي اختلافات راهبردي اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس

انحصارطلبي اليگارشيك و فقدان برنامه استراتژيك

بررسي راهبردها و تاكتيك‌هاي انتخاباتي اصلاح‌طلبان براي انتخابات امسال نشان مي‌دهد آنها به شدت دچار اختلاف هستند؛ اختلاف و تشتتي كه در ائتلاف‌هاي موسوم به اصلاح‌طلبي مانند تغيير شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‌طلبان رخ عيان كرده است.
بیداری اسلامی و مقابله با تکفیر

بیداری اسلامی و مقابله با تکفیر

جريان‌هاي افراطي و تكفيري با اقدامات خشونت‌آميز خود زمينه‌سازي كرده‌اند تا سطح جديدي از ائتلاف بين آمريكا و دولت‌هاي غير مردمي، چون عربستان، اردن، امارات و... شكل بگيرد و تداوم اين ائتلاف مي‌تواند مسلمانان منطقه را با خطرها و تهديدهاي جديدي روبه‌رو كند.
اِعمال ((سیاست در حج)) یا اَعمال ((سیاست حج))

اِعمال ((سیاست در حج)) یا اَعمال ((سیاست حج))

اگر به صد زبان بخواهند اين حج را بدون «حاجت سياسي» معرفي كنند، شدني نيست مگر آنكه براي سياست تعريفي جديد و البته عجيب و غريب ارائه كنند كه «جامعه سياسي» امري جداگانه از حوايج انسان‌ها و فضايل آنها تلقي شود.
ادعاي دروغين با اهداف انتخاباتي!

ادعاي دروغين با اهداف انتخاباتي!

برخي ستادهاي هماهنگي مبارزه با مفاسد اقتصادي كه سال‌ها تعطيل بوده‌اند، ‌هم‌اكنون داعيه‌دار مبارزه با مفاسد اقتصادي شده‌اند و قصد دارند چهره برخي جريانات اصيل انقلاب را تخريب كنند. اين جريان از مدتي قبل اتاق فكرهاي خود را تشكيل داده و براي بزرگنمايي مشكلات دستگاه‌هاي ارزشي و انقلابي هدف‌گذاري كرده تا ذهن جامعه را متوجه اين بخش انقلاب كنند تا بتوانند با عمليات رواني، ‌آراي مردم را به نفع جريان ليبرالي فاسد مصادره كنند.
حج بي‌برائت حج نيست

حج بي‌برائت حج نيست

مبناي اصلي مراسم برائت از مشركين، دو فريضه تولي و تبري است. برائت از مشركين مبناي قرآني دارد و در آياتي از قرآن، بر دشمني با دشمنان خدا، در كنار دوستي با دوستان خدا تأكيد شده است.
امام جمعه انقلابي

امام جمعه انقلابي

رکن و اساس و موتور تحول نماز جمعه، ائمه جمعه هستند. اگر منتظريم که تحولي در نماز جمعه صورت گيرد، اين تحول بايد با پرچمداري امام جمعه صورت گيرد. لذا تحقق نماز جمعه انقلابي نيز با محوريت امام جمعه انقلابي محقق خواهد شد.
قانون بايد اسلامي باشد

قانون بايد اسلامي باشد

شیخ فضل الله نوری در تاريخ معاصر ايران مظهر استقامت در برابر سلطه بيگانه بود. او به طور جدي و آگاهانه در مقابل نفوذ انديشه‌هاي غرب و غرب‌زدگي موضع گرفت و با صراحت خواستار اجراي قانون اسلام در حكومت بود و هرگز اجاره نداد كه مدل حكومت بيگانه مانند غرب جايگزين قانون اسلام در ايران بشود.
۲