رقيب هراسي افراطي
مواضع روحاني در برنامه انتخاباتي‌اش پس از افتتاح راه آهن همدان، گامي فراتر از "تخريب رقيب" برداشت که مي‌توان آن را اقدامي انتحاري و از جنس "رقيب هراسي افراطي" دانست.
تحلیل طبقاتی مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری
آنچه در مناظره‌ی دوم بیش از همه موردتوجه قرار گرفت، مشخص‌تر شدن شعارهای کاندیداها و جامعه‌ مخاطب آنها بود. به عبارت دیگر، اگر از منظر طبقاتی به مناظره دوم بنگریم، در این مناظره بیش از مناظره نخست، گرایش طبقاتی نامزدها مشخص شد؛ بدین معنا که تحلیل شعارها و محتوای سخنان نامزدها ما را بیش از گذشته به پی بردن به پایگاه طبقاتی آنها رهنمون می‌سازد.
راه دشوار روحانی
اکنون که بتدریج در حال نزدیک شدن به موسم برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستیم، به نظر می‌رسد که از دو جهت عمده، کار برای آقای روحانی دشوار شده است: 1- به لحاظ اوضاع کنونی و شرایط موجود کشور 2- به لحاظ بررسی روندمحور انتخابات در کشور در چند سال گذشته.
چالش مدیریت زمان در مناظره/ فراز و فرود کاندیداهای اصلی
دومین مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری
یکی از مهارت های کاندیداها در این گونه مناظرات، باید برنامه ریزی دقیق آنها در مدریرت زمانی باشد که در اختیارشان قرار می‌گیرد. در انتهای مناظره قبل دیدیم که حسن روحانی علی رغم اینکه بیش از یک دقیقه وقت در اختیار داشت نتوانست جملات خود را کامل کند و منظورش را برساند و حتی حدود دو دقیقه هم بیشتر صحبت کرد که اعتراض دیگر کاندیداها را در پی داشت. در مناظره دوم هم باز این نقیصه در برخی کاندیداها دیده شد.
رفتارشناسی نظام اسلامی در 37 سال گذشته در قبال انتخابات، نشان می‌دهد تلاش برای تحقق مشارکت حداکثری مردم در امر انتخابات، یکی از راهبردهای ثابت و همیشگی نظام است.
دوقطبی‌های مخرب عمدتاً ازسوی بازیگرانی طراحی و به آنها دامن زده می‌شود که بیش از آنکه برنامه‌ای برای اداره‌ کشور داشته باشند، به نتیجه رقابت ها فکر می‌کنند. اما در پاسخ باید گفت عمدتاً ازسوی سه طیف به این موضوع دامن زده می‌شود ...
گمانه زنی ها و انتشار نظرسنجی های مراکز معتبر وغیر معتبر نیز از پیشرو بودن آرای برخی کاندیداها حکایت می کند. در فاصله 18 روز مانده به روز رای گیری برخی شخصیت های سیاسی گمانه زنی هایی را در باره نتیجه اولیه انتخابات ابراز می کنند. اظهارنظرهایی که غالبا مشابه است و از دو مرحله ای شدن انتخابات خبر می‌دهد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود هیئت حل اختلاف استان افزود: این هیئت بیشتر اقدام به رسیدگی می کند اما هیچ کس برعملکرد شورا در کشور نظارت ندارد.
رویکردهای مختلف برای کارآمدی نظام عبارت‌اند از:1- برون‌گرایی صرف که اغلب مخاطره‌آمیز است. 2- درون‌گرایی صرف که علی‌رغم ارزشمند بودن، اما به معنای محروم کردن خود از امکانات و ظرفیت‌های دیگران است. 3- درون‌زایی در عین برون‌نگری که مطلوب‌ترین رویکرد است و ضمن آنکه از امکانات بیرونی استفاده می‌کند، اما به سبب تأکیدش بر درون، از تبعات برون‌گرایی صرف نیز مصون است.
انتخابات پیش رو بهترین فرصت را برای مردم کشورمان فراهم آورده تا با انتخاب درست خود مسیر غلط طی شده در این مدت را خاتمه و تفکر انقلابی و اعتماد به توانمندی های داخلی را جایگزین رویکرد فعلی مسئولین کنند. این تغییر رویکرد می تواند با تغییر مدیریت دستگاه اجرایی کشور ویا بازنگری در سیستم محاسباتی مسئولین ارشد اجرایی دولت اتفاق بیفتد.
عصر دیروز شنبه ۹ اردیبهشت همایش انتخاباتی حجت الاسلام رییسی در ورزشگاه شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد
عصر دیروز همایش انتخاباتی سید مصطفی میرسلیم کاندیدای ریاست جمهوری در موسسه‌ی رفاه تهران برگزار شد.
قبلی۴بعدی