عصر دیروز ۹ اردیبهشت همایش انتخاباتی زنان حامی روحانی با حضور اشرف بروجردی و محمدرضا عارف و جمعی از زنان مجلس و شورای شهر و فعالین اجتماعی در هتل لاله تهران برگزار شد.
در این مناظره، دو نفر بیش از بقیه در میدان بودند (جهانگیری و قالیباف)، دو نفر کمی عقب تر ایستادند (روحانی و روئیسی) و دو نفر هم از قبل بازنده بودند (هاشمی طبا و میرسلیم) اما هنوز دو مناظره اصلی تر مانده است: مناظرات سیاسی و اقتصادی. باید صبر کرد و دید.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت برگزار می شود. به همین مناسبت مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات بررسی و شاخص‌هایی استخراج شد که می‌تواند راهگشای مردم و مسئولان نظام برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر و سالم‌تر انتخابات باشد.
صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 96 در اولین مناظره انتخاباتی را در این گزارش بخوانید.
همراه با انتخابات 18
بسته انتخاباتی بصیرت
توصیه های رهبر انقلاب در مورد انتخابات 29 اردیبهشت/ واکنش مردانه دستجردی به منتقدین جمنا/ کارانه 250 هزار تومانی قالیباف برای جوانان بیکار/ جلیلی: با توییت و فشار ایمیلی نمی‌توان حقوق یک ملت را پاس داشت/ رحیمی: «جهانگیری» دلیلی برای انصراف از کاندیداتوری ریاست‌جمهوری ندارد/ پاسخ تند و تیز قالیباف به جهانگیری/ لاریجانی: «کاندیدای پوششی» تحقیر «روحانی» است.
شوراهای اسلامی شهر و روستا و جریانات سیاسی
حاکمیت دغدغه‌های جریانی و سیاسی بر شوراهای اسلامی شهر و روستا همواره یکی از مهمترین چالش‌های پیش‌ روی این نهاد در انجام بهینه وظایف آن بوده است. به گونه‌ای که در دور اول انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، عمده منتخبین استان تهران،‌ بیش از آنکه چهره‌هایی با دغدغه‌های صنفی باشند، چهره‌هایی سیاسی و وابسته به جریانات سیاسی بودند
بر اساس "نصاب مشخصی" که اعلام می ‌شود، اگر کاندیدای مذکور بتواند نصاب لازم از آراء را بدست آورد، این مبلغ ودیعه به او برگشت داده خواهد شد و در غیر این صورت، مبلغ مذکور به خزانه واریز می شود.
آمریکایی ها به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات ایران هستند
دکتر عبداللهی فر در گفتگو با بصیرت:
تأثیرگذاری عوامل بیگانه در انتخابات‌های امروز دنیا به یک اصل تبدیل شده است. در همه کشورها شاهد یک عامل هستیم به نام تأثیرگذار بیرونی؛ بنده می‌توانم ادعا بکنم که انتخابات 96 یکی از رکوردهای تأثیرگذاری عامل بیرونی است. حداقل چهار روش برای تأثیرگذاری را ما می‌توانیم مشاهده کنیم.
نامزدهای اصلاح طلب در برابر روحانی؛ ضربه‌گیر یا ضربه‌زن؟
مروری بر وضعیت جبهه اصلاح طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری
اصلاح طلبان اگرچه به کناره گیری جهانگیری در آخرین روزهای انتخابات به نفع روحانی اعتماد کرده‌اند اما معلوم نیست اصلاح طلبان دیگر و نیز محمد هاشمی (که کاندیداتوری خود را توصیه مرحوم هاشمی رفسنجانی اعلام کرده) هم به نفع روحانی کنار بروند و این برای ریس جمهوری که با کسب 0.7 آرا بیشتر بر کرسی ریاست جمهوری نشست، می‌تواند یک زنگ خطر باشد.
انتخابات اصلح، در نظام جمهوري اسلامي
نظام اسلامي به تمامي انتخابات‌ها به چشم فرصتي براي تقويت ارکان نظام مردم‌سالار اسلامي نگاه کرده و خواهان آن است که انتخابات به شايسته‌ترين شکل ممکن برگزار شود. انتخابات شايسته مؤلفه‌ها و شاخصه‌هايي دارد که توجه به اين شاخصه‌ها مي‌تواند جهت فعاليت دغدغه‌مندان نظام اسلامي را در انتخابات آتي تعيين کند. در واقع، همه تلاش‌ها و برنامه‌ها بايد با هدف تحقق چنين انتخاباتي صورت گيرد.
نگاهی به کارکردهای شوراهای اسلامی شهر و روستا
تسهیل زندگی مردم در کارهایی که به شهرداری‌ها مربوط است، برطرف کردن معضلات شهر و روستا، سالم‌سازی محیط‌زیست، حفظ اصالت اسلامی و ملی در ساخت‌وسازها، استقرار بخشیدن به جو اسلامی و فرهنگیِ سالم، پرداختن به نیازهای فوری‌تر در عین اهتمام به کارهای زیربنایی، اولویت دادن به مناطق مستضعف‌نشین و ... بخشی از وظایف و کارکرد های شوراهای شهر و روستا هستند
بسته انتخاباتی بصیرت
دستجردی: اقبال بیشتر به هر کاندیدا، نامزد نهایی جبهه مردمی را مشخص می‌کند/ کنعانی مقدم: مشایی و بقایی، کمربند انتحاری احمدی نژاد هستند/ موسوی‌لاری: رقبای روحانی پایگاه اجتماعی ندارند/ ایمانی: ثبت نام جهانگیری بدعت و توهین به ملت است/ صفارهرندی: احتمال رقابت جهانگیری با روحانی وجود دارد/ ضرغامی: اصلاح‌طلبان از وحدت حول روحانی ضرر می‌کنند/اظهارات جنجالی احمدی‌نژاد در مصاحبه با خبرگزاری چینی
قبلی۵بعدی