وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
مقدمات ملی شدن صنعت نشر فراهم است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مقدمات ملی شدن صنعت نشر فراهم است، افزود:‌ دولت سیزدهم در بودجه فرهنگی انقلابی را ایجاد کرد.
همزمان با ولادت حضرت معصومه؛
جشن بزرگ دختر ماه در نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود
روایت دختران ایران شامل روایت پیشرفت‌ها و موفقیت‌های دختران ایران، تقدیر از بانوان موفق، هدیه به دختران حاضر در مراسم از برنامه‌های جشن امسال دختر ماه خواهد بود.
وزیر ارشاد: در سامانه مجازی نمایشگاه با تخفیف کتاب بخرید
وزیر ارشاد گفت: برای تحقق عدالت فرهنگی، برنامه‌ریزی کردیم هر ایرانی از هر نقطه‌ای در کشور با ورود به سامانه مجازی نمایشگاه، با تخفیف کتاب بخرد و به صورت رایگان درب منزلش تحویل بگیرد.
سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تا ساعتی دیگر در تهران گشایش می‌یابد
نمایشگاه کتاب تهران که ۳۵ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد در این دوره با بیش از ۲۶۰۰ ناشر از ساعت ۱۰ تا ۲۰ پذیرای عاشقان کتاب است و تا ۲۹ اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) تهران دایر خواهد بود.
اسماعیلی مطرح کرد؛
نمایشگاه کتاب تهران متعلق به جریان فرهنگ و ادب کشور است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمایشگاه کتاب تهران متعلق به جریان فرهنگ و ادب کشور است و وظیفه ما حمایت و تسهیل‌گری از این فرایند است.
اسماعیلی: انزوای رژیم صهیونیستی در جشنواره‌ها از اولویت‌های دستگاه دیپلماسی فرهنگی است
جلسه شورای هنر امروز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
روایت تسخیر لانه جاسوسی در راه نمایشگاه کتاب
این کتاب با اشاره به فعالیت‌های اطلاعاتی و عملیاتی آمریکا در ایران پس از انقلاب، شرح جامعی از روابط ایران و آمریکا از روز تسخیر سفارت در آبان 1358 تا آزادی گروگان‌ها در دی 1359 ارائه می‌دهد.
جزئیات برگزاری نمایشگاه کتاب تشریح شد
جزئیات برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تشریح شد. قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران از حضور ۲۶۱۹ ناشر در این دوره خبر داد.
آقای معلمی که زنده نیست اما کلماتش هنوز نفس می‌کشند
فقط کافی‌ست این کتاب را انتخاب کنی.‌ کتابی که نویسنده‌اش زنده نیست اما صفحاتش و کلماتش همچنان زنده است و چشم به راه چشم‌های توست تا خوانده شود.
وزیر فرهنگ: خلیج فارس، خلیج فارس است تا ابد
در جشنواره فرهنگی و هنری روز ملی خلیج‌ فارس؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیج فارس را بخشی از هویت تاریخی و فرهنگی ایرانیان دانست و گفت: بر سر نام «خلیج فارس» اختلاف دیدگاه و نظر نداریم، کاملا روشن است، خلیج فارس، تا ابد خلیج فارس است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
بسته عملیاتی ساماندهی دانشگاه هنر با مشارکت ذینفعان تدوین شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: بسته عملیاتی ساماندهی دانشگاه هنر پس تدوین به اطلاع فعالان حوزه هنر برسد، همچنین در تدوین این بسته از ظرفیت فرهنگستان هنر نیز استفاده شود.
شاید برای توسعه روابط فرهنگی و دیپلماسی فرهنگی با هر کشوری نیازمند استدلال و محاسبه باشیم، اما همسایگی و اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو ملت برای تعمیق این نوع تعاملات کافی است، آن هم مردم ایران و پاکستان در یک صف قرار داریم و رسم دوستی و همسایگی‌ را در میان سروده‌های شعرای ملی‌شان به راحتی می‌توان به یاد آورد.
قبلی۴بعدی