40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه
آیا از نکات مهم همسرداری اطلاع دارید؟ برای داشتن ارتباط مناسب با همسر و بالا بردن سطح آرامش در خانواده، نیاز به مهارت آموزی در حیطه‌های مختلف هستیم.
تمدن نوین اسلامی آخرت و حیات جاودان را هم مد نظر دارد
تمدن عبارت است از نوع مدنیت و سامانه زندگی اجتماعی مردمان در عرصه‌های گوناگون فکری و فناوری و ساختار شکل گرفته و در هم تنیده مرتبط با آن در ابعاد اقصادی، سیاسی و اجتماعی.
کتاب، دروازه ای به سوی دانش
کتاب، همچون خورشید، فضای زندگی را روشن می کند و به همگان نور، شور و گرما می بخشد.
سپاه قدس، حافظ کرامت ملتها
نگاهی به کارکردها و دستاوردهای یک نیروی بدون مرز
حضرت فاطمه (س) در کلام اهل سنت
ابعاد شخصيتي حضرت زهرا (س) چنان گسترده است كه زبان علماي جهان در سراسر تاريخ از بيان آن قاصر است. حتي اهل سنت نيز به به فضايل و كرامات اين بزرگوار اشاره كرده اند. با ما همراه باشيد.
 قرض يا صدقه؟
شخصي خدمت امام معصوم(ع) رسيد و عرض كرد «چرا صدقه ده ثواب دارد، ولي قرض هجده تا؟» امام(ع) فرمودند «چون گاهي پيش مي‌آيد شما به كساني صدقه مي‌دهيد كه مستحق واقعي نيستند، ولي آن‌کسی كه قرض می‌خواهد حتماً نياز دارد.»
نگهداری خانه‌های خالی چه زمان حرام است؟
نگهداری خانه‌های خالی حرام است؟ اگر بیشتر از یک خانه دارید این مطلب را بخوانید از نظر شرعی در شرایط عادی هرفردی حق دارد دارایی خود را مثلا در مسکن سرمایه‌گذاری کند، اما در شرایط خاص این کار اگر باعث اختلال در نظام اقتصادی کشور شود، حکم دیگری پیدا می‌کند و دادن مالیات یا خمس هم مانع از اجرای این حکم نمی‌شود.
خانواده محل تربیت نسل مومن و انقلابی
نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه اسلام به تحکیم خانواده توجه ویژه ای دارد، گفت: خانواده محل تربیت نسل مومن و انقلابی است. در توصیه هفتم گام دوم انقلاب به سبک زندگی اشاره شده است، در گام دوم بحث بر تمدن و تمدن سازی است، خطاب بیانه گام دوم انقلاب نیز به جوانان است.
معرفی الگوهای سبک زندگی مطلوب، وظیفه رسانه ملی است
صدا و سیما به عنوان دانشگاه عمومی نمی تواند نسبت به این قضیه بی تفاوت و یا کم تفاوت باشد
ما چقدر شهروندیم؟
جامعه رو به جلو افراد مسئولیت پذیر و شهروند زیادی دارد تا جامعه ای که در نقطه مقابل آن قرار دارد. اگر هر کدام از ما به تنهایی در زندگی فردی موفقیت‌های زیادی به دست بیاوریم تا زمانی که آن را به زندگی اجتماعی پیوند نزده ایم از موفقیت های مان لذت و سودی نخواهیم برد.
وجدان خوابیده مان در سطل زباله افتاد!
کودک 13-14 ساله افغانی که دو ماه پیش به ایران آمد تا لقمه‌ای نان برای خانواده اش پیدا کند و آن را روانه افغانستان، دیروز وقتی بر سطل زباله افتاد که به همراه خودش وجدان‌های خوابیده و ناآگاه و بی‌مسئول ما را هم روانه این سطل کرد.
لباس‌هاي نامناسب ذائقه کيست؟
متاسفانه خلا نظارت و رهاشدگي در بخش طراحي و توليد لباس‌هاي نامناسب از سوي کساني که متولي‌اند و مسئوليت دارند در سال‌هاي اخير به وضوح ديده شده است. همين به تنهايي کافي است که آنهايي که در کمين نشسته‌اند دست‌شان را و همين‌طور راه شان را براي يکه‌تازي باز ببينند و از اين بازار آزاد جيب‌هاي شان را فربه کنند.
قبلی۴بعدی