افشار معتقد است: «درمان هر مواد با مواد دیگر فرق دارد، این‌طور نیست که همه معتادان را با توزیع تریاک یا شربت تریاک بتوانیم کنترل کنیم یا به سمت ترک مواد ببریم.»
برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید انگیزه های مجرمانه را از بین ببریم
ابعاد مختلف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در گفتگوی بصیرت با حجت السلام دکتر شیدائیان:
برخی کشورها پیشگیری را در سیستم های خود نهادینه کرده اند. برای مثال در برخی از کشورها در شهرداری ها کمیسیونی تعبیه کرده اند به نام کمیسیون پیشگیری و این کمیسیون در صدد آن است که در برنامه های شهرسازی صرفاً از منظر مهندسی و معماری به شهرسازی نگریسته نشود، بلکه شهرسازی از منظر پیشگیری هم دیده شود. مثلاً
خانه منسوب به امام علي(ع) در شهر کوفه به صورت روزانه ميزبان زائرين زيادي از داخل و خارج عراق است.
روایت زندگی معدنچیان گلستان؛
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر در فاصله ۹۰ کیلومتری شرق گرگان مرکز گلستان بر اثر افزایش گاز متان منفجر شد. پای درد و دل معصومه جاهدی، همسر بهرام هدایتی یکی ازجانباختگان این حادثه نشستیم.
رئیس بیستمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، گفت: خیلی از کشورهای منطقه و اروپایی درخواست دارند که درمان بیماری های مرتبط با اورولوژی در کشور ما انجام شود.
از هر دو ازدواج یک ازدواج در مرحله طلاق عاطفی است. یکی از مهمترین دلایل این امر، صحبت نکردن درباره این آسیب و عدم ریشه‌یابی است یا می‌توان مدعی بود راهکارها ارائه نمی‌شود و کم کم از درون، جامعه را می‌پوساند.
معلم و مفسر قرآن کریم گفت: در فامیل ممکن است افرادی با هم قهر باشند. یک جلسه خصوصی تشکیل بدهید و این قهرها را آشتی کنید؛ ثوابش از نماز و روزه مستحبی بیشتر است. در قلبتان کینه کسی نباشد
هفته گذشته محمد اسلامی،معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از افزایش چشمگیر طلاق طی چند سال اخیر در میان زوجهای ایرانی خبر داد.
پویایی خالصانه
گزارشی از فعالیت نیروهای انقلابی در زمینه پویانمایی و بازی های رایانه ای
نکته قابل توجهی که نظر تحسین آمیز هر مخاطبی را در این قسمت نمایشگاه به خود جلب می کند، سن و سال کم رویش های انقلابی حاضر در بخش پویا نمایی و بازی های تولیدی است که به دغدغه های فرهنگی رهبر معظم انقلاب جامه عمل پوشانده و به صورت خودجوش و با تعهد و تخصص کافی در جنگ نرم، پس از شناسائی تحرکات و آتش توپخانه های فرهنگی دشمن، در قالب افسران جنگ نرم، به زیبایی ایفای نقش می کنند.
مدیریت فضای مجازی و کارهای نرم افزاری روی زمین مانده است
گزارش بصیرت از سخنرانی استاد رحیم پور در نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی:
لیبرال سرمایه داری به بهانه ترویج آزادی، از رسانه ها علیه بشریت استفاده می کند/ مصوبات رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص فضای مجازی روی زمین مانده است/ باید جریان یک سویه اطلاعات را دو طرفه کرد.
وزیر کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ میلیون نفر در حوزه قاچاق مواد مخدر فعال هستند، گفت: گردش مالی حاصل از قاچاق مواد مخدر، ۱۵۰۰ میلیارد دلار است.
دهه فجر بهانه خوبی است که از نو تاریخ انقلاب را مرور کنیم. سراغ کاخ نیاوران آخرین عمارت گاه شاه می‌رویم و از صفر تا صد زندگی او را از نو بازگو می کنیم.
قبلی۲بعدی