مهاجرت بالای نخبگان، رتبه جهانی ایران را در میزان خروج تحصیلکردگان و سرمایه های انسانی بالا برده است. در حال حاضر حدود یک چهارم از ایرانیان تحصیل کرده در کشورهای توسعه یافته زندگی می کنند.
بر اساس سخنان رهبر انقلاب، ازدواج‌های سنگین و پرتشریفات به جامعه ضرر می‌زنند. بسیاری از جوانان در خانه می‌مانند و کسی جرأت نمی‌کند که ازدواج کند.
به بهانه دوازدهمین سالگرد درگذشت محمدتقی بهلول
چشمم که خورد گفتم الان است که بالا بیاورم. دلم آمد پیچ بخورد. نخورد.
امسال برای اولین بار تمامی زائران ایرانی مچ بندهای الکترونیکی آبی رنگ به دست می بندند تا به کمک این مچ بندها احتمال گم شدن زائران کاهش یابد.
افشار معتقد است: «درمان هر مواد با مواد دیگر فرق دارد، این‌طور نیست که همه معتادان را با توزیع تریاک یا شربت تریاک بتوانیم کنترل کنیم یا به سمت ترک مواد ببریم.»
برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید انگیزه های مجرمانه را از بین ببریم
ابعاد مختلف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در گفتگوی بصیرت با حجت السلام دکتر شیدائیان:
برخی کشورها پیشگیری را در سیستم های خود نهادینه کرده اند. برای مثال در برخی از کشورها در شهرداری ها کمیسیونی تعبیه کرده اند به نام کمیسیون پیشگیری و این کمیسیون در صدد آن است که در برنامه های شهرسازی صرفاً از منظر مهندسی و معماری به شهرسازی نگریسته نشود، بلکه شهرسازی از منظر پیشگیری هم دیده شود. مثلاً
خانه منسوب به امام علي(ع) در شهر کوفه به صورت روزانه ميزبان زائرين زيادي از داخل و خارج عراق است.
روایت زندگی معدنچیان گلستان؛
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر در فاصله ۹۰ کیلومتری شرق گرگان مرکز گلستان بر اثر افزایش گاز متان منفجر شد. پای درد و دل معصومه جاهدی، همسر بهرام هدایتی یکی ازجانباختگان این حادثه نشستیم.
رئیس بیستمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، گفت: خیلی از کشورهای منطقه و اروپایی درخواست دارند که درمان بیماری های مرتبط با اورولوژی در کشور ما انجام شود.
از هر دو ازدواج یک ازدواج در مرحله طلاق عاطفی است. یکی از مهمترین دلایل این امر، صحبت نکردن درباره این آسیب و عدم ریشه‌یابی است یا می‌توان مدعی بود راهکارها ارائه نمی‌شود و کم کم از درون، جامعه را می‌پوساند.
معلم و مفسر قرآن کریم گفت: در فامیل ممکن است افرادی با هم قهر باشند. یک جلسه خصوصی تشکیل بدهید و این قهرها را آشتی کنید؛ ثوابش از نماز و روزه مستحبی بیشتر است. در قلبتان کینه کسی نباشد
هفته گذشته محمد اسلامی،معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از افزایش چشمگیر طلاق طی چند سال اخیر در میان زوجهای ایرانی خبر داد.
قبلی۲بعدی