نماینده مجلس:
یک نماینده مجلس گفت: در صورتی که دولت و مجلس قوانین سختگیرانه را از سر راه تولید بردارند و تولید کنندگان اجناس با کیفیت تولید و مردم خود را موظف به خرید کالای ایرانی بدانند رونق تولید امکان‌پذیر می‌شود.
تهران در مصرف آب رکورد زد!
شرکت آبفا هشدار داد:
با نزدیک شدن مصرف آب تهرانی‌ها به رکورد سه میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب در روز، شرکت آب و فاضلاب استان تهران هشدار داد.
رئیس‌ اتحادیه عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده گفت: افزایش کیفیت مواد شوینده داخلی منجر به رقابت با مشابه خارجی و گرایش مردم به این محصولات شده است.
به دلیل منتفی شدن افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، دلالان با سوءاستفاده از این اقدام دولت، در حال خرید گندم از کشاورزان هستند که این مسئله امنیت غذایی کشور را تهدید می‌کند.
عبدالملکی: ابتدا باید روشن کنیم که آیا ما می‌خواهیم نظامات بین‌المللی حاکم که عمدتا توسط قدرت‌هایی مانند آمریکا اعلام، ابلاغ و اجرا شده را تمام و کمال بپذیریم یا خیر؟ اگر می‌خواهیم بپذیریم، پس اشتباه کردیم که انقلاب کردیم. اساسا این جریان دقیقا جریان نبرد حق و باطل است و بخشی از این قوانین غیرمنطقی و غیرعادلانه و غیرالهی در حوزه اقتصاد است.
تولید داخلی یک خودرو بدون اتکا به فرانسوی‌ها
مدیرعامل ایران خودرو از تولید ۱۰۰ هزار دستگاه پژو ۳۰۱ در فاز اول تولید این خودرو در کشور خبر داد و گفت: این خودرو بدون اتکا به فرانسوی‌ها به مرحله تولید رسیده است.
ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با تصمیم دولت، مسافران خارجی دیگر نمی‌توانند کالای اساسی را حتی در قالب کالای همراه مسافر از کشور خارج کنند.
رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با هیات رییسه اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران، گفت: برای رونق تولید، امسال تا سقف ۳۰هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های تولیدی بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب:
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بعد از سال ۹۳ و با آغاز اجرای طرح تعادل بخشی منابع زیرزمینی آب، تعداد مسدودسازی چاه‌های غیرمجاز به سالانه ۱۳ تا ۱۴ هزار حلقه رسیده است.
وزارت بازرگانی مشکلات مردم را نه تنها در یک هفته بلکه پس از سال‌ها هم برطرف نمی‌کند
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی فقط به سر تولید می‌زند و ضریب خودکفایی را پایین می‌آورد، گفت:مشکلات مردم نه تنها در یک هفته بلکه پس از سال‌ها با تشکیل وزارت بازرگانی برطرف نمی‌شود.
سرپرست سازمان توسعه تجارت خبر داد
سرپرست سازمان توسعه تجارت از سوءاستفاده از شکر وارداتی با دلار ۴۲۰۰ تومانی برای صادرات ۱۲۰ میلیون دلار آبنبات خبر داد!
رئیس‌ دیوان محاسبات اعلام کرد:
رئیس‌دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: گرچه در قانون بودجه‌های ۹۷ و ۹۸ برخی ضوابط را قرار داده‌اند، اما تفاسیر قانونی، اجازه برخی پرداخت‌های نامتعارف را می‌دهد.
۱بعدی