نماینده شورای اقتصادی سران قوا با بیان اینکه روز پنجشنبه ستاد اقتصادی سران سه قوه به منظور تعیین تکلیف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تشکیل جلسه می‌دهد گفت: در این باره دو سناریو مطرح است.
«اینستکس»نمی‌تواند تحریم‌ها را دور بزند
یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه اینستکس نمی‌تواند راه‌حلی برای دور زدن تحریم‌ها باشد، گفت: اروپایی‌ها قادر به ایستادگی در برابر فشارها و تحریم‌های آمریکا نیستند.
رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه در سال جاری 2 محصول تحریم شده دیگر را تا چند ماه آینده تولید و رونمایی خواهیم کرد، گفت: گام بعدی این دانشگاه صادرات محصولات تولیدی به کشورهای آذربایجان، عراق، ترکیه و افغانستان است.
جاده اردبیل- سرچم؛ در معیت یک دامدار زحمتکش
آقای رئیس! این طرح قبلاً پیشنهاد شده بود
بدلیل اهمیت همین موضوع بود که در مجلس نهم، بحث مالیات بر عایدی سرمایه و سوداگری ملک و مستغلات با هدف کنترل مسکن‌های خالی و افزایش هزینه این نوع مسکن‌ها در کمیسیون اقتصادی مطرح شد.
طرح ملی قبض سبز امروز توسط وزیر نیرو رونمایی و فرایند حذف قبوض کاغذی در سراسر کشور به صورت رسمی آغاز شد.
بيانيه نياز به تکرار ندارد بلکه نياز به اقدام و عمل دارد
دکتر محمد باقر قالیباف در گفت و گو با بصیرت
موضوع نقدينگي در کشور ؛ به نظر بنده طي مدت يک سال مي توان اين مشکل را حل کرد و آن را در چرخه درست قرار داد. وقتي در سال 320 هزار ميليارد تومان سود بانکي بدون ماليات به دارندگان سپرده هاي بانکي داده می شود که 80% آن به 2% حساب ها تعلق مي گيرد؛ آيا نمي توان اين مشکل را حل کرد؟ قطعا راهکار دارد. اما فرهنگ چهاردرصدي‌ها اجازه نمي دهد.
ایران در سال ۹۷ بیش از ۶۹ میلیون تن کالا به ارزش ۱۴۲ میلیون دلار از آمریکا وارد کرد.
حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی گوشت قرمز، تورم را کاهش داد!!!
ولنگاری اقتصادی امروز نتیجه دنبال کردن تئوری اقتصاد سرمایه داری در کشور است
دکتر ابراهیم رزاقی در گفتگو با بصیرت عنوان کرد:
امروز در شرایطی قرار داریم که سود تولید ۲۰ درصد است، اما سود دلالی و واردات ۲۰۰ درصد است و فعالیت‌های احتکاری در حدود ۸۰ الی ۱۰۰ درصد سود دارند! این‌ها محصول اقتصاد سرمایه داری هستند و تا زمانی که این مدل در کشور ما دنبال می‌شود، نمی‌توان چالش‌های اقتصادی را کنترل کرد.
در سال رونق تولید با مشکل کاهش پول ملی مواجهه هستیم برای عبور از این بحران چه باید کرد؟
«یکی مسئله‌ی وابستگی به نفت است. عیب بزرگ اقتصاد ما وابستگی به نفت است. ما این مایع را از زیرِ زمین درآورده‌ایم، بدون هیچ گونه ارزش افزوده‌ای این پول نقد را -مثل پول نقد است- داده‌ایم دلار گرفته‌ایم، خرج امور جاری و امور زندگی کرده‌ایم؛ [این] غلط است.
قبلی۵بعدی