پیشنهاد جدید همتی برای هدایت نقدینگی به سمت تولید
رئیس کل بانک مرکزی برای هدایت نقدینگی به سمت تولید پیشنهاد جدیدی مطرح کرد.
به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی اتصال همه بانک‌ها به سیستم متمرکز پیامکی بانک مرکزی تا دی‌ماه زمان می‌برد و بانک مرکزی نهایتا اجرای این امر را تا دی ماه اجباری اعلام کرد و از مشتریان خواسته که اقدامات لازم را انجام دهند.
تولید ۳۰ قلم تجهیزات تحریمی پزشکی توسط شرکت‌های دانش بنیان/ ۴۴ محصول در دست ساخت است
تولید تجهیزات پزشکی در کشور با حمایت از شرکتهای دانش بنیان این حوزه رونق تازه ای گرفته به طوریکه در حال حاضر سهم دانش بنیان ها از تجهیزات پزشکی به ۷۲ درصد رسیده است.
پذیرش FATF موجب می‌شود شرکای تجاری خود را از دست دهیم
عضو هیات علمی دانشگاه گفت: پذیرش FATF باعث می‌شود که شرکای تجاری ما، دیگر در دور زدن تحریم‌‌ها به ما کمک نکنند.
مسئولان زمانی طرفداران مستضعفان بودند!/ علت معضلات کشور؛ اقتصاد نئوکلاسیک، بی‌عرضگی و فساد
صحبت های صریح توکلی در دانشگاه امیرکبیر:
این ها در سیاست خارجی معتقدند برای این که ما توسعه پیدا کنیم باید با اقتصاد جهانی ادغام شویم، این چنین توسعه ای محتاج این است که سیاست خارجی همسویی و تجانس کامل با نظم جهانی داشته باشد، یعنی باید هر چیزی را آمریکا می گوید، بپذیریم، و هر سیاستی که ارزش های اخلاقی را فراتر از مرزها قبول دارد، کنار بگذاریم!
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به شکست راهبرد فشار حداکثری آمریکا نوشت: از حالا تلاش‌ها باید بر رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی، کاهش اتکاء بودجه دولت به نفت و ایمن‌سازی اقتصاد نسبت به نوسانات درآمد‌های نفتی و سرعت دادن به روند اصلاح نظام بانکی متمرکز شود.
یک مقام آگاه دولتی با انتقاد از واردات گندم اعلام کرد: کشوری که خودش می‌تواند گندم تولید کند باید از تولیدکنندگان خودش حمایت کند، نه اینکه منابع ارزی کشور را به حمایت از کشاورزان خارجی اختصاص دهد.
افزایش قیمت حامل‌های انرژی، تکرار خطای ۳۰ ساله در بودجه ۹۹
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: بر اساس محاسبات بنده و در چارچوب الگوی پیشنهادی توماس پیکتی، به استناد داده‌های سال ۹۶، به ازای هر یک درصد تورم اضافه شده ناشی از این سیاست‌های تورم‌زا مانند افزایش قیمت بنزین، ۱۵ هزار میلیارد تومان رانت به نفع صاحبان دارایی‌ها ایجاد می‌شود در حالی که فشار آن به خانوارها و تولیدکنندگان تحمیل می‌شود. درحالیکه تبلیغات رسمی ادعا می‌کند که این سیاست‌ها به خاطر فقرا انجام می‌شود و این طنز تلخ موضوع سیاست‌های تورم‌زا است.
بودجه بدون نفت در سال ۹۹ قابل تحقق است؟!
به گفته نوبخت: منابع بودجه ۱۳۹۹ کمترین وابستگی را به نفت دارد بطوریکه می‌توانیم بگوییم بودجه جاری مطلقا به نفت وابستگی ندارد و ما حتی ریالی از نفت را در بودجه‌های جاری و هزینه‌ای صرف نخواهیم کرد و صرفا منابعی که از نفت تحصیل می‌شود با عنوان واگذاری دارایی‌ها سرمایه‌ای آن را صرف تملک دارایی‌های سرمایه‌ای می‌کنیم و برای تحقق طرح‌های عمرانی استفاده خواهیم کرد.
رئیس‌کمیته دستمزد شورای عالی کار:
رئیس‌کمیته دستمزد شورای عالی کار گفت: ۹۵ درصد قرارداد‌های کارگری در کارگاه‌های کوچک و متوسط یک‌ساله و زیر یک‌سال است.
پشت‌پرده ۵ تصمیم مشکوک برای واردات گوشت
براساس اسناد به دست رسیده، طی یک سال اخیر تصمیمات سوال برانگیز جدیدی برای تسهیل در ضوابط بهداشتی واردات گوشت گرفته شده که ممکن است مخاطراتی برای سلامت مردم به همراه داشته باشد.
دولت در آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی برای جلب رضایت FATF، فهرست افراد و نهاد‌های تحریمی مورد پذیرش کشور را شامل قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز کرده است.
قبلی۵بعدی