شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد روند مصرف بنزین کشور در روز‌های اخیر کاهشی بوده و میانگین آن از زمان اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت به روزانه ۷۹ میلیون لیتر رسیده است.
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در نیمه اول امسال تولید انواع لوازم خانگی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.
سهمیه بنزین آذرماه در ساعت صفر بامداد امروز در کارت‌های سوخت واریز شد.
مجازات سختی در انتظار اغتشاشگران است/ شرط مسئولیت داشتن در جمهوری اسلامی، داشتن روحیه مبارزه با فساد است
رئیس قوه قضائیه :
رئیس قوه قضائیه گفت: کسانی که در روزهای اخیر از فضا و دغدغه مردم سوءاستفاده کرده و اغتشاش و ناامنی ایجاد کردند، بدانند مجازات سختی در انتظارشان است.
تا کنون ۴۰ میلیون نفر یارانه حمایتی دریافت کرده اند/ جاماندگان یارانه، نگران حمایت معیشتی نباشند
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی اعلام کرد: جاماندگان یارانه، نگران دریافت حمایت معیشتی نباشند.
مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز گفت: با مصرف ۶۹۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در داخل کشور رکوردی تازه‌ در مصرف این سوخت پاک ثبت شد.
آمارها نشان می‌دهد روند منطقی مصرف بنزین بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی با حذف کارت سوخت و نوسان ارز سیر صعودی و خسارت‌باری به خود گرفت که اکنون برای جبران آن قیمت این فرآورده نفتی سه برابر شده است.
سهم هر ایرانی از نفت و بنزین تولیدی کشور چقدر است؟
از نظر ریالی در قانون بودجه سال ۹۷ فرض بر رفع تحریم‌ها بوده و رقم نجومی ۹۶ هزار میلیارد تومان برای صادرات نفت، گاز و میعانات گازی پیش‌بینی شده بود، یعنی به ازای هر ایرانی ماهیانه فقط صد هزار تومان که البته محقق نگردید، ولی تصور مردم از درآمد نفت به ازای هر ایرانی ماهیانه ده‌ها تا صد‌ها میلیون تومان است.
مصون‌سازی کشور اصل است و دور زدن تحریم یک تاکتیک
کار و راهبرد اساسی «مصون‌سازی اقتصاد از آسیب تحریمها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی» است و بنده پشت این قضیه ایستاده‌ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع میکنم.
مسیر تصمیم‌گیری و اعلام قیمت بنزین بسیار بد طی شد/ کنار گذاشتن کارت سوخت خیانت بود
نماینده سابق مجلس با بیان این که فرآیند تصمیم‌گیری و اعلام قیمت بنزین بسیار بد بود، گفت: تنها با افزایش قیمت نمی‌توان جلوی مصرف بی‌رویه و قاچاق سوخت را گرفت.
به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، تاکنون دو برابر تعداد خودرو‌های کشور کارت سوخت صادر شده، ولی باز هم تعداد زیادی از مردم تقاضای صدور کارت سوخت المثنی کرده‌اند.
داشتن اطلاعات اقتصادی به معنای سرک کشیدن به زندگی مردم نیست
پاسخ یک اقتصاددان به اظهارات رئیس‌جمهور
یک اقتصاددان در پاسخ به ادعای رئیس‌جمهور درباره سرک نکشیدن به حسابهای مردم گفت: شفافیت عملکردها و آ‌گاهی از معاملات اقتصادی و دارایی به معنای سلب امنیت اشخاص نیست، بلکه عین شفافیت است تا دولت بتواند مالیات اخذ کند.
قبلی۵بعدی