در ۴ ماه اول سال جاری، واردات اجناس مصرفی از آمریکا سرعت گرفته است تا عملکرد مسئولان دولت یازدهم بیش از گذشته زیر سوال برود.
ریشه مدیریت ناکارآمد در بازار محصولات کشاورزی
ریشه مدیریت ناکارآمد در شرایط کمبود یا مازاد تولید محصولات کشاورزی را می توان ناآگاهی از میزان تولید و ذخایر موجود دانست که یک نمونه از این ناکارآمدی عبارت است از هدر رفت سالیانه حدود 30 میلیارد متر مکعب آب در کشور که این حجم آب حدودا با میزان حجم مخازن سدهای کشور برابری می‌کند.
تلاش دشمن برای نفوذ از دریچه اقتصاد
آنچنان که در پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران آورده شده است: «در صدر فهرست صادرکنندگان کالا به ایران در سال 1395 باز هم نام چین با صدور 10 میلیارد و 753 میلیون دلار کالا به چشم می‌خورد.
به نظر بنده آقای ربیعی در دولت یازدهم عملکرد مطلوبی از خود به یادگار نگذاشت و نتوانست به توفیقات لازم در حوزه روابط کار دست یابد. وی ادامه داد: متاسفانه همواره اختلاف وتضاد عمیقی بین جامعه کارفرمایی و کارگری و قانون های کار وجود داشته است و وزرات کار هیچ گاه راهبرد دقیق ومشخصی دررابطه با برون رفت از این بحران از منظر جامعه کارفرمایی که بتواند فضای کسب وکار را بهبود بخشد ارائه نداده است.
بی تردید اگر آقای آخوندی تغییر عقیده ندهد شاهد سونامی گرانی مسکن خواهیم بود چرا که دولت در زمان تاریکی و عمیق ترین رکود قرن به سر می برد . لذا بهتر است آقای آخوندی به این مسئله توجه کند که صنعت مسکن پیشتاز و پیشران است. این صنعت مولد ۱۲۰۰ گروه شغلی ایجاد می کند بنابراین دو سوم اشتغال کشور مرهون پویایی صنعت ساختمان ومسکن است.
با امضای تفاهم‌نامه‌ی 800 میلیارد تومانی برای محرومیت‌زدایی و توسعه‌ی استان سیستان و بلوچستان، حجم سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این استان به 1000 میلیارد تومان می‌رسد. این تفاهم‌نامه را پیش از ظهر امروز دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و علی‌ اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان امضا کردند.
در شرایط کنونی تنها شرکت های دانش بنیان هستند که می توانند در کنار اشتغال زایی به تولید ثروت در کشور کمک کنند.
شهردار تهران گفت: دولت قرار بود ۵۰ درصد از هزینه‌های مترو را پرداخت کند، ولی تا امروز به کمتر از یک درصد از تعهداتش هم عمل نکرده است.
معضل بیکاری را می توان جدی ترین چالش حوزه اقتصادی و اجتماعی ایران نام نهاد که در این میان قشر تحصیلکرده، بیش از گروه های دیگر با این عارضه دست و پنجه نرم می کنند.
مردم ایران خاک سرزمین خود را طلا و سرشار از منابع طبیعی می دانند. ادعایی که به دور از حقیقت هم نیست. اما به نظر می آید این خاک سرشار از ثروت طبیعی آنچنان هم که بیان می شود خواهان ندارد. واقعیت این است که طی ۵۰ سال گذشته در بهترین حالت، سهم معادن و منابع طبیعی ایران از اشتغال کشور، نیم درصد بوده است!
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی یادآور شد: دولت اکنون در قبال سوخت یارانه سنگینی می‌پردازد در صورتی که قیمت سوخت بسیار بالاتر از این نرخ‌هاست.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ازطرح ساماندهی آب‌های غرب به عنوان بزرگترین پروژه آبی کشور نام برد و تصریح کرد: اجرای این پروژه عظیم اهمیت بسزایی درتولید، امنیت و اشتغال پایدار و کمک به مردم منطقه دارد.
قبلی۵بعدی