شرط واگذاری سهام سرخابی‌ها از طریق فرابورس؛ ارائه صورت های مالی شفاف و حسابرسی شده
مدیر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به جلسه امروز با وزیر ورزش گفت: ۲ شرط مهم برای واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از طریق فرابورس شامل شفافیت صورت‌های مالی و افزایش سرمایه است.
مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای توسعه پایه‌های مالیاتی به دنبال اخذ مالیات از سود سپرده بانکی است و در پیش نویس اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم گنجانده شد.
ایرانی‌های ساکن مالزی از بسته شدن حساب‌های بانکی و دریافت اخطاریه تعدادی از هموطن‌های خود به علت تحریم‌های آمریکا خبر دادند.
صندوق بین المللی پول اعلام کرد ایران یکی از بالاترین ذخایر ارزی را در سطح منطقه دارد.
تجارت ترجیحی ایران و اتحادیه اوراسیا آغاز شد+جزئیات
تجارت ترتیبات ترجیحی ایران با اتحادیه اوراسیا از دیروز اجرایی شد؛ این در حالی است که حجم تجارت ایران با این منطقه در حال حاضر ۲.۶ میلیارد دلار است.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: از حدود ۱۰ روز گذشته حباب قیمتی سکه‌های تمام و نیم سکه کاملا تخلیه شد و از اواسط هفته گذشته حباب قیمتی در این دو سکه، منفی شد.
میدان گازی مشترک ایران و انگستان چگونه از تحریم معاف شد؟
دی ماه سال ۸۴ بود که شرکت بریتیش پترولیوم اعلام کرد تولید و صادرات گاز از بزرگترین میدان توسعه نیافته گاز انگلیس به نام رام آغاز شده که این روند با تحریم ایران به عنوان شریک وی، متوقف شد.
آگاهی و جسارت؛ فاکتور‌های مفقوده دولت برای اصلاح ساختار بودجه
کارشناس و پژوهشگر اقتصادی در گفتگو با بصیرت:
هم شناخت کافی به مشکلات در دولت وجود ندارد، یعنی هنوز دولت باور ندارد که با همین ظرفیت های موجود در بودجه می تواند تحول عظیم ایجاد کند که من این را عدم دانایی می دانم و هم جسارت یا حوصله اقدامات اصلاحی و ساختاری در دولت دیده نمی شود.
دولت ناکامی «دلار جهانگیری» را گردن «ارکان نظام»‌انداخت!
احتمالا آقای روحانی نیز همانند آقای جهانگیری که با استناد به مواردی خلاف واقع سعی در توجیه ارز ۴۲۰۰ تومانی دارند، نمی‌خواهند بابت هدر رفت منابع و مشکلاتی که بخاطر این تصمیم اشتباه رخ داده از مردم معذرت خواهی کنند، هرچند آقای جهانگیری برای توجیه این موضوع به عبارت «تایید همه ارکان نظام» متوسل شده است!
اسیر شدن تازه‌واردها در هیجانات کاذب دلیل افت و خیز شدید شاخص بورس
مدیر نظارت سازمان بورس با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون یک و نیم میلیون نفر حداقل یک معامله در بورس تهران داشته‌اند،‌ گفت:‌ کسانی که تازه وارد بازار سرمایه می‌شوند از طریق خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری و با مشاوره وارد شوند.
رونق تولید با سرمایه گذاری در بورس
برای ورود به بازار بورس نیاز به دریافت کد بورسی از یکی از شرکت‌های کارگزاری می‌باشد. کد بورسی شامل هشت کاراکتر می‌شود که از سه حرف اول نام فامیلی بعلاوه عدد پنج رقمی می‌شود.
قبلی۵بعدی