علی ربیعی با بیان اینکه حضورم در کابینه بعدی را خدا می‌داند و روحانی، از ۴ گروه فقیر در کشور نام برد و گفت: بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در بخش رفاه هزینه می کردیم این پول کمی نیست اما فقر کم نشد.
از طرفی پرسش دیگری که در الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت مد نظر قرار می‌گیرد این است که اثر متقابل اقتصاد بر هدایت چیست؟ الان که شبهه‌ ربوی‌بودن بعضی از حساب‌های بانکی مطرح است، این گسترش ربا چه می‌کند؟
دولت یازدهم درگیر با بدهی‌های بی‌سابقه!
در طی این 4 سال، بدهی دولت به نظام بانکی، پیمانکاران و سازمان تامین اجتماعی، به رقم 700 هزار میلیارد تومان رسیده، بدتر این‌جا است که دولت تا به‌حال اقدام‌ ملموسی برای بازپرداخت بدهی‌های خود انجام نداده است.
پیش بینی افت ارزش دلار در مقابل یورو و پیامدهای آن در ایران
آن بخش از بازار محصولات ایرانی که دست به گریبان رقابت با محصولات چینی و اروپایی هستند با این اتفاق حاشیه سود بهتری پیدا خواهند کرد و می توانند برای غلبه بر محصولات چینی و اروپایی و معکوس کردن روند واردات این محصولات تدبیر و برنامه ریزی نمایند.
خدشه دار شدن اطمینان به نظام پولی سبب مشکلات می شود
رئیس اسبق بانک مرکزی ایران در گفت وگو با بصیرت عنوان کرد؛
برخی به جای جلوگیری از بروز تنش‌ها، اعلام می‌کنند این مؤسسات مجوز ندارند و حتی مؤسسات و بانک‌هایی هم که مجوز دارند از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار نیستند. بنابراین طبیعی است که مردم واکنش نشان دهند.
سرانجام پول ذخیره شده پشت سد سود بانکی کجا می‌رود؟
پیش‌تر مردم نشان داده‌اند نسبت به اوراق قرضه و اوراق مشارکت شرکت‌های دولتی و یا عمومی، عکس العمل خوبی نشان می‌دهند، مصداق این حرف هم فروش سهام طرح‌های حفاری نفتی، پتروشیمی و طرح سلامت در چندسال اخیر است. دولت می‌تواند با هدایت سرمایه‌ها مردم به سمت تولید و بهبود فناوری ضمن کنترل تورم واقعی در کشور و رفع رکود، تهدید افزایش نقدینگی در بانک‌ها را تبدیل به فرصت سرمایه تولید کند
قرارداد با شرکت توتال منطق سیاسی دارد نه اقتصادی/تصاحب میدان نفتی آزادگان، هدف نهایی توتال است!
ابعاد مختلف قرارداد توتال در گفتگوی تفصیلی کارشناس اقتصاد و انرژی با بصیرت:
کارشناس اقتصاد و انرژی با بیان اینکه هدف نهایی توتال در اختیار گرفتن میدان نفتی آزادگان است، گفت: میدان نفتی آزادگان یک میدان کم ریسک و فوق‌العاده پر سود است که از آن به عنوان گوشت لخم میادین نفتی ایران تعبیر می‌شود.
یکی از مشکلات اقتصادی کشور بالای بودن نرخ سود بانکی است و با وجود اینکه همه به کاهش آن اعتقاد دارند اما این امر هنوز محقق نشده است.
کاهش قاچاق روی کاغذ؛ افزایش آن در واقعیت
آیا دولت عزم جدی در برخورد با قاچاق کالا دارد؟
بی توجهی به حل واقعی مشکلات عینی خسارات بسیاری بر اقتصاد کشور تحمیل کرده است، به طوری که در دهه 90 مقوله قاچاق خُرد و جزیی به یک جریان سازمان یافته منسجم فراگیر تبدیل شده است
اظهارات برخی دولتمردان درباره فعالیت‌های اقتصادی سپاه پاسداران در حالی مطرح شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد دولت ۲۳هزارمیلیارد تومان به قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران بابت اجرای دهها هزار پروژه بدهکار است.
سال ۱۳۸۵ بود که مقام معظم رهبری در راستای افزایش ظرفیت اقتصاد ملی با استفاده از رویکرد بخش خصوصی در اقتصاد در کنار بهبود شاخص‌های عدالت اجتماعی، سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی را ابلاغ فرمودند.
مدیر کل برنامه ریزی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز : نرخ حجم قاچاق کالا با 50 درصد کاهش نسبت به برآورد سال 92 به 12/6 میلیارد دلار رسیده است.
قبلی۴بعدی