رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: میزان مالیات دریافتی ماهانه در کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مجموع حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت و هزینه‌هایی مانند آب و برق در مجموع ماهانه ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.
تداوم معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها زیر چتر حمایت نوبخت
در حالی محمدباقر نوبخت در اظهاراتی با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان و سلبریتی‌ها مخالفت کرده و آن را موضع دولت می‌داند که یکی از سرفصل‌های مهم اصلاح ساختار بودجه، اصلاح معافیت‌ها و توسعه پایه‌های مالیاتی است.
مرکز پژوهش‌های مجلس:
مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی اعلام کرد عملکرد شرکت توتال در طراحی فازبندی پارس جنوبی، بیش از حد متعارف متوجه منافع قطر بوده که در موارد متعددی احتمالا منافع کشور ما را به خطر‌انداخته است.
بانک‌های خارجی در ماه نوامبر با طرف‌های ایرانی تسویه حساب می‌کنند به این دلیل در نوامبر تقاضا برای دلار فصلی، بالا می‌رود. این یکی از دلایل رشد نرخ دلار طی روز‌های اخیر است.
راه‌اندازی سامانه «هریم» برای ارسال پیامک‌های رمز دوم/ اجرای کامل از ۱۵ دی
معاون فناوری اطلاعات بانک اقتصاد نوین با اشاره به راه‌اندازی سامانه «هریم» توسط بانک مرکزی، گفت: از ۱۵ ماه و با آغاز به کار سامانه «هریم» که متعلق بانک مرکزی است، رمز دوم پویا برای افراد ارسال می‌شود.
شاخص بورس از هفته گذشته برخلاف هرج و مرج‌های بسیاری که به دنبال خبر سهمیه‌بندی بنزین در بازار ایجاد شد روند متعادلی را در پیش گرفت و چندان تحت تاثیر این خبر قرار نگرفت.
جزئیات وام پنج میلیارد دلاری ایران از روسیه
وزیر نیرو با اشاره به وام پنج میلیارد دلاری روسیه به ایران گفت: ۲.۲ میلیارد دلار از این وام دریافت شده و قرار است ۲.۸ میلیارد دلار باقی مانده در آینده پرداخت شود.
به نام مردم؛ علیه مردم/ معرفی مالکان اصلی آنچه آتش زدند
در حالی که آشوب‌های هفته گذشته به خاطر افزایش قیمت بنزین و به نام اعتراضات مردمی انجام شد، بیش‌ترین خسارت به اموال عمومی و اموال شخصی مردم وارد شد به‌طوری که برخی‌ مجموع خسارات را چند هزار میلیارد تومان برآورد می‌کنند.
علت تشکیل صف‌های طولانی در پمپ بنزین‌ها چیست؟
در حالی که بیش از ۱۰ روز از سهمیه‌بندی بنزین می‌گذرد، اما همچنان پمپ‌بنزین‌ها شلوغ است و در برخی موارد حتی در روز‌های پایان هفته شاهد صف‌های یک کیلومتری برای رسیدن به پمپ‌بنزین‌ها هستیم. اما چرا تب خرید بنزین هنوز فروکش نکرده است؟
کاهش ۱.۸ درصدی قیمت مسکن در تهران
مطابق آمار وزارت راه متوسط قیمت مسکن در آبان‌ماه امسال نسبت به مهرماه ۹۸ حدود ۱.۸ درصد کاهش و تعداد قرارداد‌ها در آبان‌ماه ۱۸.۳ درصد افزایش یافته است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه در لایحه مالیات‌های مستقیم، بحث دریافت مالیات‌ها در حال اصلاح است، اما تاکنون مصوبه و مقرراتی درباره اخذ مالیات از سپرده‌های بانکی وضع نشده است.
پیام اینستاگرامی رئیس بانک مرکزی چه بود؟!
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به نگرانی مردم از نوسانات بازار ارز طی هفته گذشته که از قبل پیش بینی می‌شد گفت: این نگرانی‌ها ناشی از تحلیل‌های اشتباه بوده است.
قبلی۴بعدی