بیشترین شهدای مدافع حرم در کشور از کدام شهرها هستند؟
بر اساس آمار شهدای مدافع حرم در کشور، اولین و دومین شهر مدافعان حرم از حیث تعداد شهدا مشخص هستند که میزبان خانواده شهدای ایرانی، فاطمیون و زینبیون هستند.
اولین مجاهد زن حشد الشعبی عراق در مبارزه با داعش به شهادت رسید.
«حاج شعبان نصیری» از آغاز تا شهادت / فرمانده دفاع مقدس؛ افسر جنگ نرم؛ شهیدِ مدافع حرم
از کوچه های کرج تا موصل؛
شهید شعبان نصیری در قرارگاه فوق سری نصرت نیز حضور داشت و فعالیت های گوناگونی را در کنار فرماندهان این قرارگاه از جمله سردار محمد باقری و سردار شهید علی هاشمی انجام می داد. سپس به لشگر ۹ بدر رفت. مدتی در این لشگر به فرماندهی شهید اسماعیل دقایقی فعالیت کرد...
مدافعین حرم مظلومند!
مدافعین حرم مظلومند و بسیار مظلومتر از آنان خانواده هایی هستند که حالا هم باید با درد فراغ بسازند و هم زخم زبان کسانی را تحمل کنند که از سفره انقلاب سهم خواهی می کنند.
«تمنای بی خزان»
گزارشی از کتاب مستند با قلم روایی درباره شهدای مدافع حرم
این کتاب در مدت کوتاه چهل تا پنجاه روز پس از شهادت شهید حسینی، نگارشش آغاز شده و در ظرف مدت یک ماه و هفده روز به پایان رسیده است. در این کتاب برخی از شبهاتی که درباره مدافعان حرم وجود دارد، پاسخ گفته شده است.
حبیب می‌خواست اثبات کند مدافعان حرم دنبال پول نیستند
در گفت و گو با همسر شهید مدافع حرم حبیب روحی عنوان شد
به من وصیت کرده است که یک دستگاه خودرو سمند و دو عدد موتورسیکلت دارم و از همسرم می‌خواهم آنها را صرف ساخت مسجد یا مدرسه کند و اگر خداوند به این بنده حقیر توفیق شهادت داده از همه دوستان، مادرم، همسرم و فرزندانم می‌خواهم که حلالم کنند
فرزند شهید همت: هیچ چیز به اندازه «سایه بابا» نمی‌ارزد
در قالب یادداشتی برای شهدای مدافع حرم منتشر شد
محمدمهدی همت نوشته است: شما هم شاید شنیده‌اید که می گویند عده‌ای پول می‌گیرند تا بروند سوریه بجنگند، درست مثل همان‌هایی که می‌گویند بچه شهیدها خانه مجانی می‌گیرند.
ساخت نماد شهدای مدافع حرم در بهشت زهرای تهران
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از ساخت نماد شهدای مدافع حرم در بهشت زهرای تهران خبر داد.
گرامیداشت شهید بی‌مزار مدافع حرم مجید قربانخانی
فردا برگزار می‌شود
مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم، مجید قربانخانی که چندی پیش در سوریه به شهادت رسیده بود، فردا برگزار می‌شود.
سنگ تمام حاج قاسم برای شهید الله‌دادی
اختصاصی بصیرت/ مراسم اولین سالگرد سردار شهید الله‌دادی با حضور سردار سلیمانی برگزار شد
مراسم اولین سالگرد شهادت سردار شهید الله‌دادی با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن سردار حاج قاسم سلیمانی در روستای پاریز شهرستان سیرجان برگزار شد.
پدرم سرباز جبهه فرهنگی بود/ دو آرزوی بزرگ شهید طاهری که محقق شدند
فرزند شهید حاج سعید سیاح طاهری در گفت‌وگو با پایگاه بصیرت:
سال‌ها قبل کاروانی را با نام «کشتی دوستی» راه‌اندازی کرده بود. با عمو پورنگ، تعدادی از دانش‌آموزان ایرانی را برای دیدار با کودکان عراقی به اروند برده بود. این کودکان ایرانی با همتایان خود در یک کشتی بر روی اروند با هم دیدار کردند و همانجا متحد شده بودند که ما دشمن همدیگر نیستیم؛ بلکه دشمن مشترک ما صدام و آمریکاست. این‌ها فقط بخشی از فعالیت‌های فرهنگی شهید طاهری بود.
گزارش تصویری از خاکسپاری شهید محمد کامران
آخرین وداع با شهید مدافع حرم
پیکر مطهر شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) شهید محمد کامران روز گذشته در گلزار شهدای تهران تشییع شد و در آغوش خاک آرام گرفت.
قبلی۴بعدی