دستاوردهای روز جهانی قدس
شهید دکتر فتحی شقاقی، از رهبران برجسته جنبش اسلامی فلسطین (حماس) درباره این منطق وحدت‌بخش اندیشه امام خمینی رحمت الله علیه ‌ می‌گوید: «هیچ چیز به اندازه انقلاب امام خمینی رحمت الله علیه ‌ نتوانست ملت فلسطین را به هیجان آورد و احساسات آنها را برانگیزد و امید را در دل‌هایشان زنده کند. ... با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ما به خود آمدیم و دریافتیم که امریکا و اسرائیل نیز قابل شکست هستند.
شناخت ناقص نامزدهای انتخاباتی امریکا از ایران
دشمن علاوه بر اینکه شناخت کافی از ایران اسلامی ندارد، سرنوشت ایران را به توافق هسته‌ای گره زده است و دقیقاً به همین علت است که به خود جرأت داده تا تهدید، ارعاب و سیاست چماق و هویج را ابراز کرده و از موضع ضعف به ایران اسلامی بنگرد.
هدف راهبردی امریکا در سوریه:
سیاست آمریکا در مواجهه با مسئله سوریه از ابتدا تاکنون
اتحاد حامیان شرارت و ترور برای سرنگونی نظام سوریه
هدف از انتخاب رژیم صهیونیستی به ریاست کمیته حقوقی سازمان ملل:
این تقسیم وظایف که در آن وظیفه تأمین مالی و نیرویی به عربستان، قرار دادن خاک سرزمینی و انتقال نیرو به سوریه توسط ترکیه، و تأمین تجهیزات و مسلح کردن اشرار توسط سلاح‌های رژیم کودک کش صهیونیستی انجام می‌شود؛ گویای برنامه‌ریزی دقیق و اوج همکاری پنهان سه ضلع حامیان ترور و شرارت در سوریه است.
سازمان ملل یا سازمان حامی ترور و کودک کشی؟!
انتخاب رژیم صهیونیستی به ریاست کمیته حقوقی سازمان ملل:
سازمانی که در رأس دو کمیته دائم آن (حقوق بشر و کمیته حقوقی) دولت هایی قرار گرفته اند که دستانشان به خون هزاران کودک بی گناه آلوده است، چگونه می تواند حافظ امنیت و صلح در جهان باشد؟
دردناک بودن موضوع آنجایی است که بان کی مون به عنوان رئیس سازمان ملل منافع ملل مختلف را تأمین نمی کند بلکه به دنبال تأمین منافع کدخدا است. آخر او پست خود را مدیون کدخدا و اربابان دلار می داند نه ملل پابرهنه ای که این روزها زیر آتش و گلوله روزگار سپری می کنند.
«مهار ایران»؛ هدف فشارهای پسابرجامی امریکا
استراتژی پسابرجامی امریکا در قبال ایران:
نیکلاس برنز می‌گوید: «باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و جانشین او و یا حتی جانشین رئیس‌جمهور بعد از اوباما، باید تلاش کند قدرت ایران را در منطقه مهار کند... بنابراین ما باید قدرت دیپلماتیک، اقتصادی و نظامی خود را برای انسداد ایران در شرایط فعلی و مهار قدرت این کشور در منطقه در سال‌های آینده به کار بریم... استراتژی مؤثرتر و هوشمندانه‌تر، فشار به آن‌ها از طریق مذاکرات است.»
بررسی علل همگرایی و حمایت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران از سوریه
دولت سوريه براي تحت فشار قرار دادن صدام در جنگ تحميلي، لوله‌هاي نفتي كه نفت عراق را به ساحل سوريه در كناره درياي مديترانه براي صادرات منتقل مي‌نمود، قطع كرد و اين اقدام علاوه بر فشار ديپلماتيك، فشار اقتصادي زيادي بر رژيم صدام وارد نمود.
اینکه رئیس‌جمهور آمریکا به ‌صراحت می‌گوید ایران در راستای عمل به روح توافق باید گام بردارد تا بتواند به جامعه به ‌اصطلاح جهانی امریکایی ملحق شود، منظوری جز تغییر رفتار ایران ندارد و به‌ عبارت‌ دیگر ایران باید به‌گونه‌ای رفتار کند که مورد اقبال و پسند کاخ سفید قرار گیرد.
سناریوهای آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران ( برجام 1، 2 و ....)
اگر ما مناسبات داخلی خود را در انتخابات آینده مدیریت بکنیم و مناسبات منطقه ای خود در عراق و سوریه را در دست بگیریم و این پیچ منطقه ای را رد کنیم؛ نظم منطقه ای تغییر کرده و ایران قدرت بلامنازع منطقه ای و فرامنطقه ای خواهد شد.
قبلی۳بعدی