فصل جدید روابط ایران و اروپا، بیم ها و امیدها
امروزه اروپا و آمريكا را مي توان به عنوان يك « همكار رقيب » دانست كه مفهوم آن رقابت و همكاري در مسائل مختلف بين المللي است. با توجه به روابط ديرينه و عميق اتحاديه اروپا با آمريكا، اگر هم در مواردي تضاد مهمي بين آمريكا و اروپا بوجود آيد، سرانجام در استراتژي، اين دو بازيگر از يكديگر حمايت مي كنند.
نقش عربستان در سیاست منطقه‌ای امریکا
هدف‌گذاری دشمن روی موضوعاتی از قبیل: توانایی اقتصادی ایران، قدرت نظامی و موشکی، نوآوری های علمی و فنی، همگی با هدف کنترل ایران و جلوگیری از هژمون شدن ایران در منطقه انجام می‌شود.
بازی جدید ترکیه/ پیشبرد سیاست خارجی با فریب افکار عمومی
برقراری روابط حسنه بین ایران و امریکا؛آری یا خیر
وجود جمهوری اسلامی اساساً تهدیدی برای تمدن‌های انسان محورانه و اومانیستی است. مجموعه تمدنی غرب به جمهوری اسلامی ایران به دید یک دشمن تمدنی می‌نگرد و تا نابودی انقلاب اسلامی به چیز دیگری راضی نخواهد شد.
تنگه هرمز؛ شاهرگ اقتصادی جهان/ امریکا؛ عامل اصلی ناامنی در خلیج فارس
بر اهمیت تنگه هرمز همین بس که بیش از دو سوم نفت مورد نیاز دنیا از این تنگه می گذرد و دومین تنگه پرتردد بین المللی است. هر روز حدود 16.5 الی 17میلیون بشکه نفت خام توسط نفت کش های دنیا از این آبراه می گذرد.حدود 68% ذخایر شناخته شده نفت و گاز دنیا در خلیج فارس قرار دارد.
اقدامات ضد ایرانی عربستان، در سالی که گذشت
سیاست‌های ضد ایرانی عربستان در حالی است که مقامات دولت یازدهم و حامیان آن حتی پیش از روی کار آمدن، انتظار افزایش روابط برادرانه و دوستانه با دولت عربستان را داشتند؛ طوری که تقریباً افکار عمومی تصور می کردند روابط دوستانه ریاض- تهران به زودی به اوج خود می‌رسد و فرودگاه‌ پایتخت‌های دو کشور شاهد ترافیک مقامات سیاسی و رفت و آمدهای صمیمانه خواهد شد.
ترفند هزینه مبادله، دام امریکایی در مسیر اجرای برجام
رسیدن به پیشرفت واقعی جز با پرهیز از مصرف گرائی از یکسو و سرمایه گذاری در تولید و افزایش بهره وری از سوی دیگر بدست نمی آید و قرار بوده است برجام با برداشتن تحریم های ظالمانه بستری باشد برای برون گرائی سازنده در اقتصاد کشور
نتیجه اقدام اعتمادساز دولت در پسابرجام؛ غارت اموال ایران
دولت آمریکا فارغ از اندیشه‌های احزاب دموکرات و جمهوری خواه خود، در راهبرد و شیوه عمل با اصل نظام جمهوری اسلامی سر ستیز و جنگ دارد و وجود نظام مقدس ج.ا.ا - که استکبار ستیزی آرمان اصلی اوست- را برنمی تابد؛ لذا راهبرد دشمنی با نظام اسلامی امری واضح است که با برنامه‌های و رویکر‌دهای مختلف و متناسب با زمان و مکان توسط امریکا دنبال می‌شود.
چند نکته در خصوص پیش نویس آتش بس در یمن
این پیش نویس توسط سازمان ملل و احتمالاً با هماهنگی آل سعود تدوین شده و گروه‌های یمنی هیچ گونه دخل و تصرفی در تدوین آن نداشته اند و به نوعی یک پیش نویس تحمیلی است که توسط گروه‌های یمنی یا باید پذیرفته شود یا در صورت عدم پذیرش به عنوان مقصر اصلی در ادامه بحران یمن شناخته خواهند شد.
طراحی چند لایه برای حفظ دیوار تحریم
آمریکا نه‌تنها به دنبال لغو تحریم‌ها نیست، بلکه استمرار و تشدید آن را در دستور کار دارد؛ چرا که همچنان در توهم کارایی تحریم‌ها برای به زانو درآوردن ‌ایران است. توهمی که راهکار فروپاشی آن اجرای اقتصاد مقاومتی برای رسیدن به رشد و شکوفایی اقتصادی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی کشور است
قبلی۴بعدی