اهداف پدید آورندگان حادثه هفتم تیر
واقعه ۷ تیر و شهادت شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش یکی از نقاط عطف دوران پس از انقلاب اسلامی‌ می‌باشد. این حادثه در زمانی رخ داد که کشور با بحرانی‌ترین وضعیت پس از انقلاب اسلامی مواجه بود. در جبهه خارجی جنگ فراگیر از طرف نظام بعث و حامیانش بر ایران تحمیل شده بود. در این شرایط علی‌رغم آن که انتظار می‌رفت در داخل وحدت و انسجام برای مقابله با تهدید خارجی وجود داشته باشد، با اعلام جنگ مسلحانه توسط منافقین، مملکت درگیر بحران خطرناک داخلی و جنگ‌های ویرانگر خیابانی شد.
راه‌اندازی فراکسیون مناطق محروم در مجلس یازدهم اقدام ارزشمندی است
نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان؛
نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: فراکسیون مناطق محروم ‌باید مسائل مهم مناطق محروم کشور را پیگیری کرده و سپس تصویب قوانین مناسب را در دستور کار قرار دهد.
چرخ هایی که به عشق هم نوعان می چرخد؛
آذر کیخا، مسئول بسیج جامعه زنان سیستان وبلوچستان گفت: بانوان بسیجی استان از آغازین لحظات شیوع ویروس منحوس کرونا همگام با مدافعان سلامت در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا حضور یافته و با همت پای کار آماده‌ تا در راه حفظ سلامتی مردم همچون دوران دفاع مقدس گام های موثری بردارند.
مسئول دفتر نمایندگی بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان:
آرشام هنرکار گفت: در راستای کمک به معیشت خانواده‌های نیازمند سیستان و بلوچستان، بنیاد مستضعفان از ۴۸ هزار خانواده محروم استان حمایت می‌کند.
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت:
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: طرح هر محله یک قربانی توسط پایگاه های مقاومت بسیج در استان اجرا می شود
نشست علمای اهل‌سنت زاهدان؛
در جلسه‌ای که دیروز سه‌شنبه (۲۰ اسفند ۱۳۹۸) با حضور علمای شهر زاهدان در دفتر امام جمعه اهل‌سنت زاهدان و با حضور مولوی عبدالحمید برگزار شد، مولوی‌های شرکت‌کننده در این جلسه پس از بحث و تبادل‌نظر و بررسی دیدگاه‌های فقهی اهل‌سنت در خصوص عدم برگزاری موقت نماز جمعه در زمان‌های اضطراری، تصمیم‌گیری کردند.
برپایی موکب های مردمی عشاق الحسین(ع)؛ اینبار در سیستان و بلوچستان
تدای اربعین در سیل همدلی؛
همه مردم از سیلاب ویرانگری که در سیستان وبلوچستان به وقوع پیوست باخبر هستند و دل همه آنها به درد آمد وهر کس در حد توان و بضاعت در کاهش آثار این سیل سهیم شد. برخی ها مالاً و عده ای قلماً و بعضی دیگر جانانه خود را به سیستان وبلوچستان رساندند.
وقوع سیل در سیستان و بلوچستان؛
شاید غیرقابل پیش‌بینی و تصور کارشناسان بود که در منطقه سیستان و بلوچستان در عرض چند ساعت به اندازه یکسال باران ببارد؛ بارش بارانی که نه تنها منجر به راه افتادن سیلاب شدید در بسیاری از مناطق این استان شد بلکه خسارات بسیاری به منازل مردم، اماکن و ابنیه‌ها، دام‌ها و کشاورزی استان وارد کرد. در طول هفته گذشته و در روزهای منتهی به ۲۲ دی‌ماه، ۶ پدیده مخرب جوی شامل ریزش سنگین باران و رگبار، وقوع تندباد لحظه‌ای، بارش برف، مه گرفتگی، کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا و یخبندان شبانه، هم‌زمان شدند و منطقه جنوب شرق کشور و به‌خصوص استان سیستان و بلوچستان را در برگرفتند.
حضور پاسداران در نقاط سیل زده به مردم دلگرمی می دهد/ صداقت و شجاعت سردار حاجی زاده ستودنی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان:
شماری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شجاعت سردار حاجی زاده نشان از ایمان و تقوای بالای وی دارد، گفتند: اگر امروز در جزیره امن زندگی می کنیم به خاطر زحمات سپاه پاسداران است و اگر سپاه نبود مملکت هم حفاظت نمی شد.
از ورود سپاه به امدادرسانی‌ها تا توزیع بسته های معیشتی
تداوم امدادرسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان؛
معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه گفت: سبزپوشان سپاه پاسداران از دقایق ابتدایی وقوع سیلاب جهت امدادرسانی در منطقه حاضر شدند و این قول را می دهیم تا بازگشت شرایط عادی در کنار سیل زدگان خواهیم بود.
پای درس رمی جمرات حاج قاسم
یکی از مناسک واجب حج ابراهیمی در سرزمین منا سنگ باران کردن نمادین شیطان است، عملی که با قصد قربت انجام می شود. این فریضه در طول تاریخ دارای حکمت هایی است که شایسته است همواره به آن توجه شود و مایه درس آموزی در طریق انسانیت قرار گیرد.
چرا کپسول گاز در سیستان و بلوچستان نایاب شد؟
در حالی که تعداد مشترکان گاز زاهدان در پایان آبان ماه امسال در مقایسه با سال گذشته ۱۱۳ درصد افزایش داشته اما شاهد صف‌های طولانی برای خرید کپسول‌های گاز در سیستان و بلوچستان هستیم؛ ‌موضوعی که با در نظر گرفتن نرخ رشد جمعیت غیرمنطقی است و احتمال قاچاق را تقویت می‌کند.
قبلی۲بعدی