از دشمن مشترک تا نقاط مشترک
وضعیت محور مقاومت در آینده منطقه:
محور مقاومت در پیدا کردن ارزش های مشترک که غالبا جنبه دینی و ایدئولوژیک داشته کاملا موفق بوده است و به جرات می توان گفت که پیروزی های به وجود آمده کنونی ناشی از نگاه « ارزش محور» بوده است ولی در مورد « نقاط مشترک» که می توان آنرا برخواسته از عوامل فرهنگی ، زبانی و سنتی دانست کار زیادی صورت نگرفته است و اگر غفلت نماییم این روزنه می تواند به شکافی بزرگ و گسلی فعال تبدیل گردد.
اسکان موقت زلزله زدگان کرمانشاه
فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: ۳۳۵ کانکس برای اسکان موقت زلزله‌زدگان استان کرمانشاه از بندرعباس در حال انتقال است و در سرپل ذهاب نصب می‌شود
دکترین شوک
بررسی چرایی و چگونگی رفتار امریکا در آسیا:
در این دکترین ناگهان بحرانی ساخته می شود، به گونه ای که هول و هراس جامعه را در برمی گیرد آنگاه امریکایی ها در خلاء اجتماعی و امنیتی ناشی از بحران و جو ترس و نگرانی، دست به کار می شوند و به نفع سیاست های خود به مهندسی جوامع بحران زده می پردازند.
حفظ برتری و تفوق هژمونیک در برابر جمهوری اسلامی ایران
سناریوهای مختلف در خصوص راهبرد ترامپ در قبال ایران
سناریویی که شخص ترامپ و دولت امریکا در کانون توجهات دائم جهان قرار دهد و حداکثر سود و کسب هر چه بیشتر منافع اقتصادی را برای امریکا به ارمغان آورد، علاوه بر آن موجب حفظ برتری و تفوق هژمونیک امریکا در منطقه و جهان باشد و نهایت استفاده از موفقیت و تجربه های تاریخی را در دستور کار خود داشته باشد.
بحران کردستان عراق در قاب نظریات سیاسی
تحلیلی نظری پیرامون تأثیر نتایج همه پرسی استقلال کردستان عراق بر امنیت جمهوری اسلامی ایران
حضور و سکونت اقوام و اقلیت های مذهبی ایران در حوزه های راهبردی و در جوار مرزها، شرایط ویژه ای را به جمهوری اسلامی تحمیل می کند تا در خصوص هر گونه فعالیت قومی و مذهبی در منطقه و فرا سوی مرزها و به ویژه در کشورهای همسایه حساسیت جدی نشان دهد. این حساسیت زمانی اهمیت بیشتری می یابد که تحرکات صورت گرفته درآن سوی مرز خواسته یا ناخواسته با اهداف و مصالح استعماری بیگانگان و دشمنان جمهوری اسلامی همسو باشد. برپایی همه پرسی در اقلیم کردستان عراق و برداشتن گام های جدی از سوی کردها در جهت کسب استقلال و تشکیل یک کشور کردی یکی از همین نوع تحرکاتی است که واکنش جدی جمهوری اسلامی را در پی داشته است، خصوصاً که در پشت سر این آرزوی استقلال، دشمن درجه یک ایران یعنی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.
پیاده روی اربعین و تأثیر آن بر امنیت ملی جمهوری اسلامی
مقام معظم رهبری (مدظله العالی): «حادثه‌ی عجیبی بود حادثه‌ی امسالِ اربعین کربلا، ببینید چه حرکت عظیمی اتّفاق افتاد! وقتی حتّی جسم ها در کنار هم قرار می گیرد، این‌جور انعکاس پیدا می کند. اگر ما با هم باشیم ، کشورهای اسلامی، ملّتهای مسلمان سنّی و شیعه و فِرَق مختلف تسنّن و تشیّع با یکدیگر دل هایشان صاف باشد، نسبت به یکدیگر سوءظن نداشته باشند، به یکدیگر اهانت نکنند، ببینید در دنیا چه اتّفاقی خواهد افتاد؛ چه عزّتی برای اسلام درست خواهد شد! وحدت؛ وحدت»
برجام و تقطیع آیات قرآن
چه بخواهیم و چه نخواهیم برجام سندی رسمی شده و دارای شروط و تعهداتی است که توسط طرفین مذاکره کننده پذیرفته شده است. انتظار کنونی از رئیس محترم دولت در مقطع فعلی این است که با وجود نقض عهد های متعدد استکبار، مطابق عرف بین المللی و با برخورداری از گنجینه قرآنی و روایی و سیره پیامبر اکرم (ص) موضع قوی و تصمیمی خردمندانه، همراه با حفظ منافع و عزت ایران اسلامی اتخاذ نمایند.
برچسپ تروریست به نهادی که پرچمدار مقابله با تروریسم است
سپاه پاسداران از متن مردم و با اندیشه اسلام ناب حضرت امام (ره) تشکیل شده است. برچسپ تروریسم به این نهاد مقدس نمی چسبد.
هدف از آلترناتیو سازی برای روحانی چیست
دیدگاه اول:می گوید اساسا سرمایه گذاری برروی روحانی اشتباه و دال بر انفعال ما است.این طیف می گویند اصلاح طلبان در این دوره نباید با طناب روحانی وارد چاه شوند و باید خودمان کاندیدای اصیل در انتخابات داشته باشیم وبازی خودمان را انجام دهیم و معتقدند هراس ما از شکست نباید مانع از معرفی کاندیدای اصیل شود
چه ننگی بالاتر از آن برای سازمانی که خود را نماینده ملل معرفی میکند و دبیر کل آن با ذلالت قطع کمکهای برخی کشورها نظیر آمریکا و رژیم سعودی را عاملی می داند که از محکومیت اینگونه رژیم ها در مجامع بین المللی پرهیز شود.
قبلی۵