جنگ تحميلي و خيانت‌هاي منافقين
يکي از مهمترين خيانت هاي منافقين از آغاز جنگ تحميلي همکاري اطلاعاتي و دادن اطلاعات سري کشور به رژيم بعث عراق است. در واقع منافقين گمان مي کردند که عراق کار انقلاب را يکسره مي کند لذا خود را نزد رژيم بعث به عنوان يک گروه سراسري معرفي نموده بودند تا در قدرت آينده ايران حرف اول را بزنند.
نتيجه اعتماد به غرب
هركسي اعتماد كرد به آمريكا، ضربه‌اش را خورد / همانها نهضت ملي نفت را به انحراف کشاندند و مجدداً سلطه‌‌ي بر منابع طبيعي و مادي ما را به دست گرفتند / همانها در يک مدت طولاني، ديکتاتوري محمدرضا را بر اين کشور تثبيت کردند و از آن با همه‌‌ي وجود حمايت کردند / مذاكره‌ي با آمريكا مشكلي را حل نمي‌كند؛ كجا اينها به وعده‌هاي خودشان عمل كردند؟
منتظري؛ آلت دست منافقين
گفتگو اختصاصی با حجت الاسلام و المسلمين حميد روحاني
منتظري هيچ وقت استقلال ذاتي نداشت و هميشه به کسي وابسته بود / منتظري ذاتا روحيه انقلابي نداشت / منتظري از يک طرف توسط سازمان سيا و از يک طرف از سوي منافقين و مهدي هاشمي کاملا کاناليزه شد / کار سازمان منافقين فريبکاري بود / فايل صوتي که از آقاي منتظري منتشر شد بهترين سند و معتبرترين مدرک بر اثبات ديدگاه حضرت امام(ره) بود که منتظري را شخصي ساده‌لوح، فريب‌خورده و آلت دست منافقين مي‌دانست.
اشتباه مصدق!
دشمن فهميد كه راز پيروزي ملت ايران چيست؛ لذا درصدد برآمد تا سياسيون و سردمداران دولتي را از روحانيت و دين جدا كند. / در 28 مرداد كاشاني منزوي و خانه‌نشين بود / عدم حضور کاشانی در صحنه موجب شد كه مردم نيز در صحنه حضور نداشته باشند؛ لذا كودتاچي‌هاي مأمور مستقيم امريكا توانستند بيايند و به‌راحتي بخشي از ارتش را به تصرف درآورند و كودتا كنند. / يك مشت اوباش و الواط تهران را هم راه انداختند و مصدق را سرنگون كردند.
ابعاد نفوذ در نهضت مشروطيت
مهم ترين دخالت و نفوذ غربي ها را در تدوين قانون اساسي مشروطه شاهد هستيم که جرج چرچيل، دبير امور شرقي سفارت انگليس در جلسات تدوين قانون اساسي حضور داشته و آنها را به سفير گزارش نموده است و از اين طريق در بحث تساوي حقوق مطرح در تدوين قانون اساسي باعث اعتراضات از سوي اقليت هاي ايراني با هدايت انگليسي ها در ايران شده است
هيچ كس به‌خاطر غفلت ستايش نمي‌شود!
امام خامنه ای: حالا برسيد به اين حرفي كه ما مي‌گوييم شما خودي‌ها وقتي سر قضاياي بيهوده اين‌طور با هم درگير مي‌شويد، دشمن سوء استفاده مي‌كند؛ بفرماييد، اين يك نمونه؛ ديديد دشمن چطور استفاده كرد؟! ديديد دشمن چگونه نيش خود را زد؟! اين مسائل را كنار بگذاريد.
18 تير و فتنه‌هاي دهه چهارم
«ميدل ايست اكونوميك دايجست» در هفتم تير 1378 نوشته بود: «بيشتر ناظران در تهران بر اين اعتقادند كه تابستان امسال شاهد يك آزمون حياتي قدرت و حتي شايد دور نهايي رويارويي جدي بين جناح محافظه كار و اصلاح گرايان خواهد بود. اصلاح طلبان يك تابستان سياسي داغ را در پيش روي دارند تا جناح محافظه كار را از ميدان مبارزه خارج نمايند.»
شخصيت جامع الاطراف نهضت اسلامی
کميته‌اي در نخست وزيري تشکيل شد که درباره مساله ارتش بحث و مشورت کند و در مواردي هم تصميم گيري مي‌کرد که من و ايشان هر دو عضو اين کميته بوديم. در بدو تشکيل اين کميته اولين روزي که ايشان دعوت شده بودند, من وارد شدم و قيافه مهربان و صميمي و متواضع و دوست داشتني چمران را اول بار در آنجا ديدم... وقتي نشستم ديدم مثل اين که او هم با من آشنا بوده و خيلي زود احساس کردم که يک انسان اهل ذوق و معنويت و علاقمند به هنر و هنرمند است
آغاز و پایان کودتای مخملی
مروری بر حوادث روزهاي پاياني خردادماه 1388
در 22 خردادماه سال 1388 در حالي‌که ملت، آماده برگزاري «جشن پيروزي» به خاطر تحقق بزرگ‌ترين انتخابات تاريخ جمهوري اسلامي مي‌شد, ستاد جنگ رواني جرياني که نتوانسته بود پيروز ميدان انتخابات شود, پروژه ديگري را کليد زد و آن زير سؤال بردن انتخابات بود. در اين مرحله بود که سناريوي ترويج اتهام «تقلب در انتخابات» و «اردوکشي خياباني» با يکديگر پيوند خورد و کار به اجراي سناريوي «نافرماني مدني» کشيده شد.
ابعاد مختلف سناريو کودتاي سبز
موسوي كه از انتخابات سال 76 مطلع بود و به خاطر داشت که سيادت خاتمي تا چه ميزان به آراي وي كمك كرد، به اين موضوع روي‌آورد و با انداختن شال سبزرنگ بر گردن در مجالس و محافل حضور پيدا مي‌كرد تا رنگ سبز را به عنوان نماد تبليغات خود معرفي كند و جا بيندازد. ادامه حركت آن‌گونه‌اي شد كه او مي‌خواست. با استفاده گسترده از رنگ سبز توسط هواداران موسوي اين رنگ به عنوان نماد حركت انتخاباتي موسوي شناخته شد.
درس بزرگ فتح خرمشهر
يك ملت وقتي به خود متكي شد، وقتي مؤمن شد، وقتي اين ايمان را با عمل صالح و جهاد همراه كرد، در همه‌ي ميدان‌ها پيروزي او قطعي است. درس خرمشهر براي ما اين است؛ ملت ايران اين درس را نبايد فراموش كند
خرداد و درس هاي آن براي تداوم  انقلاب
يکي از نمونه هاي بارز تبيين عناصر ماندگارساز انقلاب را مي‌توان در همه نيمه‌هاي خرداد مشاهده کرد که به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتي آن بزرگوار توسط قائد عظيم الشان انقلاب بيان مي‌شود. معظم له بيش از يک ربع است که در سخناني راهبردي و درس آموز، راز تداوم انقلاب اسلامي را حرکت انقلاب بر اساس شاخصه هاي امام راحل(ره) و وفاداري مسئولان کشور به خط واقعي آن مرد ملکوتي معرفي مي‌کنند.
قبلی۵بعدی