تقوا، دری به سوی بصیرت
بصیرت فقط از کثرت در عبادت بدست نمی‌آید. خواجه ربیع، عابد معروفی که بارگاه مجللی برایشان در مشهد درست شده و عده کثیری از زوار امام رضا (ع)به زیارت ایشان هم می‌روند؛ با اینکه در عبادت کردن،زبان زد خاص و عام بود؛ اما نتوانست حق را از باطل تشخیص دهد و حضرت سید الشهداء را در کربلا یاری کند.
مردان مردی که کمتر یاد می‌شوند
مردانی که با شعار «کلنا عباسک یا زینب» بدون کوچکترین توقعی، با شجاعت و ایثار تمام از همه هستی خود گذشته و به خطر دفاع از کیان اسلام و حرم اهل بیت(ع) صدها کیلومتر دورتر از شهر و دیارشان با ناپاکترین و وحشی ترین و پلیدترین انسان‌ها مشغول جنگ و جدال سرسختانه می باشند. مردان مردی که محبت تمامی مظاهر دنیا را از دل‌های نورانیشان زدوده و با عشق و دلدادگی نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) از آرمان های بلند اسلام ناب محمدی و جبهه مقاومت دفاع می نمایند.
انقلاب و انتظار
انتظار، تجدید عهد با امام(عج) در لحظه لحظه های سخت غیبت
آیا تا به حال با خود اندیشیده ایم که ما در قبال امام غائب و مظلوممان چه وظیفه ای داریم؟ آیا صرف برگزاری مراسم جشن و سرور در نیمه شعبان در تعجیل ظهور امام زمان کفایت می کند؟ من به عنوان شیعه و محب امام زمان چقدر در تعجیل فرج امام زمان و زمینه سازی برای ظهور می توانم ایفای نقش نمایم؟ این‌ها سوالاتی هستند که ممکن است ذهن هر شیعه و محبی را به خود مشغول کند.
همه ارگان‌ها و نهادها، مراکز آموزشی و در کلان امر جامعه و خانواده و تک تک افراد جامعه باید تلاش نمایند تا در راستای تحقق جامعه‌ای اسلامی متکی بر داشته‌های داخلی و تربیت جوانانی مسلمان، معتقد، بردبار، متخصص، فداکار، سیاست‌های درست و سنجیده اتخاذ کنند.
آموزش فرزندانمان را جدی بگیریم/ سرفصل‌های ضروری برای زنگ انشاء مدارس
برای غلبه بر مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی و متقابلاً نهادینه‌سازی فرهنگ و ارزش‌های ایرانی، نه‌ تنها باید از موقعیت محیط آموزشی به درستی استفاده کرد، بلکه لازم است از تمام ابزارها و امکانات موجود و قابل دسترس به بهترین شکل ممکن برای آموزش فرزندانمان بهره ببریم.
خانواده سالم، آرامش و نشاط
ایمان مبنای اصلی همسانی همسر در اسلام دانسته شده است. ایمان یعنی رسیدن به آرامش روحی، جسمی، عاطفی، اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی. ایمان تنها تدین ظاهری نیست. در روایات ایمان را صداقت و امانتداری توصیف کرده‌اند.
اسلام انقلابی و اسلام آمریکایی/انقلابی ناب و ضد انقلاب انقلابی نما
بعد از رحلت پیامبر(ص) منافقین به ظاهر مسلمان چون توانایی مقابله با اسلام را نداشتند، اسلامی ضد اسلام محمدی‌(ص) و با ظواهر اسلامی نهادینه کردند تا اینگونه با اسلام ناب مقابله کنند.
چرا اصرار بر آموزش زبان انگلیسی
زبان، مهم ترین وسیله توانش ارتباطی است که حامل و سازنده ی اندیشه بوده و با "هویت" ارتباط مستقیم دارد. پرسش اینجاست که زبان، واجد چه خصوصیتی است که می تواند بر هویت، تأثیر مستقیم بگذارد؟
پلِّکان انقلابی‌گری
رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی، از 5 الگوی انقلابی گری یعنی: شهدای هسته ای ، شهید کاظمی ،شهید آوینی ، مرحوم سلحشور و شهید طهرانی مقدم در 3 عرصه علم و فرهنگ ودفاع نام بردند که خود گویای این نکته بود که شأنیت مدال افتخار و لیاقت از آن بزرگانی است که روحیه انقلابی و انقلابی گری را سرلوحه عمل خود قرار دهند.
انسان شناسی در اندیشه شهید مطهری
هر مكتبي كه در دنيا راجع به ارزش‌هاي انساني بحث مي كند، يك درد را در انسان تشخيص مي دهد. اما درد اصلي، درد غربت و بيگانگي انسان با اين جهان است، زيرا انسان حقيقتي است كه از اصل خود جدا شده و اين درماندگي از اصل است كه در او احساس شوق ، عشق ، ناله و احساس غربت آفريده است.
نظام تعلیم و تربیت نیازمند بازنگری و تحول
اسلامی‌سازی متون آموزشی و درسی نیازمند همکاری متقابل و همزمان سه نهاد آموزش ‌و ‌پرورش، دانشگاه و حوزه‌های علمیه است و آموزش و پرورش می‌تواند با طی نمودن مراحل قانونی لازم و پیش‌بینی قوانین و مقررات مناسب و ایجاد مؤسسات ترجیحاً خصوصی وابسته به خود، متشکل از نخبگان واجد شرایط که از تعهد، تخصص و دانش لازم به ویژه در علوم دینی برخوردارند و واگذاری کار به آن‌ها، روند انجام این مهم را تسریع نماید.
قبلی۳بعدی