گاهنامه بصیرتی/ حجاب و عفاف
چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن ها(غربی ها) با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن اند. امام خامنه ای
عقاید فرقه ضاله بهائیت و عملکرد آن در ایران
این قرقه که علاوه بر ضد اسلامی بودن همواره بر علیه مذهب تشیع اقدام کرده و سعی در انحراف مقلدین این مذهب و براندازی نظام شیعی ایران از هیچ کوششی دریغ نکرده است.
رمضان؛ ماه دلدادگی به معبود
روزهایش با فضیلت ترین روزها و شبانگاهانش با فضیلت ترین شب ها و ساعاتش با فضیلت ترین ساعات می باشد.
عربستان می خواهد مراسم حج را در حد یک عمل توریستی تنزل دهد
تعطیلی حج تمتع قابل قیاس با تعطیلی حج عمره نیست. تعطیلی حج تمتع یعنی روی زمین ماندن واجب الهی که دولت عربستان مقصراصلی آن محسوب می‌شود.
فرهنگ «صدور انقلاب اسلامی» در منظر امام خمینی(ره) (1)
«صدور انقلاب» عنوانی مهم در مکتب فکری حضرت امام(ره) بوده و در بیانات ایشان نیز پرتکرار و منسجم است. پرداختن به این موضوع می تواند بسیاری انحرافات در ابعاد داخلی و خارجی را حل کند و همچنین می تواند افقی واضح برای مسئولین نظام اسلامی در انجام مأموریت‌هایشان باشد.
خداوند دشمن را با عبارت ها و عناوین و نمادهای مختلفی بیان می کند، گاهی دشمن را شیطان، گاهی هوا و هوس، گاهی نفس ، گاهی مفسد و گاهی ظالم و مستکبر عنوان می کند، لذا اگر بخواهیم رسالت خویش در برخورد با دشمن را بیابیم لازم است مجموعه اهداف این دشمنان و رهنمودهای قرآنی را بدانیم.
مگر این چند روزه را دریابی
انتظار موعود در اديان آسمانی
يكي از فرزندان رسول خدا که هم نام ایشان است. در انديشة مسيحيان اين منجي آخرين، حضرت عيسي مسيح مي‌باشد كه در آخرالزمان برمي‌گردد. در ديدگاه يهوديان، آن شخصيت الهي و موعود امم «سرور ميكائيلي» و يا «ماشيح» و در نگاه زرتشتيان «سوشيانس» يعني نجات‌دهندة جهان مي‌باشد.
تقوا، دری به سوی بصیرت
بصیرت فقط از کثرت در عبادت بدست نمی‌آید. خواجه ربیع، عابد معروفی که بارگاه مجللی برایشان در مشهد درست شده و عده کثیری از زوار امام رضا (ع)به زیارت ایشان هم می‌روند؛ با اینکه در عبادت کردن،زبان زد خاص و عام بود؛ اما نتوانست حق را از باطل تشخیص دهد و حضرت سید الشهداء را در کربلا یاری کند.
مردان مردی که کمتر یاد می‌شوند
مردانی که با شعار «کلنا عباسک یا زینب» بدون کوچکترین توقعی، با شجاعت و ایثار تمام از همه هستی خود گذشته و به خطر دفاع از کیان اسلام و حرم اهل بیت(ع) صدها کیلومتر دورتر از شهر و دیارشان با ناپاکترین و وحشی ترین و پلیدترین انسان‌ها مشغول جنگ و جدال سرسختانه می باشند. مردان مردی که محبت تمامی مظاهر دنیا را از دل‌های نورانیشان زدوده و با عشق و دلدادگی نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) از آرمان های بلند اسلام ناب محمدی و جبهه مقاومت دفاع می نمایند.
انقلاب و انتظار
قبلی۳بعدی