تأثير برنامه‌ريزي‌ استراتژيك‌ در سازمان هاي‌ امروزي‌ بر کسي‌ پوشيده‌ نيست، برنامه‌ريزي‌ استراتژيك‌ را كوششي‌ نظام‌ يافته‌ براي‌ اجراي‌ استراتژي‌هاي‌ اصلي‌ سازمان‌ و بكارگيري‌ آن‌ در جهت‌ تحقق‌ مقاصد سازمان‌ مي‌دانند. برنامه‌ريزي‌ استراتژيك،‌ اهداف‌ سازمان‌ را با توجه‌ به‌ رسالت‌ آن‌ تعيين‌ و از طريق‌ مطالعات‌ محيطي، فرصت ها، تهديدها، نقاط‌ قوت‌ و ضعف‌ سازمان‌ را شناسايي‌ كرده‌ تا از اين‌ طريق‌ هدف هاي‌ واقع‌بينانه‌تري‌ را تعيين‌ و به‌ اجرا درآورد. بكارگيري‌ برنامه‌ريزي‌ استراتژيك‌ توسط‌ مديران‌ مي‌تواند در دراز مدت‌ ثمرات‌ مثبتي‌ براي‌ سازمان ها به ‌بار آورد.
ریزش ها و رویش ها از منظر قرآن کریم
در زمان حکومت 25 ساله امیرالمومنین(ع) وقتی مولا سعی دارد که سنت پیامبر (ص) را احیا کند و با شمشیر دادگرانه اش عدالت را در جامعه محقق سازد، شاهد ریزش هایی از سوی شخصیت هایی هستیم که زمانی جزو صحابه خاص حضرت رسول (ص) بوده اند.
خداحافظ مجاهد نستوه
وداع با شکوه مردم آذربایجان با پیکر حجت الاسلام غلامرضا حسنی:
نقش ایشان در ایجاد امنیت برای مردم شهر نقده و پاک سازی این شهر از لوث گروهک های کومله و دموکرات هیچ گاه از حافظه مردم با غیرت این دیار پاک نخواهد شد، این مجاهد نستوه با شجاعت تمام در این رشادت، به تنهایی فرماندهی جنگ علیه گروهک ها را برعهده داشت.
آزادسازی خرمشهر، فتح الفتوح دفاع مقدس هشت ساله
‌تاثير برنامه‌ريزي‌ استراتژيك‌ در سازمانهاي‌ امروزي‌ بر کسي‌ پوشيده‌ نيست، برنامه‌ريزي‌ استراتژيك‌ را كوششي‌ نظام‌يافته‌ براي‌ اجراي‌ استراتژي‌هاي‌ اصلي‌ سازمان‌ و بكارگيري‌ آن‌ در جهت‌ تحقق‌ مقاصد سازمان‌ مي‌دانند. برنامه‌ريزي‌ استراتژيك،‌ اهداف‌ سازمان‌ را با توجه‌ به‌ رسالت‌ آن‌، تعيين‌ و از طريق‌ مطالعات‌ محيطي، فرصتها، تهديدها، نقاط‌ قوت‌ و ضعف‌ سازمان‌ را شناسايي‌ كرده‌ تا از اين‌ طريق‌ هدفهاي‌ واقع‌بينانه‌تري‌ را تعيين‌ و به‌ اجرا درآورد. بكارگيري‌ برنامه‌ريزي‌ استراتژيك‌ توسط‌ مديران‌ مي‌تواند در دراز مدت‌ ثمرات‌ مثبتي‌ براي‌ سازمان ها به ‌بار آورد.
مسیر برجام و فرجام آن
خروج آمریکا به عنوان یکی از اعضای برجام، آینده نگری مقام معظم رهبری مبنی بر عدم خوش بینی به برجام را به منصه ظهور رساند و تلنگری شد برای مسئولین تا از گذشته عبرت بگیرند و چشم امید به کشورهای باقیمانده اروپایی نداشته باشند.
نقش گمرگ در تحقق اقتصاد مقاومتی
با نگاهی به وضعیت اقتصاد ج. ا. ایران به خوبی قابل درک است که قاچاق کالا عامل مهم در عدم توسعه اقتصادی کشور می باشد.
فضای مجازی؛ واقعیتی گریزناپذیر
در یادداشت حاضر به ویژگی ها و آثار مفید و مخرب این امکان شکل گرفته و گسترش یافته (فضای مجازی) می پردازیم.
روحیه انقلابی داشتن رمز موفقیت انقلاب اسلامی
جريان انقلابي بايد بداند؛ اگر براي انقلاب هزينه ندهد و به موقع تصميم نگيرد و به تكليف انقلابي خود عمل ننمايد و همچنان، پس از سخنان راهگشاي رهبری، تنها به تفسير و تحليل آن بپردازند، قطعاً روزهاي سختي بر انقلاب و انقلابيون خواهد گذشت، زيرا جريان غير انقلابي، مدتهاست پروژه خيانت به انقلاب اسلامي را در دستور كار خود قرار داده و تصميم گرفته كه نيروهاي مؤمن به اسلام و انقلاب را با ابزاري همانند محدويت در اقدام، انزوا و گوشه گيري و كنترل تأثير گذاري مواجه کند.
شروط و پیش نیازهای لازم برای تحقق توسعه پایدار
از شروط اولیه دستیابی به توسعه می توان به ایجاد یک سازمان فکری منسجم و هدفگذاری دقیق بر اساس اولویت های بومی کشور اشاره نمود.
سودای رفع حصر
«جرم آنها آنقدر زیاد است که اگر دادگاهی در کار باشد نتیجه حکمی خواهد شد که بسیار سنگین است و بهترین وضعیت ادامه حصر است.»
امنيت و وحدت ملي و تاثیر آن در جبهه مقاومت اسلامی
شهید ثانی نیز با صراحت اعلام می کند که «جهاد دفاعی تنها بر مسلمانانی واجب نیست که مورد هجوم دشمن اند، بلکه بر هر کسی که از وضعیت مسلمانان خبر دارد، واجب است» کاشف الغطاء نیز آن را بر همگان واجب کفایی شمرده است؛ یعنی مادامی که مسلمین به مقدار نیاز به دفاع برنخاسته باشند، تکلیف از هیچ کس ساقط نمی شود.
قبلی۵بعدی