نویسنده برگزیده جایزه ادبی جلال:
نویسنده برگزیده جایزه ادبی‌جلال گفت: لم یزرع رمانی بود که از ابتدا بر مبنای تصویر و برای تصویر، آن را نوشتم و تجربه‌ای بود که پیش از این نداشتم و حالا دیگر دنبال تجربه‌ای تازه‌تر هستم.
مروری‌بر رمان‌های کاندیدای «جلال»-۴؛
به باور منتقدان آدم‌های رمان‌های کاتب به طور معمول جزو شخصیت‌های داستانی نامتعارف‌ قرار می‌گیرند؛ شاهد مثالی خارجی برای آنها وجود ندارد و برای‌شان اتفاقاتی غیرمعقول رخ می‌دهد.
کتاب «احمد احمد» از جمله آثاری است که فضای ایران را در آستانه پیروزی انقلاب ۵۷ به خوبی به تصویر می‌کشد. این اثر به تازگی به زبان انگلیسی برگردانده شده است.
سخنگوی انجمن قلم از انتشار مجموعه آثار پیشکسوتان شعر و داستان خبرداد و گفت: با توجه به برگزاری مراسم رونمایی از کتاب «برج110» بزودی نشست نقد و بررسی این اثر در انجمن با حضور نویسنده برگزار می ‌شود.
گفت‌وگو با علی‌محمد مؤدب به‌مناسبت سالگرد مرحوم قیصر امین‌پور
حرکتی که توسط قیصر امین‌پور، سلمان هراتی و سیدحسن حسینی آغاز شد از این حیث مهم است که پیوند ادبیات انقلابی را با ادبیات روز محکم‌تر و قوی‌تر برقرار کرد و دشواری‌های این راه را آسان نمود.
همزمان با ایام اربعین و روزهای پایانی ماه صفر، انتشارات انقلاب اسلامی کتاب «جاذبه‌ حسینی» را برای مطالعه معرفی کرد.
رمان «پیغام وینسنس» با موضوع حمله سایبری جوانان ایرانی به سامانه‌ های رایانه ‌ای آمریکا منتشر شد.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی هشدار داد: اگر بی‌مسئولیتی‌هایی که در فضای مجازی نسبت به خط و زبان فارسی وجود دارد، ادامه پیدا کند، این دو میراث ارزشمند از بین خواهند رفت.
«کریمانه» یک گزارش ساده و بی ‌نقص از دیدار خانواده شهدای استان کرمان با رهبر معظم انقلاب است که پس از ۹ سال با جزئیات منتشر شده است. کتاب برای کسانی که میل به خاطرات یا گزارش ‌نویسی دارند، جذاب و خواندنی است.
کتاب «روی خندانِ گولنِ شیطان» که به تازگی در ترکیه انتشار یافته، تنها در ۳ ماه، ۸ بار تجدید چاپ شد. این اثر ضمن مرور دیدگاه ‌های گولن، نقش وی را در کودتای نافرجام ترکیه بررسی کرده است.
در آستانه روز دانش آموز و مبارزه با استکبار، برای آشنایی نوجوانان با مسئله استعمار و تهاجم فرهنگی، کتاب «تن‌تن و سندباد» در نماز جمعه ‌های کشور معرفی شد.
ظرفیت ادبیات در جهانی شدن ارزش پایداری
در نظام جمهوری اسلامی ایران، مهم ترین ویژگی جنگ و دفاع مقدس، ابعاد معنوی و عقیدتی بوده و هست. از این رو نشانه گرفتن این اصل مهم، سبب دور شدن از ماهیت و اصل دفاع مقدس می شود و نویسندگان ادبیات پایداری می بایست با اتخاذ معیارهای زیبایی شناختی کمبودهای این حوزه را جبران و به بهترین نحو این پیام را منتقل کنند.
قبلی۲بعدی