رمان «پیغام وینسنس» با موضوع حمله سایبری جوانان ایرانی به سامانه‌ های رایانه ‌ای آمریکا منتشر شد.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی هشدار داد: اگر بی‌مسئولیتی‌هایی که در فضای مجازی نسبت به خط و زبان فارسی وجود دارد، ادامه پیدا کند، این دو میراث ارزشمند از بین خواهند رفت.
«کریمانه» یک گزارش ساده و بی ‌نقص از دیدار خانواده شهدای استان کرمان با رهبر معظم انقلاب است که پس از ۹ سال با جزئیات منتشر شده است. کتاب برای کسانی که میل به خاطرات یا گزارش ‌نویسی دارند، جذاب و خواندنی است.
کتاب «روی خندانِ گولنِ شیطان» که به تازگی در ترکیه انتشار یافته، تنها در ۳ ماه، ۸ بار تجدید چاپ شد. این اثر ضمن مرور دیدگاه ‌های گولن، نقش وی را در کودتای نافرجام ترکیه بررسی کرده است.
در آستانه روز دانش آموز و مبارزه با استکبار، برای آشنایی نوجوانان با مسئله استعمار و تهاجم فرهنگی، کتاب «تن‌تن و سندباد» در نماز جمعه ‌های کشور معرفی شد.
ظرفیت ادبیات در جهانی شدن ارزش پایداری
در نظام جمهوری اسلامی ایران، مهم ترین ویژگی جنگ و دفاع مقدس، ابعاد معنوی و عقیدتی بوده و هست. از این رو نشانه گرفتن این اصل مهم، سبب دور شدن از ماهیت و اصل دفاع مقدس می شود و نویسندگان ادبیات پایداری می بایست با اتخاذ معیارهای زیبایی شناختی کمبودهای این حوزه را جبران و به بهترین نحو این پیام را منتقل کنند.
مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال جاری تدارکی ویژه‌ و ایده ‌هایی جذاب برای ارائه به مخاطبان خود در نظر گرفته است.
بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم. می‌توانید بخش هایی از یک کتاب خواندنی را در مجله مهر بخوانید.
نشست نقد و بررسی کتاب «تفکر و سواد رسانه ‌ای» عصر 24 مهر ماه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با حضور اساتیدی همچون هادی خانیکی، دکتر افخمی و همچنین دکتر امانی مدیرکل تألیف کتاب ‌های درسی، امیر یزدیان از دانشجویان دکترای ارتباطات دانشگاه علامه و مترجم کتاب در زمینه سواد رسانه‌ ای و جمعی از دانشجویان این دانشکده و برخی اهالی رسانه در سالن انجمن دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
مظلومیت عاشورا در ادبیات
نبود سرمایه ‌گذاری و حمایت از تولیدات ادبی با مضامین بلند دینی و عاشورایی در کنار کم ‌توجهی نویسندگان به خلق آثار خلاقه منجر به ضعف بازار تولیدات ادبیات داستانی با این مضامین شده است.
نگاهی به 10 اثر ادبی مهم در زمینه دفاع مقدس
رهبر معظم انقلاب همواره در بسیاری از بیانات و پیام های خود و همچنین در یادداشت ها و تقریظات مربوط به آثار دفاع مقدس، کار در زمینه دفاع مقدس را برترین کارهای هنری و همانند جهاد در راه خدا خوانده و به منظور تشویق هنرمندان برای ورود به این عرصه و همچنین تلاش در جهت انعکاس بین المللی فرهنگ دفاع مقدس دیدگاه های خود را در اختیار هنرمندان این عرصه قرار دادند. در این مقاله به بررسی 10 اثر ادبی مشهور در زمینه دفاع مقدس می پردازیم
خالی بودن عرصه ادبیات داستانی دفاع مقدس از زیرساخت‌های تفکر ساز اصیل انقلابی اسلامی، گاهی راه را برای نعل وارونه زدن هموار می‌کند.
قبلی۲بعدی