جایگاه ریاست جمهوری و آفت های آن
مال‌اندوزی، خوی اَشرافیگری و پرهیز از ساده‌زیستی یکی از بدترین آفت‌هایی است که نه‌تنها شخصیت و موقعیت دولتمردان را در معرض خطر قرار می‌دهد، بلکه امکان درک شرایط عمومی و به‌خصوص قشر محروم جامعه را سخت و عدالت را تحت‌الشعاع قرار داده و زمینه بدبینی مردم به اصل نظام را سبب می‌شود.
جملات انتخابی 95 تابلوی انتخابات 96
پایگاه دفتر مقام معظم رهبری، تمامی جملات کلیدی رهبری را احصاء و در معرض انتخاب مخاطبین گذاشت و مخاطبین سه جمله مهم رهبری را به ترتیب اولویت مشخص کردند. سوال اینگونه مطرح می شود که با توجه به اولویت های مشخص شده و اینکه هرکدام از جملات باخود چه ویژگی هایی را حمل می کند، چگونه می توان از آن ویژگی ها برای انتخاب رییس جمهور آینده بهره برد؟
اشتغال و تولید زنجیره ای به هم پیوسته
با بهبود اشتغال و تولید، آرامش و امنیت جامعه تامین می شود، تا زمانی که به تولید داخل و سرمایه گذاری بها داده نشود به طور قطع اقتصاد مقاومتی و اشتغال حاصل نخواهد شد، اگر تولید ملی مبنا قرار گیرد اشتغال را به همراه خواهد داشت و در واقع اشتغال و تولید داخل زنجیره ای به هم پیوسته هستند.
ویژگیهای رئیس جمهور اصلح
یک رئیس جمهور باید دارای شرایط ویژه ای باشد که در زمان تصدی مسئولیت بتواند درقبال مسئولیت خطیری که برعهده گرفته رضایت خدا و مردم را به نحو احسنت جلب کند.
بصیرت همراه با اخلاص رمز مانایی انقلاب
بصیرت همراه با اخلاص و رنگ خدایی داشتن آن چیزی است که انقلاب را از گردنه های پر خطر عبور داده؛ یکی از ویژگیهای اخلاص این است که بصیرت را چنان نافذ می کند که از یک طرف هیچ عاملی نمی تواند ذره ای در دل صاحب آن خدشه وارد کند و از طرف دیگر تأثیرش در دلهای دیگران چندین برابر می شود. این صفت در حضرت امام و مقام معظم رهبری بارز بوده و رمز مانایی انقلاب نیز همین است.
زمینه‌ها، ویژگی‌ها، آثار و پیامدهای یوم‌الله 9 دی
حماسه نه دی را به خاطر ویژگی‌های خاص و متمایز آن از جمله؛ واکنش سریع و به موقع مردم نسبت به تهدید ضد انقلاب، خودجوش و کاملاً مردمی بودن حرکت، فراگیری و حضور گسترده همه اقشار، سلیقه‌ها و ذائقه‌های سیاسی، حضور بارز نسل سوم و جوان انقلاب اسلامی و ... یکی از رویدادهای ویژه انقلاب اسلامی به شمار می آید.
چرا تخریب قالیباف آنقدر برای اصلاح‌طلبان اهمیت یافته که برای رسیدن به این مقصود حاضرند منافع جناحی را بر منافع ملی ترجیح دهند؟
مک فارلین و بدعهدی آمریکایی
با درس گرفتن از حوادث و جریاناتی از قبیل ماجرای مک فارلین که در تاریخ کشورمان به وقوع پیوسته، ملت ایران و مسئولین نباید اجازه دهند تا این تجربیات تلخ تکرار شود
استکبار ستیزی در اندیشه رهبران انقلاب
13 آبان تجلی یکی از مهمترین اندیشه های سیاسی انقلاب و رهبران آن است. نقطه ثقل این اندیشه مبارزه به استکبار جهانی و نپذیرفتن سلکه ابرقدرتهاست.
شباهتهای ائتلاف سازی دشمنان علیه نظام نبوی و انقلاب اسلامی
مسلمانان در عین مظلومیت و غیرقابل مقایسه بودن با موقعیت دشمنان اما به سبب اتحاد و وحدت، اطاعت و تبعیت از پیامبر اکرم(ص)، تحمل سختیها و مشکلات موجود در تهاجم گسترده‌ی نظامی و روانی دشمن از جانب مسلمانان، اتخاذ تدابیر مناسب برای مقابله با هجوم دشمن و حماسه‌ای که امیرالمونین(ع) آفرید و در نهایت با امدادهای عظیم الهی که در غالب وزش طوفانهای مهیب که در دل دشمن رعب و وحشت ایجاد کرد در این قائله پیروز شدند و ائتلاف دشمن از هم پاشید و دشمنان از دستیابی به مدینه و محو اسلام که هدف اصلیشان بود ناامید شدند و با سرشکستگی و ذلت عقب نشینی کردند.
فرار به جلو؛ واكنش دولت به انتشار فيش هاي حقوقي
فیش حقوقی ۸۷ میلیونی جناب مدیر بيمه، معادل چهار سال و نيم حقوق شهيد سعيد كمالي( از شهداي خان طومان ) كه در بهار امسال به شهادت رسيد، مي باشد.
دشمن در زمان به ظاهر صلح و غیرجنگی به دنبال یافتن روزنه هایی برای نفوذ است. یکی دیگر از شیوه های نفوذ دشمن ایجاد رعب و ارعاب مومنان و مسلمانان است که از آن طریق اهداف و مطامع خود را که همان سلطه بر فکر و اندیشه و جغرافیای کشور است را دنبال می کند.
قبلی۲بعدی