منازعه ناگورنو-قره باغ؛ علل و زمینه‌ها
مرزبندی های تحمیلی و ناهمخوان با واقعیت تاریخی و اجتماعی دوران شوروی موجب شد پایه های بسیاری از مناقشات قومی و سرزمینی نظیر قره باغ در فضای منطقه شکل گیرد که تنها ارمغان آن تنش و بی ثباتی برای ملت ها و دولت های منطقه بوده است. نقشه سیاسی قفقاز در دوران شوروی سابق با رویکرد خاص حزب کمونیست یعنی مهندسی ملیت ها دچار تغییرات فراوانی شد که منطقه قره باغ به نوعی در کانون این تغییرات قرار داشت.
اجرای برجام به سبک امریکایی/ اعمال تحریم های جدید علیه ایران
تحریم های جدیدی که روز پنج شنبه 5 فروردین توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری امریکا، علیه ایران وضع شد، اشخاص و شرکت های جدیدی را به لیست تحریم ها به اتهام حمایت از برنامه ی موشکی ایران اضافه کرد.
عربستان؛ افزایش ایران‌هراسی و ایجاد تنش مذهبی در منطقه
دولت عربستان برای سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی سیاست‌های غلط داخلی و خارجی و از سوی دیگر برای ممانعت از نفوذ و توسعه دو چندان ایران دست به یک حرکت روانی در قالب اعدام شیخ نمر زد. اقدامی که متعاقب آن اعتراض ایران و سایر کشورهای مسلمان به‌خصوص شیعیان را در پی داشت و فرصت را برای انسجام و اتحاد از دست ‌رفته گروه‌ها و کشورهای سنی مذهب در قالب ایران هراسی و شیعه هراسی فراهم کرد.
ائتلاف عربستان ـ ترکیه برای کاهش نفوذ محور مقاومت در منطقه و راهکاری داخلی و منطقه ای ایران برای خنثی کردن آن
ایستادگی همه جانبه یمن در برابر زورگویی خارجی
در واقع گفتار و رفتار متناقض غربی‌ها و به‌ویژه آمریکایی‌ها و نیز سازمان‌های بین‌المللی وابسته به آنها در برابر حوادث و رخدادهای جهانی و در برخورد با کشورهای مختلف جهان،به ‌گونه‌ای است که جای هیچ‌گونه تردیدی در دشمنی آنها نه ‌تنها با ایران اسلامی بلکه با سایر ملت‌های محروم و مستضعف دنیا باقی نمی‌گذارد.
آزادسازی این دو شهرک از بعد نظامی دارای اهمیت های خاص است: الف. وضعیت و موقعیت ارتش برای ادامه عملیات در جبهه های شمالی سوریه هموارتر می شود.ب. قرار گرفتن این دو شهرک در کنار جاده بین المللی حلب – دمشق، حمایت های لجستیکی تروریست ها را برای مناطق مجاور با مشکل مواجه می کند.
غزه و کرانه باختری قربانی اصلی قرارداد کمپ دیوید
به بهانه گرامیداشت روز غزه، روز ایستادگی مردم مظلوم فلسطین:
کشورهای عربی، اتحاد جماهیر شوروی و کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و برخی از کشورهای اروپایی نیز ضمن انتقاد از این پیمان، امضای آن را پیش از مشخص شدن مسئله فلسطین و توافق بر سر آن بی‌فایده دانستند و حتی برخی این توافق‌نامه را به دلیل تغییراتی که با از بین بردن نقش کلیدی مصر در جهان عرب و محروم ساختن اعراب از یک قدرت نظامی بزرگ در بین نیروهای عربی به وجود آورد، به سود اسرائیل دانستند.
سابقه تشکیلاتی و فکری شیعیان یمن
اساساً مردم یمن به عربستان به عنوان استعمارگری اقتصادی - سیاسی – فرهنگی نگاه می کنند. چون عربستان از یکصد سال گذشته دخالت های فراوانی در این کشور کرده است و نگران نفوذ حرکت‌های انقلابی گرایانه و الهام گرفته شده از انقلاب اسلامی ایران از طریق جنبشی به نام «جوانان مؤمن» (که جریان الحوثی از درون آن به وجود آمد) به درون لایه‌های اجتماعی عربستان می‌باشد.
به نام مبارزه با تروریسم و به کام غرب و آمریکا
از یک‌طرف پول نفت و ثروت‌های متعلق به مسلمین را صرف رشوه دادن به سران کشورهای غربی برای کسب حمایت دروغین از اقدامات و نیات شیطانی خود می‌نمایند و از سوی دیگر در یک هماهنگی کاملاً آشکار زیان ناشی از کاهش تنها محصول درآمدزای خود یعنی نفت را به جان خریده و برای آسیب رساند به آنچه رقیب خود تصور می‌کنند، (یعنی ایران اسلامی)، چوب حراج بر دارائی‌های شهروندان خود می‌زنند.
انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)نور امید در دل محرومان ومستضعفان جهان تاباند ومکتب نورانی وسعادت بخش اهل بیت چراغ راهنمای آنان گردید.ابراهیم زکزاکی ،دانشجوی جوان رشته اقتصاد درفرانسه با امام(ره) آشنا می شود وسال بعد-1980 میلادی-توفیق حضور درمحضر امام(ره) به همراه دانشجویان مسلمان آفریقائی راپیدا می کند
چرا به سوریه و لبنان کمک می کنیم؟
اگر امروز به سوریه به شکل کشور از دست رفته هم نگاه کنیم باز دشمنِ موجود در سوریه و منطقه دشمن ماست لذا باید تا می توانیم دشمن را در سرزمین غیرخودی درگیر کنیم.سوریه جزو محور مقاومت است، مقاومتی که دفاع از آن در این مقطع لازمه مشروعیت نظام است.
قبلی۵بعدی