بین الملل >>  آمریکاواروپا >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵  ، 
کد خبر : ۳۵۰۸۹۳

تأکید پوتین بر اهداف صلح‌آمیز اقدامات روسیه و کره شمالی

کیم جونگ اون با اشاره به اینکه سفرش به روسیه در شرایط تقابل شدید در عرصه بین‌المللی بین پیشرفت و ارتجاع، بین عدالت و بی‌عدالتی انجام شده است، گفت: با طرف روسی به‌منظور برقراری عدالت واقعی در جهان همکاری خواهیم کرد.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، امروز در مراسم ناهار رسمی با کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی تأکید کرد که فدراسیون روسیه و جمهوری دموکراتیک خلق کره برای تقویت پیوندهای دوستی و حسن همجواری تلاش می‌کنند و به نام صلح، ثبات و رفاه در منطقه عمل می‌کنند.

پوتین یادآور شد: «اتحاد جماهیر شوروی اولین کسی بود که استقلال کره شمالی را به‌رسمیت شناخت و تأکید کرد که روابط بین مسکو و پیونگ‌یانگ در جریان مبارزات کره برای آزادی در سال 1945 برقرار شد، زمانی که سربازان شوروی و کره "شانه به شانه یکدیگر نظامیان ژاپنی را شکست دادند" و  فدراسیون روسیه و کره شمالی تا امروز برای تقویت پیوندهای دوستی و حسن همجواری تلاش می‌کنند و اقدامات آنها در جهت تقویت صلح، ثبات و شکوفایی منطقه است.»

تأکید کیم جونگ اون بر آمادگی برای همکاری با روسیه برای دفاع از عدالت بین‌المللی

رهبر دموکراتیک خلق کره نیز در این مراسم تأکید کرد که آماده است روابط بین‌‌دولتی پایدار و خوش‌آتیه خود را با رئیس‌ جمهور روسیه برقرار کند و بر اساس آن، دولت‌های قدرتمندی برای دفاع از عدالت بین‌المللی را تحریک کند.

وی گفت: رئیس جمهور پوتین و من روابط کره و روسیه باثبات و آینده‌محور را برای مدت طولانی ایجاد خواهیم کرد و بر اساس آن، دولتی قدرتمند در هر دو کشور ایجاد و اجرای عدالت واقعی در روابط بین‌المللی را تحریک خواهیم کرد.

کیم جونگ اون نسبت به شکل‌گیری همکاری راهبردی ناگسستنی بین کره شمالی و روسیه ابراز اطمینان کرد. وی گفت: در خاتمه، مایلم ابراز اطمینان کنم که سفر فعلی ما به‌عنوان یک لحظه مهم در توسعه و تبدیل روابط دوستانه مرسوم بین کره و روسیه به روابط ناگسستنی و همکاری استراتژیک نقش مهمی دارد. 

کیم جونگ اون افزود: سفر کنونی ما در شرایطی انجام می‌شود که تقابل شدیدی در عرصه بین‌المللی بین پیشرفت و ارتجاع، بین عدالت و بی‌عدالتی در حال رخ‌دادن است و روند [ایجاد] جهانی چندقطبی به‌لطف اراده و تلاش مشترک نیروهای مستقل به‌شدت در حال توسعه است.

رهبر کره شمالی همچنین نسبت به پیروزی ارتش و مردم روسیه بر «تجمع شر» که توهمات سلطه‌گرانه  خود را دنبال می‌کنند، ابراز اطمینان کرد و پیروزی روسیه را آرزو کرد.

کیم جونگ اون یادآور شد که با ولادیمیر پوتین درباره وضعیت شبه‌جزیره کره و همچنین روند اوضاع در قاره اروپا گفتگو کرده است.

دیدار رهبران روسیه و کره شمالی امروز در مرکز فضایی "واستچنی" در منطقه آمور روسیه انجام شد، ابتدا رهبران به‌صورت گسترده و با حضور هیئت‌های نمایندگی مذاکره کرده سپس رودررو به گفتگوهای دوجانبه ادامه دادند.

همان‌طور که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین قبلاً اشاره کرد، دستور کار مذاکرات رهبران دو کشور شامل موضوعات مربوط به همکاری‌های دوجانبه از جمله روابط تجاری و اقتصادی و مبادلات فرهنگی و همچنین وضعیت منطقه و در کل جهان بود. سران دو کشور ظهر امروز در ضیافت ناهار رسمی به ارتباطات خود ادامه دادند.

کیم جونگ اون شب گذشته و با قطار وارد خاک روسیه شد.

نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات