نبض بین الملل
جهنمِ سه روزه آل سعود نگاهی به حملات چهارگانه انصارالله به ائتلاف سعودی

جهنمِ سه روزه آل سعود

انجام چهار عملیات موفق توسط انصارالله در طی 3 روز نشان دهنده ارتقای توان موشکی و پهپادی انصارالله است. در واقع انصارالله اکنون پس از 52 ماه توانسته توان خود را به گونه ای افزایش دهد که همزمان چندین عملیات را طراحی و اجرا کند. عقب نشینی امارات از یمن در کنار ارتقای توان نظامی انصارالله به معنای آن است که آل سعود چاره ای جز خارج شدن از جنگ یمن ندارد.
چرا هیچکس مایل به پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا نیست؟

چرا هیچکس مایل به پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا نیست؟

به نظر می رسد که این ائتلاف به سرانجام مطلوب و مورد نظر کاخ سفید نخواهد رسید و در صورت تشکیل نمادین آن که رسانه های آمریکایی به طنز نام ائتلاف تک نفره یا coalition of one بر آن نهاده اند تنها برای مدت محدودی دوام خواهد داشت و در دراز مدت نخواهد توانست به عنوان یک تهدید دائمی در راستای مهار و تحدید منافع ملت ایران عمل کند.
اصلی ترین چالش های بوریسِ دلقک چیست؟
نگاهی به چالش های پیش روی نخست وزیر جدید انگلیس

اصلی ترین چالش های بوریسِ دلقک چیست؟

نخست وزیری جانسون به معنای تقویت جناح افراطی ها در اروپا خواهد بود. دیدگاه های وی در مورد مسلمانان و اقلیت ها همانند دیدگاه های دونالد ترامپ است وبه همین جهت به  ترامپِ انگلیس معروف است. بوریس جانسون هر چند توانسته در رقابت با جرمی هانت با اقتدار پیروز شود اما عمر دولت وی می تواند تنها 100 روز باشد.
سوق الجیشی ترین نقطه جهان کجاست و چرا؟

سوق الجیشی ترین نقطه جهان کجاست و چرا؟

مهم نیست که چه مقدار نفت خام در آمریکا و کانادا استخراج می‌شوند، ایالات‌متحده همچنان گرفتار قلاب امنیت خلیج فارس خواهد بود. سیستم جهانی تجارت که رفاه آمریکا به آن وابسته است، بدون عبور ایمن کشتی‌ها از تنگه هرمز و جلوگیری از هر گونه افزایش تنش هسته‌ای در منطقه، به سادگی از کار می افتد.
سه نکته درباره رویای پهپادی ترامپ

سه نکته درباره رویای پهپادی ترامپ

دولت آمریکا با طرح موضوع هدف قرار دادن یک پهپاد ایرانی درست به اجرای یک عملیات روانی- رسانه‌ای زد تا به واسطه آن از حجم فشارهای انتقادی همپیمانان خود کم کرده و موجب افزایش اعتبار خود در جبهه ضد ایرانی ائتلاف عبری-عربی-غربی شود!
امارات به دنبال فرار از مکافات
نگاهی به خروج نظامیان اماراتی از یمن

امارات به دنبال فرار از مکافات

امارات در هفته های اخیر به صورت تدریجی نظامیان خود را از یمن خارج کرده است. این مسئله به دلیل شکست های میدانی  و هراس از پهپادها و موشک های انصارالله یمن است. علاوه بر این امارات سعی دارد که پس از 8 سال دسیسه چینی علیه ایران به نوعی وارد تنش زدایی با تهران شود. در صورتی که این شیخ نشین باید تاوان اقدامات...
تأملی بر اقدام انگلیس در دزدی دریایی

تأملی بر اقدام انگلیس در دزدی دریایی

اقدام اخیر لندن، به مثابه قطعه‌ای از یک جورچین مشترک آمریکایی‌ـ اروپایی علیه ایران قابل تحلیل است. تروئیکای اروپایی مانند کاخ سفید در صددند گزاره‌های ایجابی و سلبی خود یا همان سیاست چماق و هویج را در برهه زمانی فعلی علیه کشورمان به فعلیت کامل برسانند. بدیهی است که دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشورمان...
ارتباط فرانسوی

ارتباط فرانسوی

پیشنهاد آتش بس برجامی پاریس در حالی روی میز ایران قرار گرفته که آمریکا تمام برگ های خود را رو کرده و تحریم را به سقف نهایی آن رسانده است. این آتش بس قرار است کدام اقدام خصمانه آمریکا را مانع شود؟ مگر ضربه اقتصادی دیگری هم مانده است که واشنگتن بتواند به ایران وارد کند و نکرده باشد؟!
پایان مهلت اروپا؛ شیپورهای داخلی غرب بصدا درآمدند

پایان مهلت اروپا؛ شیپورهای داخلی غرب بصدا درآمدند

جریانی داخلی عملاً نقش پیاده نظام غرب را بازی می کند. این جریان بگونه ای موضع گیری می کند که اولاً ایران را مقصر وضعیت امروز برجام و بدعهدی غرب نشان دهد و دوماً هرگونه اقدام متقابل را بی فایده و حتی مضر معرفی می کند!
۱
یادداشت
گزارش بین الملل
مقاله بین الملل
نشریات