نبض بین الملل
پادشاه جدید عمان

پادشاه جدید عمان

با توجه به آن که پادشاه جدید عمان قصد دارد راه سلطان قابوس را ادامه دهد، جمهوری اسلامی ایران کماکان می تواند از طریق حفظ و ادامه روابط حسنه با مسقط، از ظرفیت های این کشور جهت پیشبرد اهداف منطقه ای خصوصا تقویت محور مقاومت بهره برداری کند
اخراج آمریکا از منطقه؛ بخشی از خون‌بهای سردار سلیمانی هادی محمدی در گفتگو با بصیرت تشریح کرد

اخراج آمریکا از منطقه؛ بخشی از خون‌بهای سردار سلیمانی

باید تدابیر و سازماندهی روشنی در پرونده‌های مختلف منطقه ای به اجرا گذاشته شود تا "اخراج آمریکا از منطقه" محقق شود. چون اخراج آمریکا از منطقه شاید بخشی از خون‌بهای سردار سلیمانی و یارانش را بتواند جبران کند.
موشک هایی که رویاهای ارتجاع عرب را نابود کردند
پیامدهای انتقام سخت ایران از آمریکا

موشک هایی که رویاهای ارتجاع عرب را نابود کردند

با وجود در هم کوبیده شدن پایگاه عین الاسد ، دونالد ترامپ که پیش از آن تهدید کرده بود که در صورت واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی 52 نقطه ایران را هدف قرار خواهد داد از مواضع خود عقب نشینی کرد واعلام داشت که به دنبال جنگ نیست. این مسئله بیش از همه کشورهای عربی را ماتم زده کرد.
ترامپ می تواند باعث رونق گرفتن مشاغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا شود
سردار سنایی راد در گفتگو با بصیرت:

ترامپ می تواند باعث رونق گرفتن مشاغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا شود

قائل به این هستیم در دوره ترامپ رکورد جدیدی در عرصه شغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا بر جای گذشته شود یعنی اگر آمریکایی ها بخواهند دست به عکس العمل بزنند و مجددا جنایتی انجام دهند جنایات آنها بی پاسخ نخواهد ماند و تنها نتیجه اقدام جنایتکارانه آمریکا در واقع رونق گرفتن مشاغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا...
معنای استراتژیک همگرایی ایران، چین و روسیه چیست؟
پیام هایی فراتر از یک رزمایش

معنای استراتژیک همگرایی ایران، چین و روسیه چیست؟

رزمایش «کمربند امنیت دریایی» در چنین فضای پیچیده ای، مفهومی استراتژیک می یابد و ناظران غربی با نگرانی آن را دنبال کردند. اغلب این ناظران و تحلیلگران، یه خط مشترک در این مورد داشتند؛ رزمایش ایران، چین و روسیه پیامی برای آمریکاست.
چگونه رهبران آمریکا یک شکست مفتضحانه را پیروزی جازدند؟
تحلیل فارین پالیسی از شکست در افغانستان

چگونه رهبران آمریکا یک شکست مفتضحانه را پیروزی جازدند؟

تهدیدات پوچ و توخالی، مخفی کردن هزینه‌ها و عدم پاسخگویی درباره شکست و همچنین همدستی با سازندگان سیاست خارجی، 18 سال است كه باعث ادامه‌ جنگ ابدی در افغانستان شده است.
چرا رسانه های غربی اصرار به بازگشت داعش دارند؟

چرا رسانه های غربی اصرار به بازگشت داعش دارند؟

با توجه به تحرکات سیاسی و نظامی اخیر نیروهای آمریکایی در منطقه به نظر می‌رسد که در هفته های پیش رو بایستی منتظر رخدادهای زیادی در منطقه بود که از جمله آنها می‌توان به احتمال شروع جنگی دیگر علیه داعش و یا حتی اعلان رسمی طرح تجزیه عراق و تشکیل اقلیم سنی اشاره کرد.
بازی کاخ الیزه هنوز  تمام نشده است!

بازی کاخ الیزه هنوز تمام نشده است!

رئیس جمهور فرانسه یک ملاقات با ترامپ را حلّال همه مشکلات ایران دانسته بود که باید بگوییم این شخص یا خیلی ساده است و یا همدست آمریکایی‌ها است."
پیامدهای پیروزی جانسون برای انگلیس و اروپا چیست؟

پیامدهای پیروزی جانسون برای انگلیس و اروپا چیست؟

بوریس جانسون در حالی به پیروزی رسید که توافق برگزیت اکنون به نظر بسیاری از کارشناسان در آستانه اجرا شدن است. هرچند در این مسیر جانسون مسیر پیچیده ای در پیش دارد. با این حال پیروزی قاطعانه جانسون در انتخابات پارلمانی بیش از همه باعث تقویت جریان های افراطی و ناسیونالیستی در اروپا خواهد شد.

"خان" دوباره به ایران می آید/ سود پاکستان از روابط حسنه ایران و عربستان

عمران خان به خوبی از اثرات مخرب چالش‌ها و درگیری‌های داخلی و خارجی بر سر مسیر پیشرفت کشورش باخبر است؛ از این رو، در مناقشات داخلی و خارجی تلاش دارد از در دیپلماسی و روابط حسنه با کشور‌های همسایه و منطقه‌ای وارد شود.
۱
یادداشت
پربازدید ها
نشریات