نبض سیاست
جهان پسا کرونا بررسی آینده جهان مبتنی بر سه نظریه؛ آخرالزمان، افول آمریکا،پایان تاریخ

جهان پسا کرونا

این روزها پساکرونا از خود کرونا مهمتر شده است. اینکه چه خواهد شد؟ آیا باید شاهد جنگی عظیم بر سر قحطی یا رکود اقتصادی سهمگینی باشیم؟ ایا آخرالزمان رسیده است؟ آیا پایان تاریخ است؟ ایا واقعا بر سر دستمال...
خيزش مردم براي جمهوري اسلامي
مروري بر برگزاري همه پرسي جمهوري اسلامي در 12 فروردين 1358

خيزش مردم براي جمهوري اسلامي

روز اول همه پرسي که 10 فرودين 1358 بود، آنچنان تراکم جمعيت زياد بود که به برخي مناطق، به خصوص مناطق مرزي تعرفه لازم نرسيد و نزديک غروب امام اجازه داد که ۲۴ ساعت ديگر مدت رأي‌گيري تمديد شود و بدين سان همه پرسي تا 11 فروردين به طول انجاميد.
توهمات آمریکایی پایان‌دادن به فعالیت جبهه مقاومت
گفتگو با سردار یدالله جوانی

توهمات آمریکایی پایان‌دادن به فعالیت جبهه مقاومت

اگر آمریکایی‌ها بخواهند فراتر از عملیات روانی، اقدامات نظامی انجام دهند و به‌خیال خودشان کار مقاومت را به انتها برسانند و تحولات در منطقه راهبردی غرب آسیا را تغییر دهند، با اطمینان خاطر می‌شود گفت که دچار یک خطای راهبردی می‌شوند و اشتباهاتی را که در 18 سال گذشته در غرب آسیا مرتکب شدند تکرار خواهند کرد و یک شکست بزرگتر از گذشته در کارنامه آنها ثبت خواهد شد.
جنايات رئیس جمهور دوران جنگ!

جنايات رئیس جمهور دوران جنگ!

فرمانده کل سپاه به دولت آمریکا توصیه کرد تا به جای اینکه از نیروهای نظامی خود برای کشتن مردم منطقه غرب آسیا استفاده کند، از آنها برای حفظ سلامت مردم سرزمینش در مقابله با کرونا بکار گیرد.
انتخابات و شعار «مرگ بر ضدولايت فقيه»

انتخابات و شعار «مرگ بر ضدولايت فقيه»

همه نيروهاي سياسي بايد خود را ملزم به رعايت اخلاق نمايند که بدون شک انتظارات از نيروهاي ارزشي و انقلابي دوچندان است. يکي از اين اتهامات که ممکن است بر پيشاني برخي افراد و جريان هاي سياسي چسبده شود، "ضديت با ولايت فقيه است"!
تحریم دارویی ایران و سکوت مجامع بین المللی

تحریم دارویی ایران و سکوت مجامع بین المللی

گرچه مقامات کاخ سفید مدعی اند که دارو، غذا و موارد بشردوستانه جملگی در تحریم های یکجانبه آمریکا مستثنی شده است، اما این ادعای پوچ با واقعیات موجود و رفتار شرکتها و کمپانی های دارویی و بهداشتی در جهان کمترین تطابقی ندارد!
آیا کرونا قادر به نجات برجام است؟

آیا کرونا قادر به نجات برجام است؟

عباس عبدی در یادداشت خود می نویسد: رييس دولت گمان مي‌كند كه اكنون بهترين فرصت براي حل مسأله تحريم‌ها و سپس آغاز گفتگوها است. به ظاهر عناصر واسطه قول‌هايي نيز داده و اخبارش منتشر شده است هر چند هیچکدام تاکنون نتیجه نداشته‌است. ..
ملاحظات غیراقتصادی تحقق جهش تولید

ملاحظات غیراقتصادی تحقق جهش تولید

تحقق شعار سال 1399 دارای ابعاد و وجوه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مختلفی باشد که توجه به آنها می تواند از اهمیت، سنجیدگی، کاربردی بودن آن پرده بردارد.
جمعيت جوان؛ رمز قوي شدن کشور

جمعيت جوان؛ رمز قوي شدن کشور

خطرات ناشي از منفي شدن نرخ رشد جمعيت، هشداري سياسي نيست که توسط مسئولين طرح شده باشد، بلکه واقعيتي عيني و علمي است که کارشناسان نسبت بدان اعلام خطر کرده‌اند. | نگاه‌هاي منفعت طلبانه و شخص نگر، منظري انحرافي است که آينده يک ملت و نسل‌هاي آتي را تهديد مي‌کند.
امروز خبیث ترین دشمن ایران آمریکا است
بیانات امام خامنه ای به مناسبت فرارسیدن سال نو و عید مبعث پیامبر اعظم (ص)

امروز خبیث ترین دشمن ایران آمریکا است

اگر امروز صادقانه عمل کرده، کوته بینی و ساده نگری نداشته باشیم و تنبلی نکنیم، می‌توانیم ایران را به قله سیاسی، نظامی، فرهنگی، علمی، اقتصادی برسانیم، البته هدف دور ما ایجاد تمدن اسلامی است.
عقده گشایی به بهانه کرونا
مروری بر خط خبری و مواضع ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی به بهانه شیوع بیماری کرونا

عقده گشایی به بهانه کرونا

با ورود ویروس کرونا به ایران، ضدانقلاب و اپوزیسیون خارج نشین در رسانه های وابسته به خود، خط تخریب جدیدی را علیه نظام جمهوری اسلامی آغاز کرده اند.
۱
یادداشت سیاسی
مصاحبه سیاسی
گزارش سیاسی
مقاله سیاسی
پربازدید ها
نشریات