نبض سیاست
امام جمعه انقلابي

امام جمعه انقلابي

رکن و اساس و موتور تحول نماز جمعه، ائمه جمعه هستند. اگر منتظريم که تحولي در نماز جمعه صورت گيرد، اين تحول بايد با پرچمداري امام جمعه صورت گيرد. لذا تحقق نماز جمعه انقلابي نيز با محوريت امام جمعه انقلابي...
حج بي‌برائت حج نيست

حج بي‌برائت حج نيست

مبناي اصلي مراسم برائت از مشركين، دو فريضه تولي و تبري است. برائت از مشركين مبناي قرآني دارد و در آياتي از قرآن، بر دشمني با دشمنان خدا، در كنار دوستي با دوستان خدا تأكيد شده است.
اِعمال ((سیاست در حج)) یا اَعمال ((سیاست حج))

اِعمال ((سیاست در حج)) یا اَعمال ((سیاست حج))

اگر به صد زبان بخواهند اين حج را بدون «حاجت سياسي» معرفي كنند، شدني نيست مگر آنكه براي سياست تعريفي جديد و البته عجيب و غريب ارائه كنند كه «جامعه سياسي» امري جداگانه از حوايج انسان‌ها و فضايل آنها تلقي شود.
انحصارطلبي اليگارشيك و فقدان برنامه استراتژيك
ريشه‌يابي اختلافات راهبردي اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس

انحصارطلبي اليگارشيك و فقدان برنامه استراتژيك

بررسي راهبردها و تاكتيك‌هاي انتخاباتي اصلاح‌طلبان براي انتخابات امسال نشان مي‌دهد آنها به شدت دچار اختلاف هستند؛ اختلاف و تشتتي كه در ائتلاف‌هاي موسوم به اصلاح‌طلبي مانند تغيير شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‌طلبان رخ عيان كرده است.
بیداری اسلامی و مقابله با تکفیر

بیداری اسلامی و مقابله با تکفیر

جريان‌هاي افراطي و تكفيري با اقدامات خشونت‌آميز خود زمينه‌سازي كرده‌اند تا سطح جديدي از ائتلاف بين آمريكا و دولت‌هاي غير مردمي، چون عربستان، اردن، امارات و... شكل بگيرد و تداوم اين ائتلاف مي‌تواند مسلمانان منطقه را با خطرها و تهديدهاي جديدي روبه‌رو كند.
ادعاي دروغين با اهداف انتخاباتي!

ادعاي دروغين با اهداف انتخاباتي!

برخي ستادهاي هماهنگي مبارزه با مفاسد اقتصادي كه سال‌ها تعطيل بوده‌اند، ‌هم‌اكنون داعيه‌دار مبارزه با مفاسد اقتصادي شده‌اند و قصد دارند چهره برخي جريانات اصيل انقلاب را تخريب كنند. اين جريان از مدتي قبل اتاق فكرهاي خود را تشكيل داده و براي بزرگنمايي مشكلات دستگاه‌هاي ارزشي و انقلابي هدف‌گذاري كرده تا ذهن جامعه را متوجه اين بخش انقلاب كنند تا بتوانند با عمليات رواني، ‌آراي مردم را به نفع جريان ليبرالي فاسد مصادره كنند.
قانون بايد اسلامي باشد

قانون بايد اسلامي باشد

شیخ فضل الله نوری در تاريخ معاصر ايران مظهر استقامت در برابر سلطه بيگانه بود. او به طور جدي و آگاهانه در مقابل نفوذ انديشه‌هاي غرب و غرب‌زدگي موضع گرفت و با صراحت خواستار اجراي قانون اسلام در حكومت بود و هرگز اجاره نداد كه مدل حكومت بيگانه مانند غرب جايگزين قانون اسلام در ايران بشود.
مشروطه‌خواهان در قم

مشروطه‌خواهان در قم

مورخان عده‌ مهاجراني را كه در حرم عبدالعظيم جمع شدند، هزار نفر مي‌نويسند؛ اما جمع كثيري در راه ميان حرم حضرت عبدالعظيم تا حرم حضرت معصومه(س) به آنها پيوستند. عده‌ مهاجران روز به روز افزايش مي‌يافت و از مرز سه هزار نفر گذشت.
تندروها، انتخابات، واقع‌گرايي
آب‌ سردي كه هشت سال پس از ماجراي «آبسرد» بر سرتندروها ريخته شد

تندروها، انتخابات، واقع‌گرايي

گفته‌هاي «محمدعلي ابطحي» و «صادق زيبا‌كلام» بهتر از هر سخن ديگر، براي درك چرايي رفتار آن روز ليدر اصلاحات به كار مي‌آيد! آنجا كه گفتند «معترضان به شركت خاتمي در انتخابات نه متوجه نوع رابطه وي با نظام هستند و نه متوجه جايگاه او مي‌باشند.»، «رسالت مهم‌تر آقاي خاتمي به عنوان حافظ انديشه اصلاح‌طلبي در كشور اين است كه در پس اين امواج پر خشونت، راه بي‌تنش و درون حاكميتي را براي سربلندي كشور دنبال كند.»
منافقين در تل‌آويو
بررسی مهمترين فعاليتهاي گروهک منافقين در روزهای پایانی تیرماه 1398

منافقين در تل‌آويو

رودي جولياني شهردار سابق نيويورک و وکيل فعلي دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريکا که در هفته جاري مهمان ويژه "مريم رجوي" در تيرانا پايتخت آلباني بود، نقش اصلي را در هماهنگي و انجام اين سفر داشته است.
مثل هميشه با مردم

مثل هميشه با مردم

هر جا مسئولان و دستگاه‌ها، نسبت به تدابير، فرامين و دستورهاي رهبري، جديت به خرج داده و اقدامات لازم را به هنگام انجام داده باشند، مردم شاهد نتايج آن در كوتاه‌ترين زمان ممكن بودند
۱
یادداشت سیاسی
مصاحبه سیاسی
گزارش سیاسی
مقاله سیاسی
نشریات