نبض سیاست
منازعه خط تحريف با منطق مقاومت

منازعه خط تحريف با منطق مقاومت

فرد يا جامعه مقاوم، آنگاه دست از مقاومت خواهد برداشت که يا دچار خطاي محاسباتي ناشي از عدم شناخت توان و وضعيت شود و صحنه منازعه را به درستي تحليل و ارزيابي نکند.
تصميم تاريخ ساز خميني کبير

تصميم تاريخ ساز خميني کبير

شهید دکتر فتحی شقاقی: هيچ چيز به اندازه انقلاب امام خميني رحمه الله نتوانست ملت فلسطين را به هيجان آورد و احساسات آنها را برانگيزد و اميد را در دل‌هايشان زنده کند
پیشتاز تحقیقات درباره کرونا هستیم
معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) در گفت‌وگو با صبح صادق

پیشتاز تحقیقات درباره کرونا هستیم

دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) در سال1373 تشکیل شده و در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی، یک دانشگاه جوان است و به عنوان دانشگاه تیپ سه شناخته می‏شود؛ اما در حوزه تحقیقات به مدد تلاش مجاهدان عرصه علوم پزشکی در سپاه این دانشگاه در زمره برترین‎های دانشگاه‌ها در بین 64 دانشگاه علوم پزشکی تیپ دو قرار گرفته است و راه دوری تا قرار گرفتن در زمره برترین دانشگاه علوم پزشکی کشور ندارد. با شیوع کرونا، این دانشگاه که از اولین دانشگاه‌های درگیر با این ویروس بود، کارهای پژوهشی در حوزه دارو و درمان را شروع کرد که پلاسماتراپی (بهترین درمان) و تعدادی از داروهای مرتبط با طب سنتی و شیمیایی پژوهش شده در این دانشگاه تا کنون نتیجه این فعالیت بوده، اما تولید واکسن کرونا هم در این دانشگاه کلید خورده و به مراحل بسیار خوبی رسیده است. در ادامه در گفت‎وگوی کوتاهی با دکتر علی شیری، معاون تحقیقات این دانشگاه، فعالیت‌های این مرکز پژوهشی را بررسی می‌کنیم .
عزاداری در زمانه کرونا

عزاداری در زمانه کرونا

برگزاری مراسم محرم امسال را می‌توان بزرگ‌ترین آزمون عاشقان حسینی دانست که باید در آن نشان دهند این مراسم همان‌طور که مملو از عشق، ارادت، عواطف، احساسات و دلدادگی است، مظهری تمام عیار از عقلانیت، نظم و تدبیر حسینی است. حافظان سلامت عزاداران حسینی امسال، هیئت‌داران و دوستداران اباعبدالله‌(ع) هستند. همان‌ها که در طول این سال‌ها پرچم عزای حسینی را برافراشته نگه داشته‌اند.
خطر تکرار مشروطه!
نگرانی بزرگان حزب جمهوری اسلامی از قدرت گرفتن لیبرال‌ها و نامه‌نگاری به حضرت امام(ره)

خطر تکرار مشروطه!

‏‏این فرصت حدود یک سال بعد و در زمانی که بار دیگر اختلافات ما با بنی‌صدر‏‎ ‎‏بیشتر شده بود، فراهم شد و من این نامه را به همراه نامه دیگری که فقط امضای خودم را‏‎ ‎‏داشت و در تاریخ بیست‌وپنجم بهمن 1359 نوشته شده بود، تقدیم امام کردم.»
شورش علیه شبکه ملی اطلاعات
طرح نمایندگان مجلس در زمینه صیانت از فضای مجازی

شورش علیه شبکه ملی اطلاعات

البته باید به این نکته مهم توجه داشت که حساسیت بالای افکار عمومی جامعه نسبت به سیاست‌گذاری‌های مرتبط با حوزه فضای مجازی بی‌راه و غیر منطقی نیست؛
کودتای 28 مرداد، نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا

کودتای 28 مرداد، نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا

مهم‌ترین فایده برای ثبت حوادث تاریخی و آشنایی با آن در دوره‌های بعدی‌،‌ در همین درس‌آموزی‌ها و عبرت‌گیری‌هاست.
اينک نوبت شارمهد است

اينک نوبت شارمهد است

همه اين تناقضات نشان دهنده استيصال ضد انقلاب و اپوزيسيون خارج نشين در برخورد سريع و قاطعانه نهادهاي امنيتي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است. برخوردي که بيش از 40 سال است خواب را از چشمان آنها گرفته است.
روز ياس کفار
مروري بر آيات نازل شده در روز عيد غدير خم - 2

روز ياس کفار

در اين روز چيزي معادل رسالت پيامبر و آنچه موجب ياس کفار است به ظهور رسيده که با سرنوشت دين و آينده امت اسلامي ارتباط مستقيم دارد. پيداست که چنين امري قطعا مربوط به حرکت امت بسوي اهداف دين و هدايت جامعه و رهبري آن است.
به نام ارتش جمهوری اسلامی
چگونگی نامگذاري 29 فروردین

به نام ارتش جمهوری اسلامی

جوسازي‌ها سبب شد تا شهيد سپهبد ولي الله قرني اولين رييس ستاد مشترک ارتش در نامه‌اي استعفاي خود را در روزهاي اول فروردين 1358 به امام خميني(ره) تقديم کند.
رمز و راز آيه تبليغ
مروری بر آیات نازل شده در روز عید غدیر خم - 1

رمز و راز آيه تبليغ

پيامبر نگران آن است که اگر چنين حکمي را ابلاغ کند متهم به فاميل بازي شود و منافقان بگويند اساسا دين و رسالت بهانه است و هدف، قدرت و سلطنت بوده که پيامبر خود به آن رسيد و اينک آن را به بستگانش مي‌دهد. اما خدا وعده مي‌دهد که اين تلاش منافقان را بي اثر کرده و پيامبر را از اين تهمت برهاند.
تغییر جهت!
نگاهی به اظهارات «علیرضا علوی‌تبار» درباره تجدیدنظر اصلاحات در نمایندگی طبقه متوسط

تغییر جهت!

امروز با گذشت بیش از دو دهه از بروز و ظهور گفتمان اصلاح‌طلبی در سپهر سیاسی جمهوری اسلامی ایران، طیف رادیکال و تئوری‌پرداز اصلاح‌طلبان تلاش می‌کند همچنان خود را با ماهیت و هویت جنبشی تعریف کند که برای ایجاد تغییرات روشنفکرانه در جمهوری اسلامی مبارزه می‌کند.
۱
یادداشت سیاسی
گزارش سیاسی
مقاله سیاسی
پربازدید ها
نشریات