نبض سیاست
‭ ‬ملاحظات‭ ‬گفت‌وگوي‭ ‬ملي

‭ ‬ملاحظات‭ ‬گفت‌وگوي‭ ‬ملي

مدعيان‭ ‬اين‭ ‬گفت‌وگو‭ ‬هيچ‭ ‬تعريف‭ ‬مشخصي‭ ‬از‭ ‬تعبير‭ ‬‮«‬ملي‮»‬‭ ‬ندارند‭. ‬معلوم‭ ‬نيست‭ ‬اگر‭ ‬اين‭ ‬گفت‌وگوها‭ ‬چه‭ ‬شرايط‭ ‬و‭ ‬ويژگي‌هايي‭ ‬داشته‭ ‬باشد،‭ ‬آنگاه‭ ‬مي‌توان‭ ‬آن‭ ‬را‭ ‬‮«‬گفت‌وگوي‭...
افشاي طرح آمريکا و تبيين راهکارهاي مقابله با آن تبيين رهنمودهاي مقام معظم رهبري در جمع مسئولان نظام

افشاي طرح آمريکا و تبيين راهکارهاي مقابله با آن

کسي که با صداي بلند تهديد ميکند، قدرت و توانايي او به اندازه‌ي آن صداي بلند نيست. آمريکا آنچنان که برخي مدعي هستند، پر هيبت و قدرت نيست و از ضعف هاي زياد و مهمي رنج مي برد و نبايد مرعوب آن شد.
اختيار‭ ‬داريد؛‭ ‬آقاي‭ ‬رئيس‌جمهور‭!‬
بازخواني‭ ‬واكنش‌ها‭ ‬به‭ ‬اظهارات‭ ‬روحاني‭ ‬در‭ ‬جمع‭ ‬فعالان‭ ‬سياسي

اختيار‭ ‬داريد؛‭ ‬آقاي‭ ‬رئيس‌جمهور‭!‬

مصطفي‭ ‬كواكبيان،‭ ‬عضو‭ ‬فراكسيون‭ ‬اميد:‭ ‬‬‮«‬آقاي‭ ‬روحاني‭ ‬امروز‭ ‬از‭ ‬شما‭ ‬پذيرفته‭ ‬نيست‭ ‬كه‭ ‬بگوييد‭ ‬چندان‭ ‬اختياري‭ ‬ندارم؛‭ ‬چرا‭ ‬كه‭ ‬شما‭ ‬امروز‭ ‬رئيس‭ ‬شوراي‭ ‬عالي‭ ‬امنيت‭ ‬ملي‭ ‬هستيد‭ ‬و‭ ‬رياست‭ ‬ده‌ها‭ ‬شوراي‭ ‬جورواجور‭ ‬را‭ ‬هم‭ ‬در‭ ‬اختيار‭ ‬داريد‭ ‬و‭ ‬اين‭ ‬مسئله‭ ‬نشان‭ ‬دهنده‭ ‬اختيارات‭ ‬گسترده‭ ‬شماست»
تحليل‌ها‭ ‬و‭ ‬توليدات‭ ‬سياسي‭ ‬به‭ ‬سمت‭ ‬مباحث‭ ‬قرآني‭ ‬برود
حجت‌الاسلام‭ ‬والمسلمين‭ ‬حاجي‌صادقي‭ ‬در‭ ‬هم‌انديشي‭ ‬پيشكسوتان‭ ‬و‭ ‬هاديان‭ ‬سياسي

تحليل‌ها‭ ‬و‭ ‬توليدات‭ ‬سياسي‭ ‬به‭ ‬سمت‭ ‬مباحث‭ ‬قرآني‭ ‬برود

‬قرآن‭ ‬فقط‭ ‬كتاب‭ ‬مقدس‭ ‬نيست،‭ ‬قرآن‭ ‬نسخه‭ ‬است‭ ‬و‭ ‬براي‭ ‬همه‭ ‬صحنه‌هاي‭ ‬زندگي‭ ‬نسخه‭ ‬دارد. ‬تحليل‌هاي‭ ‬خود‭ ‬را‭ ‬بايد‭ ‬قرآني‭ ‬كنيد‭ ‬و‭ ‬توليدات‭ ‬معاونت‭ ‬سياسي‭ ‬بايد‭ ‬به‭ ‬سمت‭ ‬بحث‌هاي‭ ‬قرآني‭ ‬برود‭.‬‮
‭ ‬پيروز‭ ‬نبرد‭ ‬اراده‌ها

‭ ‬پيروز‭ ‬نبرد‭ ‬اراده‌ها

امروز‭ ‬راه‌اندازي‭ ‬جنگ‭ ‬سخت‭ ‬نظامي‭ ‬در‭ ‬چرتكه‭ ‬هزينه‌ـ‭ ‬فايده‭ ‬سرمايه‌داران‭ ‬غربي‭ ‬به‭ ‬صرفه‭ ‬اقتصادي‭ ‬نيست‭ ‬و‭ ‬كنار‭ ‬گذاشته‭ ‬مي‌شود؛‭ ‬اما‭ ‬اين‭ ‬به‭ ‬معناي‭ ‬به‭ ‬پايان‭ ‬رسيدن‭ ‬خط‭ ‬دشمني‭ ‬و‭ ‬نفاق‭ ‬با‭ ‬مردم‭ ‬ايران‭ ‬از‭ ‬سوي‭ ‬آمريكا‭ ‬و‭ ‬تمدن‭ ‬غرب‭ ‬نيست،‭ ‬بلكه‭ ‬اراده‭ ‬نبرد‭ ‬با‭ ‬گفتمان‭ ‬و‭ ‬هويت‭ ‬انقلاب‭ ‬همچنان‭ ‬نزد‭ ‬آنها‭ ‬باقي‭ ‬است‭ ‬و‭ ‬تنها‭ ‬با‭ ‬كم‭ ‬آوردن،‭ ‬عقب‭ ‬نشستن‭ ‬يا‭ ‬شكست‭ ‬و‭ ‬اضمحلال‭ ‬يكي‭ ‬از‭ ‬دو‭ ‬طرف‭ ‬تكليف‭ ‬اين‭ ‬ميدان‭ ‬بزرگ‭ ‬روشن‭ ‬مي‌شود
خيال بافي اپوزيسيون

خيال بافي اپوزيسيون

اين روزها موضوعات مختلفي در رسانه‌هاي اپوزيسيون خارج نشين مشاهده مي‌کنيم که غالبا براي به انحراف کشاندن افکار عمومي داخل و تغيير محاسبات مردم هستند.
 شورای فرهنگي بریتانیا چگونه از یک دانشجو جاسوس ساخت؟

 شورای فرهنگي بریتانیا چگونه از یک دانشجو جاسوس ساخت؟

 شورای فرهنگی بریتانیا از طریق اعطای بورس‌هاس تحصیلی به دانشجویان خارجی برای تحصیل در انگلیس در صدد است تا از آنان برای پیشبرد مقاصد خود در نفوذ فرهنگی استفاده کند.
سپاه پاسدار انقلاب است

سپاه پاسدار انقلاب است

دوم اردیبهشت ماه، سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(قدس‌الله نفسه الزکیه) است. سپاه هم مانند انقلاب چهل ساله شد و چهار دهه از عمر پرافتخار خود را با همه فراز و نشیب‌هایش پشت سر گذاشت. این در حالی است که دشمن بسیار تلاش کرد تا انقلاب اسلامی به چهل سالگی نرسد، اما ملت ایران جشن چهل سالگی انقلاب را با شکوه هرچه تمام برپا کرد.
وظایف 20 گانه حوزه های علمیه در دهه پنجم انقلاب
تشریح رهنمودهای امام خامنه ای در دیدار طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

وظایف 20 گانه حوزه های علمیه در دهه پنجم انقلاب

حوزه‌های علمیه برای تحقق دولت اسلامی به معنای واقعی کلمه، سپس جامعه‌ی اسلامی، و بعد از آن تمدن حقیقی اسلامی مسئولیت های سنگینی دارند که باید با فکر و تعمق، این وظایف را درک و برای اداء آنها برنامه‌ریزی و تلاش کنند.
اجماع ملي براي ايستادگي
گفتاري از دکتر يدالله جواني معاون سياسي سپاه

اجماع ملي براي ايستادگي

اساساً آمريکايي‌ها توان جنگ با جمهوري اسلامي را در منطقه راهبردي غرب آسيا ندارند. امروزه آمريکايي‌ها دچار شکست‌هاي راهبردي و ضعف‌هاي بنيادين شده‌اند. آنها در اين سال‌ها در هر عملياتي که وارد شده‌اند، از جمله در افغانستان، عراق و سوريه شکست خورده‌اند.
سردار سلامی نماد شاکله معنوی سپاه

سردار سلامی نماد شاکله معنوی سپاه

تسلط راهبردی در مواجهه با دشمن در حوزه‌های سخت، نیمه‌سخت و نرم، از دیگر ویژگی‌های سردار سلامی است. تحلیل‌های راهبردی وی در سال‌های اخیر از تحولات در سطوح ملی،‌ منطقه‌ای و بین‌المللی،‌ بیانگر عمق دانش و معنویت او است. سردار سلامی با یک جهان‌بینی توحیدی و مبتنی بر معارف اسلامی، ‌پدیده‌ها، وقایع و تحولات را تحلیل و تبیین می‌کنند.
انسجام ملی در برابر آرايش جنگي

انسجام ملی در برابر آرايش جنگي

تفرقه‌افکنی و ایجاد دودستگی اولین سناریویی است که برای ایجاد شکاف و گسست در جامعه متحد ایران در دستور کار دشمن است و تمایل دارد با دوگانه‌سازی، «مردم را در برابر مردم» قرار دهد. این در حالی است که در طول ماه‌های اخیر و به ویژه پس از اقدام جديد آمریکایی‌ها در راستای «به صفر رساندن فروش نفت ایران»، نوعی اجماع و انسجام ملی برای ایستادگی در برابر آمریکا ایجاد شده است.
آیاشورای نگهبان مقصر ورود اصلاح طلبان ضعیف به مجلس است؟

آیاشورای نگهبان مقصر ورود اصلاح طلبان ضعیف به مجلس است؟

همین نیروهای اصلاح طلب که ضعیف خوانده می شود توسط فردی مثل عارف هدایت و سرپرستی می شوند ،عارف فردی است که چهار سال معاون اول رئیس جمهور ، و چهار سال وزیر پست، تلگراف و تلفن کابینه، اولین رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاون رئیس جمهور و اکنون عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضومجمع تشخیص مصلحت نظام می باشد.
مطهري و نيازهاي دهه پنجم انقلاب

مطهري و نيازهاي دهه پنجم انقلاب

انديشه مطهري ما را با عمق تفکر اسلامي در مکتب اهل بيت(ع) آشنا مي‌سازد. قرائت مطهري از اسلام قرائتي است متناسب با نيازها و مقتضيات زمانه که با توجه به سوالات و ابهامات آن روز نسل جوان طرحريزي شده بود. به واقع مطهري تلاش مي‌کرد تا براي شبهات و پرسش‌هاي مطروحه عصرخود پاسخي در خور ارائه دهد

گام بلند سپاه به سوي تکامل

سردار سلامي با تسلط بر شيوه‌هاي جنگ رواني و تشخيص تهديد و تاکتيک رواني چنانچه با دشمنان اسلام و فرماندهان نيروي مقابل سخن مي‌گويد که نتيجه ساعت‌ها جنگ رواني آنها را با يک جمله خنثي مي‌کند.
فرمانده جديد سپاه را بهتر بشناسيم

فرمانده جديد سپاه را بهتر بشناسيم

سردار سلامي پس از دوران دفاع مقدس از سال 1371 تا 1376 فرمانده دانشکده دافوس بود. وي معاونت عمليات ستاد مشترک سپاه را از سال 1376 تا 1384، فرماندهي نيروي هوايي سپاه‌ پاسداران از سال 1384 تا 12 مهرماه 1388 و جانشيني فرماندهي کل سپاه و عضويت در هيئت علمي دانشگاه عالي دفاع ملي را در کارنامه دارد.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد
با حکم فرمانده کل قوا؛

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد

انتظار دارد ارتقاء توانمندیهای همه جانبه و آمادگی در همه بخشها و نیز تقویت گوهر درونی سپاه یعنی تقوا و بصیرت و همچنین گسترش مدیریتهای برخوردار از بنیه‌ی معنوی و توانایی‌های کارشناسی و اعتلاء فرهنگی که در مدیریت سردار جعفری بدان پرداخته شده است، با ابتکارات جنابعالی افزایش یابد
جوانان مومن انقلابی در مکتب انتظار

جوانان مومن انقلابی در مکتب انتظار

اگر قرار باشد، ظهور از طريق زمينه سازاني مهيا گردد، بدون شک جوانان مومن انقلابي در صف اول کساني هستند که از آنان انتظار مي‌رود در ماجراي زمينه سازي ظهور نقش کليدي را بر عهده بگيرند.
تقي زاده هاي قدیم و جدید
مروری بر مولفه هاي شخصيتي - رفتاري روشنفکران غربزده

تقي زاده هاي قدیم و جدید

آنهايي که افکار غربي را، سبک زندگي غربي را، روشهاي غربي را، لغات غربي را به طور پيوسته در داخل، در ادبيات ما، در افکار ما، در دانشگاه‌هاي ما، در مدارس ما تزريق ميکنند، پمپاژ ميکنند، اينها همين تقي‌زاده‌هاي جديدند.
اهداف و فوائد نامگذاري سال‌ها

اهداف و فوائد نامگذاري سال‌ها

جامعه نيازمند "عمل" است و حرف‌ها و وعده‌ها و وعيدها تا زماني در مرحله شعار باقي بمانند، هيچ فايده اي براي مردم نخواهند داشت. انتخاب عنواني براي شعار سال نيز تعريف کليدواژه اي براي بازبهاي زباني نيست! بلکه انتخاب جهت‌گيري‌اي است که بايد ختم به عمل گردد و حاصل آن تحول در عرصه‌هاي مختلف کشور خواهد بود.
چهل سالگي انقلاب اسلامي به مثابه يک الگوي تحليلي

چهل سالگي انقلاب اسلامي به مثابه يک الگوي تحليلي

هرچند جمهوري اسلامي خود را موّظف به حل مشکلات اقتصادي و ايجاد رفاه و آباداني براي همه افراد جامعه ايران مي‌داند؛ اما همه بحث بر سر اين است که انقلاب اسلامي، ارزش‌هاي فرهنگي و معنوي را مقدّم بر علايق مادي مي‌داند.
چگونه مي‌توان دستگاه قضا را متحول کرد؟

چگونه مي‌توان دستگاه قضا را متحول کرد؟

کشوري که نظام آن برآمده از خواست و اراده و پشتيباني مردم است، قوه قضائيه آن نيز بايد خود را متکي و در پيوند دائم و مستحکم با مردم بداند. پيوندي دوسويه که نتيجه آن اعتماد، همکاري و رضايتمندي است.
۱
یادداشت سیاسی
گزارش سیاسی
مقاله سیاسی
پربازدید ها
نشریات