نبض سیاست
اولويت فرهنگ

اولويت فرهنگ

هر نظام سياسي که نتواند اولويت هاي خود را در بحث پيشرفت و توسعه مشخص نمايد، بدون شک در مسير انحرافي پيش خواهد رفت که آثار عيني آن پس از چند سال مشخص خواهد شد.
دولت و پيشگامي در مبارزه با فساد

دولت و پيشگامي در مبارزه با فساد

بخش عمده فساد از حيات خلوت‌هاي بوروکراسي‌اي بيرون مي‌آيد که به دولت تعلق دارد. پول و ثروت در اختيار دولت و دستگاه هاي ذي ربط آن است و اگر قرار بر مبارزه با فساد باشد بايد از همان ابتدا اجازه نداد که فساد...
دفاع مقدس در جنگ احزاب
مروري بر ويژگي‌هاي هشت سال دفاع مقدس

دفاع مقدس در جنگ احزاب

يك وقت بين دو كشور جنگي اتفاق مي‌افتد، اين يك‌طور است؛ يك وقت هم يك اتحاد نانوشته و اعلام‌نشده و بعضاً اعلام‌شده از سوي همه‌ي قدرت‌هاي بين‌المللي - قدرت‌هاي حاضر در جهان - عليه يك نقطه و يك كانون و يك مركز است؛ اين دو با هم فرق دارند
نعمت دفاع مقدس
مروري بر دستاوردهاي دفاع مقدس

نعمت دفاع مقدس

ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نموده‏ ايم، ما مظلوميت خويش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده ‏ايم، ما در جنگ، پرده از چهره تزوير جهانخواران كنار زديم، ما در جنگ، دوستان و دشمنانمان را شناخته‏ ايم،
شوراي گذار، توهم ديگر اپوزيسيون

شوراي گذار، توهم ديگر اپوزيسيون

مخالفين نظام از برخي اشخاص مطرح اپوزيسيون مي‌خواهند تا بر اساس توانايي که دارند نقش پدر را بازي کنند و در تجميع افراد مختلف اپوزيسيون نظام مؤثر باشند.
فردای پس از عاشورا

فردای پس از عاشورا

امروز حسینی بودن، ایستادگی و حمایت از این اردوگاه است و فهم این حقیقت که انقلاب اسلامی تداوم‌بخش حماسه عاشورا است، مهم‌ترین دستاورد عزاداری حسینی است که اگر با انجام وظیفه همراه شود، می‌تواند متضمن سعادت دنیا و آخرت باشد.
فراکسيوني عليه اميد
بازخواني مباحث پيرامون اقدامات قوه قضائيه در مقابله با فساد

فراکسيوني عليه اميد

فراکسيوني از درون کشور تا رسانه‌هاي ضدانقلاب شکل گرفته تا در راهي که دستگاه قضايي در دوران جديد براي مبارزه با فساد در همه ابعاد آغاز کرده است، سنگ اندازي کرده و ماجرا را وارونه به نمايش بگذارد!
زيست انقلابی در مدرسه عاشورا

زيست انقلابی در مدرسه عاشورا

هيئتي انقلابي است كه در مسير تحقق تمدن اسلامي و تعيين «الگوي زيست حسيني» قدم بر مي‌دارد. هيئتي مي‌تواند خود را مفتخر به عزاي حسيني بداند كه اعضاي آن در مسير تحقق حكومت اسلامي و حفظ و صيانت و ارتقاي آن قدم بردارند.
گناهان جمعي ملت‌ها
درسهای مشروطه از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی

گناهان جمعي ملت‌ها

نهضت مشروطه يکي از حرکت‌هاي مهم ضداستبدادي تاريخ معاصر جهان است. نهضتي پيشرو که در ميان ديگر ملت‌ها نيز الهام بخش عدالت‌طلبي و آزاديخواهي گرديد. اين نهضت مي‌توانست تحولي بزرگ در سرنوشت ملت ايران در مسير آباداني و پيشرفت کشور بوجود آورد که به دلايل متعددي ناکام ماند و به استبداد رضاخاني ختم شد!
آغاز به کار دولت سازندگی

آغاز به کار دولت سازندگی

آقاي هاشمي در نخستين خطبه‌هاي نماز جمعه‌اش پس از رسیدن به رياست‌جمهوري، تأكيد كرده بود «مردم ما ده سال جنگ و فشار انقلاب را تحمل كردند و الآن ديگر سزاوار نيست به طبقه محروم و مستضعف و كارگر و كارمند بگوييم شما ده سال ديگر هم صبر كنيد و با همين شيوه‌اي كه الآن داريد با رياضت زندگي مي‌كنيد، رياضت بكشيد.»
راه حل مشکلات چيست؟

راه حل مشکلات چيست؟

این روزها تقريباً فرد منصفي یافت نمی‌شود که به ناکام بودن راهبرد اتخاذي شش ساله دولت اعتقادي نداشته باشد؛ اما در اين ميان برخي تلاش می‌کنند تا آدرس غلط به افکار عمومي بدهند و با فرافکني پس از شش سال از جايگاه پاسخگويي بگريزند.
متغیرهای مؤثر در راهبرد توسعه صنعت دفاعی کشور

متغیرهای مؤثر در راهبرد توسعه صنعت دفاعی کشور

آنچه پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه صنعت دفاعی درخشندگی خیره‌کننده‌ای داشته، توسعه کمی و کیفی این صنعت در عرصه کارآمدی و خودکفایی و تلاش بی‌وقفه جهادگران این میدان بوده است که در حوزه امنیت و دفاعی برای نظام اسلامی آورده‌های خوبی را به همراه داشته است.
۱
یادداشت سیاسی
گزارش سیاسی
مقاله سیاسی
پربازدید ها
نشریات