نبض سیاست
خط تخریب شورای نگهبان

خط تخریب شورای نگهبان

خط تخریب علیه شورای نگهبان مساله ای جدید و نو تلقی نمی شود و این مساله مربوط به سالیان گذشته است که هربار طیف معاندی همچون منافقین، نهضت آزادی و ... به بهانه های مختلف این هجمه را آغاز می کنند.
تمایزات یک آشوب

تمایزات یک آشوب

حوادث اخير، اگر چه از جهاتي با فتنه ۸۸ و ۹۶ شباهت داشت،  اما ازجهات زيادي متفاوت بود.
مطالبه‌گری فرصت‌طلبانه!
نگاهی به بیانیه ۷۷ چهره اصلاح‌طلب درباره آشوب‌های اخیر

مطالبه‌گری فرصت‌طلبانه!

بخش عمده‌ای از مدعیان اصلاح‌طلبی که اسامی برخی از آنان در میان امضاکنندگان این بیانیه است، کسانی هستند که خود از فعالان دستگاه‌های امنیتی در سال‌های ۱۳۶۰ و ۱۳۷۰ بوده و با ابعاد آشوب‌های اجتماعی و... آشنا هستند! آنان به خوبی می‌دانند، بین آشوبگری که با سلاح گرم و سرد به مردم حمله کرده و مراکز نظامی و امنیتی را هدف قرار می‌دهد با مردمی که نسبت به گرانی اعتراض دارند تفاوت فاحش وجود دارد!
ويژگي‌هاي ممتاز بسيج

ويژگي‌هاي ممتاز بسيج

مهمترين ويژگي بسيج را مي‌توان در بي‌بديل و منحصر به فرد بودن آن دانست كه مشابه آن را در ديگر نظامهاي سياسي غيراسلامي نمي‌توان يافت
منطق مواجهه رهبري با طرح مديريت مصرف سوخت

منطق مواجهه رهبري با طرح مديريت مصرف سوخت

حمايت رهبري از اين طرح چشم بسته و بدون منطق و دقت نيست چرا که فرض بر آن است که در پس اين تصميم، حرفها و نظرات کارشناسي وجود دارد. لذا اگر مشخص شود که تصميم‌گيري سران سه قوا و در راس آن رئيس جمهور بدون پشتوانه است، بدون شک حمايت رهبري نيز سالبه به انتفاع موضوع خواهد بود.
خشونت کلامي و افزایش مخالفین
مروري بر مواضع منتقدين اصلاح طلب روحاني

خشونت کلامي و افزایش مخالفین

آقاي روحاني هنوز تلاش دارد تا با ژست‌هايي سياسي بخشي از اصلاح طلبان را در اردوگاه خود نگهدارد، اما حتي همين رفتارها نيز ظاهرا خوشايند اصلاح طلبان نيست! و مواجهه آنان با اعتداليون جدي تر از آن است که اظهارات سياسي روحاني نيز که بوي انتخابات مي دهد و با جنجال آفريني‌هايي همراه است با اقبال اصلاح طلبان همراه گردد!
روحانی از چه چیزی نگران و عصبانی است؟

روحانی از چه چیزی نگران و عصبانی است؟

این سیاق از اداره و مدیریت کردن کشور در شرایط خطیر کنونی هم برازنده جمهوری اسلامی و مسئولان ارشد آن نیست و هم جزء هزینه سازی بی وجه برای کشور و ایجاد مانع برای حل مشکلات خروجی نخواهد داد.
کاسبان دوگانه های دروغین
صبح صادق اهداف و انگیزه های طراحان دو قطبی در سیاست خارجی را بازنمایی می کند

کاسبان دوگانه های دروغین

عده‌ای با یک دوگانه‌سازی غلط، خود را طرفدار تعامل با جهان معرفی کرده و جریان انقلابی کشور را به تفکر تقابل با دنیا متهم می‌کنند. این افراد سپس با چنین دوگانه‌سازی غلط و دروغین، مطرح می‌کنند که آیا با تقابل با جهان می‌توان مشکلات کشور را حل و پیشرفت کرد؟ این دوگانه‌سازی غلط، در حالی انجام می‌شود که در ایران، هیچ یک از جریان‌های سیاسی انقلابی، به دنبال تقابل با دنیا نبوده و نیستند.
راهزني علمي  به سبک آمريکايي

راهزني علمي به سبک آمريکايي

اينک يکسال از دستگيري دکتر سليماني مي‌گذرد و در طول يک سال گذشته فقط يک جلسه دادگاه برگزار و به علت عدم قبول دلايل پليس آمريکا، دادگاه بدون نتيجه مانده و ايشان کماکان بدون تفهيم اتهامي در شرايط سختي در زندان بسر مي‌برد.
آمریکا در حال فروپاشی است
معاون سیاسی سپاه در مراسم 13 آبان

آمریکا در حال فروپاشی است

ملتی که‌ 40 سال ایستادگی کرد و شکست به خود راه نداد امروز در فضای متراکم ساختن قدرت است و این توانایی را پیدا کرده تا شکست های راهبردی را نصیب دشمن کند.
افراط در عزاداری و تهدید وحدت!
مروری بر ماجرای ایام محسنیه و نظرات مراجع عظام تقلید

افراط در عزاداری و تهدید وحدت!

نکته قابل ملاحظه در این میان آن است که برگزاری این مراسمات را به برخی بزرگان منسوب می کنند تا مشروعیتی برای اعمال خود داشته باشند و آن را موجه جلوه دهند.
۱
یادداشت سیاسی
گزارش سیاسی
مقاله سیاسی
نشریات