قطب نما 103 / الگوی دفاع مقدس

قطب نما 103 / الگوی دفاع مقدس

امروز ما در حال جنگ با دشمنی بنام آمریکا هستیم البته در عرصه اقتصادی و فرهنگی، دو گزینه در پیش رو داریم . مقاومت یا سازش . در گام اول انقلاب تجربه دفاع مقدس ثابت کرده که مقاومت راه درست است بنا براین در گام دوم انقلاب اسلامی معتبر ترین گزینه همچنان مقاومت است
سپاه همزمان با تحریم ها برای کشور آبرو داری کرد/ نفتکش اقیانوس پیما پیام ناکامی را به دشمنان فرستاد
 در گفت و گو با بصیرت مطرح شد:

سپاه همزمان با تحریم ها برای کشور آبرو داری کرد/ نفتکش اقیانوس پیما پیام ناکامی را به دشمنان فرستاد

حکیمی در آخر اظهار داشت: به صراحت عرض می کنم  اگر سپاه نبود فکر نمیکنم دولت روحانی بتواند کشور را آبرو مندانه اداره کند و این به وضوح دیده می شود.
سردار شهید سلیمانی؛ تجلی نبوغ فرماندهی

سردار شهید سلیمانی؛ تجلی نبوغ فرماندهی

مشعل سلیمانی که به تعبیر مقام معظم رهبری در تراز یک «مکتب» ظاهر شده، همچنان برافروخته است و بازماندگان را به این راه روشن و پرافتخار فرامی خواند.
از الف تا قاف چهل سالی که پیمودیم
گردشی در پارک ملی هوافضا

از الف تا قاف چهل سالی که پیمودیم

پارک ملی فناوری هوافضا که در کنار دانشکده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در زمینی به مساحت دو هکتار قرار دارد، نمایشگاهی است با سازه‌های ویژه و خاص برای معرفی تنها بخشی از تجهیزات و محصولات دفاعی کشورمان که به دست پر توان متخصصان و مهندسان نیروی هوافضای سپاه، سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، سازمان صنایع دفاع، سازمان صنایع هوایی و مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی و تولید شده است.
سپاه در خط مقدم
گزارشی از نقش سپاه و بسیج در امدادرسانی به مردم خوزستان

سپاه در خط مقدم

به گفته فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) اقدام مهمی که سپاه خوزستان در جریان سیلاب اخیر انجام داد، نصب تعداد زیادی پمپ‌های تخلیه آب در نقاط مختلف شهرهای درگیر بود
سپاه به وعده‌اش عمل کرد/ نام «حاج قاسم» محروم‌ترین نقطه ایران را به سوی آبادانی می‌برد

سپاه به وعده‌اش عمل کرد/ نام «حاج قاسم» محروم‌ترین نقطه ایران را به سوی آبادانی می‌برد

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دلایل استانداری هرمزگان برای عدم جابجایی روستای زاج و داربست «به‌حق و دارای پشتوانه فنی» بود، از احداث سیل بند در روستای زاج و داربست با رعایت دقیق نکات فنی و کارشناسی خبر داد.
توانایی های  راهبردی ناو جدید سپاه‌در عرصه دریایی جهان+فیلم+عکس

توانایی های راهبردی ناو جدید سپاه‌در عرصه دریایی جهان+فیلم+عکس

با الحاق ناو اقیانوس‌پیمای شهید رودکی به نیروی دریایی سپاه که خود به مثابه یک شهر لجستیکی روی دریا عمل می‌کند، گستره ماموریت‌های ندسا که تا کنون در حوزه خلیج فارس بود، به آب‌های آزاد و شمال اقیانوس هند گسترش یافته؛ موضوعی که علاوه بر ایجاد قابلیت‌های دفاعی ویژه برای کشورمان و بازدارندگی و سیادت دریایی، می‌تواند در تامین حقوق عامه مردم که مشغول دریانوردی و یا صیادی در آب‌های آزاد هستند نیز رهگشا باشد.
پایان تحریم تسلیحاتی ایران به چه معناست؟

پایان تحریم تسلیحاتی ایران به چه معناست؟

حوزه پرنده‌های بدون سرنشین یکی دیگر از عرصه‌هایی ست که ایران می‌تواند محصولات متعددی را با کیفیت بالا برای ارائه در بازار جهانی پس از پایان دوره تحریم‌های تسلیحاتی در مهرماه سال جاری داشته باشد و بنا به گفته سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین مسئولان وزارت دفاع، ایران امروز در سطح منطقه قدرت اول و در سطح جهان جزو چهار کشور اول جهان است که به تبع آن می‌تواند در عرصه صادرات نیز جایگاه خوبی را به خود اختصاص دهد؛ البته با توجه به کاربرد‌های مختلف پهپاد‌ها در صنایع مختلف، پهپاد‌های ایرانی نه تنها برای کاربرد‌های نظامی بلکه برای کار‌های تحقیقاتی، علمی و دیگر عرصه‌ها نیز می‌توانند خریداران خود را داشته باشد.
منطق جنگ و صلح در اسلام
چرا جمهوری اسلامی در شرایط کنونی، دعوت آمریکا به مذاکره را نمی‌پذیرد؟

منطق جنگ و صلح در اسلام

یکی از مغالطات رایج در شبهات علیه دین همین دوگانه‌سازی‌های بی‌مورد است. برای نمونه اسلام دین عبادت است یا خدمت؟ آیا به زیارت و حج برویم یا به فقرا کمک کنیم؟ عده‌ای در دام این مغالطه افتاده و بین این دو یکی را انتخاب می‌کنند! در حالی که در اسلام که مبتنی بر عقلانیت است، اصولاً خدمت نوعی عبادت است و اصلاً در مقابل آن نیست که لزوماً باید در این تقسیم‌بندی‌ها یک طرف را انتخاب کنیم. همین‌گونه است در باب عدالت و ولایت، مصلحت و عدالت و سایر دوگانه‌هایی که کارشان فقط حاشیه‌سازی است.
کتاب آغاز تا پايان + PDF
نقد و بررسی کتاب سیری در جنگ ایران و عراق - 6، آغاز تا پایان (سالنمای تحلیلی) بررسی وقایع سیاسی - نظامی جنگ از زمینه سازی تهاجم عراق تا آتش بس

کتاب آغاز تا پايان + PDF

این کتاب که به بررسی و تجزیه و تحلیل وقایع سیاسی - نظامی جنگ از زمینه‌سازی تهاجم نظامی عراق تا آتش‌بس می‌پردازد تا کنون ۱۸ بار تجدید چاپ شده است. اگرچه اين كتاب درتقســيم‌بندی آثار مركز مطالعات شــشــمين جلد از مجموعه ســيری در جنگ ايران و عراق محسـوب شـده، اما كتابی اسـت مسـتقل كه كل دوران جنـگ، از زمينـه‌ســـازی هجوم ارتش عراق تا آتش‌بس را شـــامل می‌شــود.
کتاب پایان جنگ + PDF
سیری در جنگ ایران و عراق - 5

کتاب پایان جنگ + PDF

مجموعه سيري در جنگ ايران و عراق كه نگاهي گذرا ولي عميق در توصيف و تحليل هشت سال جنگ تحميل شده به جمهوري اسلامي مي باشد به وسيله كساني تحقيق ، ارزيابي و آماده براي چاپ شده است.
۱
یادداشت حماسه وجهاد
مقاله حماسه و جهاد
پربازدید ها
پرطرفدارترین عناوین
نشریات