بسیج نیرو‌ها و امکانات در دفاع مقدس (با محوریت فرمایشات امام خمینی (ره))

بسیج نیرو‌ها و امکانات در دفاع مقدس (با محوریت فرمایشات امام خمینی (ره))

امروز روز حضور در حجله جهاد و شهادت و میدان نبرد است، روز نشاط عاشقان خداست، روز جشن و سرور عارفان الهی است؛ امروز، روز نغمه سرایی فرشتگان در ستایش انسان‌های مجاهد ماست. درنگ امروز فردای اسارت باری را به دنبال دارد؛ امروز باید لباس محبت دنیا را از تن بیرون نمود و زره جهاد و مقاومت پوشید و در افق طلیعه فجر، تا ظهور شمس به پیش تاخت و ضامن بقای خون شهیدان بود.
جمهوری اسلامی ایران، در آستانه کسب هژمونی سیاسی خاورمیانه بررسی دستاوردهای نظامی انقلاب اسلامی

جمهوری اسلامی ایران، در آستانه کسب هژمونی سیاسی خاورمیانه

این خواسته پس از استقرار جمهوری اسلامی و خلع محمدرضا شاه از قدرت در راس اصول سیاست خارجی قرار گرفت و تا امروز علی‌رغم فشارهای اقتصادی، مالی، سیاسی و نظامی متعدد علیه ایران، تلاش شده است که بدان عمل شود.
شکستن دیوار تحریم با «کوثر»

شکستن دیوار تحریم با «کوثر»

به همین علت است که پرواز کوثر، نه فقط نمایش یک جنگنده مدرن و جدید، بلکه به آسمان رفتن پرچم اعتماد به تفکر، مدیریت و قدرت صنعتی و اقتصادی داخل است که اثرات و ثمرات آن، به مراتب عمیق‌تر و بزرگ‌تر است.
می‌‌گفت تا راضی نباشی شهید نمی‌شوم!
گفت‌وگو با همسر شهید شکیبا سلیمی پاسدار امنیت

می‌‌گفت تا راضی نباشی شهید نمی‌شوم!

یکی از فرماندهان دلیر و خستگی‌ناپذیر کردستان بود که همیشه در آرزوی شهادت، کوه‏ها و دشت‏های غرب کشور را برای امنیت این مرز‏وبوم زیر پا می‏گذاشت. ماه مبارک رمضان امسال به همراه دو نفر دیگر از مدافعان وطن در درگیری با گروهک ضد انقلاب در «دیواندره» کردستان به شهادت رسید. سرهنگ پاسدار «شهید شکیبا سلیمی» از فرماندهان سپاه بیت‌المقدس کردستان و معاون عملیات قرارگاه استانی «شهید شهرامفر» بود که خدمت در سپاه را از سال ۱۳۷۸ شروع کرد و این خدمت تا لحظه شهادت ادامه داشت. از او دو فرزند پسر ۱۷ و ۱۵ ساله به یادگار مانده است. با «اعظم فاروقی» همسر این شهید والامقام گفت‌و‌گو کردیم که در ادامه می‎خوانید.
در تراز شهید چمران

در تراز شهید چمران

یکی از کار‌های مهم و اساسی او از همان روز‌های اول، ایجاد هماهنگی بین ارتش، سپاه و نیرو‌های داوطلب مردمی بود که در منطقه حضور داشتند. بازده این حرکت و شیوة جنگ مردمی و هماهنگی کامل بین نیرو‌های موجود، تاکتیک تقریباً جدید جنگی بود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه چه موقع از سقوط هواپیمای آمریکایی خبر دارشد؟
اولین واکنش سپاه به سقوط گلوبال هاوک چه بود؟

فرمانده نیروی دریایی سپاه چه موقع از سقوط هواپیمای آمریکایی خبر دارشد؟ اولین واکنش سپاه به سقوط گلوبال هاوک چه بود؟

در جاسک تماس گرفتم و از وی خواستم که به هر شکل ممکن تکه‌های این پهپاد سرنگون شده را از آب بیرون بکشند. * هوا در آن روز در محدوده سواحل کوه مبارک در محدوده تنگه هرمز و دریای عمان (مکران) به قدری طوفانی و مواج بود که حتی شناور‌ها یکدیگر را نیز نمی‌دیدند.
با دستان بسته هم می‌توان بر تمام دنیا پیروز شد
به مناسبت پنجمین سالگرد تشییع شهدای غواص؛

با دستان بسته هم می‌توان بر تمام دنیا پیروز شد

بیست و ششم خردادماه مصادف است با پنجمین سالگرد تشییع باشکوه و حماسی شهدای غواص. در این روز رهبر انقلاب در بخشی از پیام خویش به ملت شهیدپرور ایران، نوشتند: «سلام بر دستهای بسته و پیکرهای ستمدیده شما و سلام بر ارواح طیّبه و به رضوان الهی، بال‌گشوده شما»
از سربازان گمنام تا ژنرال‌های ملی

از سربازان گمنام تا ژنرال‌های ملی

برای اینکه این مقاومت نتیجه بخش و اثرگذار باشد، شاه‌ کلیدی وجود دارد که به‌عنوان کیمیا می‌تواند مس وجود سربازان گمنام هر کشوری را به ژنرال‌های ملی آن کشور تبدیل نماید؛ کیمیایی با نام «مدیریت جهادی».
به یاد محمود بهشتی، شهید امنیت پرواز

به یاد محمود بهشتی، شهید امنیت پرواز

«از همه فرزندانم راضی هستم، اما محمود واقعاً با بقیه فرق داشت.»
برخوردی از سر ایمان و اقتدار
بارنگاهی به حادثه تروریستی ۹۶ در تهران؛

برخوردی از سر ایمان و اقتدار

رهبر انقلاب: این، عبادت ماه رمضان است؛ هر چه می‌توانید روی موشک کار کنید؛ ببینید دشمن چقدر روی موشک حساس است، پس بدانید که چقدر کارتان مهم است؛ همگی می‌توانید و تا می‌توانید و امکان دارید کار کنید؛ دشمن باید سیلی بخورد.
نرخ رفتن به سوریه چند است؟
به مناسبت سومین سالگرد شهید سید مصطفی صادقی؛

نرخ رفتن به سوریه چند است؟

ما این مسیر را آگاهانه انتخاب کردیم. اصلاً احساساتی نشدیم. من از این ۳۴ سال سن با داشتن دو دختر سه ساله و شش ساله سعی کردم جلوی احساسات خودم را برای این چنین کار‌های پر خطری بگیرم.
فردی که رهبر انقلاب آرزوی دیدارش را کرد

فردی که رهبر انقلاب آرزوی دیدارش را کرد

رهبر انقلاب: «کتابی که اسمش آب هرگز نمی میرد است، شرح حال یک جانبازی است که الآن در همدان است؛ واقعاً اگر ممکن بود برای من -که ممکن نیست- پا می شدم می‌رفتم همدان، دیدن این مرد.»
۱
یادداشت حماسه وجهاد
مصاحبه حماسه و جهاد
مقاله حماسه و جهاد
پربازدید ها
نشریات