به گفته سخنگوی دولت در یکسال و سه ماه گذشته با فعال سازی کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل، رونق کسب و کارها، گردشگری و ... حدود ۹۰۰هزار نفر به‌کار بازگشتند.
بار کجی که دائم می‌افتد
وقوع فساد ۹۲ هزار میلیارد تومانی در مجتمع عظیم فولاد مبارکه با درآمد عملیاتی ۱۸۴ هزار میلیارد تومان (معادل ۱۴ درصد بودجه کشور) از یک طرف و کشف این فساد توسط مجلس شورای اسلامی از طرف دیگر، نیازمند بررسی و نگاه دوباره به مقوله مبارزه با فساد است.
جوانگرایی بزرگترین سرمایه اجتماعی شستا / انتقال دانش به چرخه تولید با استفاده از خبرگان
گزارش اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی بصیرت از نشست خبری مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین با اصحاب رسانه:
دکترمحسن محمدی: به دنبال اعتلاء برندهای ایرانی، اشتغال زایی، الگوسازی در حوزه های اقتصادی و دانش بنیان در جهت جذب و به کار گیری جوانان با هدف جوانگرایی و تزریق خونی تازه بر رگ های خطوط تولیدی ملی در کشور با انتقال دانش به چرخه تولید و استفاده از خبرگان این حوزه به‌خصوص در زمینه تولید نهاده، هستیم.
با توجه به اینکه در آستانه تدوین برنامه هفتم توسعه به عنوان آخرین برنامه از سند چشم‌انداز توسعه کشور و اولین برنامه بعد از تصویب سند آمایش سرزمین هستیم، باید شیوه‌ای طراحی شود که شرایط لازم برای افزایش تولید با هدف توجه به بخش مولد اقتصاد فراهم شود.
شیوه‌های انجام تفکر خلّاق
تفکر خلاق داشته باشیم (۲)
افراد باید خواهان ایجاد تغییر باشند و تا زمانی که این خواست از درون انسان ها نجوشد، کسی نمی تواند آن ها را ولو با وجود شکست های متعدد، وادار به عوض کردن روش های معمول خود کند.
بسیج سازندگی از اشتغال‌زایی ۶۰۰ نفره با یک تعاونی روستایی پارچه بافی برک خبر داد.
طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیج این روزها در نقاط مختلف کشور توانسته رونق تولید را تا حد زیادی محقق سازد. یکی از این طرح‌ها استخر پرورش ماهی، اردک و...است که در استان گیلان با موفقیت چشمگیری همراه بوده است. ذیلا گزارش بسیج سازندگی در این باره را با هم می‌خوانیم.
سراغ صحبت با بانوی سخت‌کوشی رفتم که تصمیم گرفت عطای شغل کارمندی را به لقایش ببخشد و خود را بازنشسته کند و قدم به عرصه تولید بگذارد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین