رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به بهبود وضعیت ارزی کشور در پی رشد صادرات نفتی و غیرنفتی کشور درباره عدم پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف نیز گفت: این موضوع مانع جدی در شرایطی تحریمی نیست، شرایط تحریم سازوکار‌های خودش را دارد.
ارز 4200 چه تبعاتی برای اقتصاد کشور داشته است؟
بنابراین اقدام دولت رئیسی در هدف مندی واقعی یارانه ها یک اقدام انقلابی و ارزشمند تلقی می گردد که  این کار با در نظر گرفتن مردم و تولید، نتایج بزرگی را برای کشور به ارمغان خواهد آورد.
وزارت اقتصاد امروز از بسته‌های سیاستی نظام بانکی در جهت تحقق اهداف اقتصادی کشور و اصلاح مشکلات بانک‌ها و بهبود خدمات به مردم و فعالان اقتصادی رونمایی می‌کند.
همه بدهکاران بانکی را نباید به یک چشم نگریست / شفاف سازی، مسئله مهم در افشای لیست بدهکاران بانکی است
مهدی صادقی شاهدانی، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق
موضوع افشای لیست بدهکاران بانکی را باید از چند نظر مورد تحلیل و بررسی قرار داد. آنچه دراین موضوع حائز اهمیت است اینکه تمامی بدهکاران را نباید به یک چشم نگریست و همه آنها را جزیی از شبکه فساد و مافیایی دانست که هدف آنها تخریب اقتصاد و تولید کشور برای تضمین منافع خود است، بلکه بخشی از آنها را باید در زمره کسانی قرار داد که بالواقع خواهان رونق دادن و جهش تولید بودند اما مسائل مختلفی متاسفانه تحقق این خواسته را ناممکن کرده است.
در تیرماه ۱۳۹۷ و قبل از ریاست همتی بر بانک مرکزی، بدهی دولت به سیستم بانکی ۲۵۱ هزار میلیارد تومان بود که در پایان فعالیت وی به ۵۷۱ هزار میلیارد تومان افزایش یافت
رئیس‌کل بانک مرکزی گفت : بانک مرکزی درتلاش است تا مقررات موجود تسهیلات را با هدف تسهیل ضمانت و تقویت اعتبارسنجی تا پایان سال بازنگری و چارچوب‌های جدید ابلاغ کند.
بعد از توقف انتشار گزارش‌های نرخ تورم مصرف‌کننده، نرخ تورم تولید‌کننده، خرده فروشی، نماگرهای اقتصادی و وضعیت مالی و بودجه دولت، بانک مرکزی به تازگی از انتشار گزارش گزیده آمارهای اقتصادی هم منع شده است.
بانک مرکزی اعلام کرد: آن دسته از هموطنانی که قادر به استفاده از راهکارهای مبتنی بر گوشی تلفن همراه هوشمند نیستند می‌توانند رمز دوم پویا را از طریق پیامک دریافت نمایند.
همتی: رمز پویا فعلاً اجباری نمی‌شود/خیلی از موبایل‌ها هوشمند نیستند
رئیس‌کل بانک مرکزی از فعال‌سازی رمز پویا خبر داد و گفت: بیش از ۳۰ بانک، فعال‌سازی رمز پویا را شروع کرده‌اند، اما به‌دلیل هوشمند نبودن خیلی از موبایل ها، اجباری کردن استفاده از رمز پویا در حال حاضر مقدور نیست.
طرح بانک مسکن برای تعیین سقف تسهیلات خرید مسکن بسته به توانایی بازپرداخت افراد، قرار بود در شورای پول و اعتبار مطرح شود، اما وزیر راه و شهرسازی گفته که سقف وام خرید مسکن افزایش نخواهد یافت.
پربیننده ترین