ملاحظاتی در باب قانون بانکداری جدید
نرخ تورم از مهر ۱۴۰۰ روند نزولی به خود گرفت و با کاهش ۱۲.۵ واحد درصدی به رقم ۴۶.۲ درصد در پایان سال ۱۴۰۰ رسید، این روند کاهشی در چهار ماهه نخست سال ۱۴۰۱ نیز تداوم یافت و تورم متوسط دوازده ماهه در تیر امسال به ۴۰.۵ درصد رسیده است که حاکی از روند کاهشی نرخ تورم پس از استقرار دولت دارد.
استفاده از دو راهکار استفاده از ظرفیت بانک مربوط به نهاد‌های مختلف برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان همان بخش و کارگزاری بانک مسکن به عنوان عاملیت پرداخت تسهیلات می‌تواند زمینه احیای سهم ساخت مسکن از تسهیلات را مهیا کند.
بانک پاسارگاد الزامات بانک مرکزی در خصوص دسته‌بندی مطالبات را رعایت نمی‌کند.
بررسی اطلاعات یک نهاد نظارتی بیانگر آن است که ۲۲ بانک از ۲۷ بانک عامل پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن، هیچ وام ساخت مسکنی پرداخت نکرده‌اند و ۴ بانک هم کمتر از ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات داده‌اند و بخش کمی از تسهیلات هم توسط بانک مسکن پرداخت شد.
آیا بانک مرکزی از سیاست‌های انقباضی عقب‌نشینی می‌کند؟ / بورس با رشد تورم رونق می‌گیرد
برخی کارشناسان و فعالان بازار سرمایه رشد نرخ بهره بین بانکی را یکی از دلایلی می‌دانند که شرایط رکودی بازار سرمایه را تشدید می‌کند.
۲ تا ۶ برابر شدن زیان ۲ بانک تحت مدیریت بانک‌مرکزی در دوره عبدالناصر همتی
بانک سرمایه و بانک آینده دو مورد از این بانک‌های ناتراز و مشکل‌داری هستند که در زمان همتی بانک مرکزی مدیریت آن‌ها در دست گرفت.  
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از رونمایی سامانه وثیقه‌گذاری الکترونیک خبر داد و گفت: با رونمایی از این سامانه، وثایق بانکی برای وام‌های خرد تا ۲۰۰ میلیون تومان تسهیل می‌شود.
در جلسه امروز رئیس سازمان بورس و رئیس‌کل بانک مرکزی، در مورد کنترل نرخ بهره بین‌بانکی و مهار تورم، مواردی مطرح شد.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: امروز نماد معاملاتی جفت‌ارز ریال-روبل در بازار متشکل ارزی راه‌اندازی شد که امیدواریم به توسعه روابط تجاری دو کشور منجر شود و حجم مبادلات ایران با روسیه را افزایش دهد.
 ۵۲ درصد از تسهیلات بانک دولتی توسعه‌تعاون به ۷ استان پرداخت شد
۷ استان درمجموع با دریافت ۱۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات، معادل ۵۱/۸ درصد از کل تسهیلات بانک دولتی توسعه تعاون را به خود اختصاص داده‌اند.
قوه قضائیه و شعبه سوم دادگاه رسیدگی به جرایم اقتصادی، حکم برائت علی دیواندری مدیرعامل پیشین بانک‌های ملت و پارسیان و رئیس پژوهشکده پولی و بانکی کشور را صادر کرد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین