تأثیر لیبرالیسم بر روی روشنفکران ایرانی
وضعیت ایران شبیه غرب نبود، پیوند شاه، مذهب و فئودالیته به سبک غرب، وجود خارجی نداشت، بلکه نیروی مذهب خود در حالت اپوزیسیون به سر می‌برد و دولت و شاه را نقد می‌کرد.
ولایت از منظر قرآن
آخرین آیه‌ای که خداوند فرو فرستاد طبق آیه ۳ سوره مائده، ولایت بود که یکی از بزرگ‌ترین نعمات الهی است و پس از آن فریضه‌ای نازل نشد. ولایت باارزش‌ترین و کامل‌ترین نعمت برای بشریت است.
فرهنگ اقتصادی
هدف از طرح فرهنگ اقتصادی، بررسی و تأثیر الگوی رفتاری جوامع غربی بر جامعه‌ی ایران در حوزه‌ی اقتصاد و ارائه‌ی راهکار‌هایی برای تغییر و نزدیک نمودن این رفتار به الگوی مطلوب اسلام است.
اردوغان بدنبال رویای خام احیای امپراطوری عثمانی
دولت ترکیه از زمان به روی کار آمدن رجب طیب اردوغان به دنبال ایجاد تحولات گسترده در این کشور و تبدیل ترکیه به یک قدرت منطقه‌ای و حتی فرامنطقه‌ای بوده است که البته در این دوره شاهد پیشرفت چشمگیر ترکیه بوده‌ایم.
مجلسی در برابر فشار حداکثری دشمن
مروری بر استراتژی فصل جدید جمهوری اسلامی ایران
اگر زمانی کشور درگیر یک جنگ همه‌جانبه با پشتیبانی ابرقدرت‌ها بود، اکنون قدرت نظامی ایران به اندازه‌ای رسیده است که در تلافی به شهادت رساندن یکی از سرداران خود، پایگاه‌های آمریکایی را موشک‌باران می‌کند و آمریکا جرات پاسخ به آن را به خود نمی‌دهد.
مروری بر مبانی دینی اقتصاد مقاومتی
در حکمت ۳۹۵ نهج‌البلاغه می‌خوانیم: مَن لَم یَصبِر عَلى کَدِّهِ صَبَرَ عَلَى الإفلاسِ؛ هرکس بر رنج کسب و کار صبر نکند، باید رنج فقر و نداری را تحمل کند. این آیه و روایت باید سرلوحه‌ی اقتصاد مقاومتی باشد.
تحلیلی بر واکنش امریکا به حمله موشکی ایران
اهمیت حملات جمهوری اسلامی ایران در گشودن یک جبهه نبرد مستقیم با آمریکا در فضایی است که دوران دوقطبی تمام شده و آمریکا به عنوان یک ابرقدرت بزرگ از جنبه‌های مختلف نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مطرح است.
چرا جنگ رسانه‌ای و عملیات روانی تمام عیار؟!
دشمن در صدد است تا برای ملت ایران این یوم الله را بدون دستاورد معرفی کند و وقتی این تصویر برای مردم ایران و مردم دنیا جا افتاد، انفعال شروع می‌شود.
از بدو حیات بشر، تلاش برای کسب دارایی، از نوع مادی و معنوی وجود داشته است و گذر زمان نه تنها آن را از بین نبرده بلکه ارتقاء نیز داده است، ولی ضمن به دست آوردن قدرت مادی، سیاسی و ...، باید انصاف را هم به عنوان زکات قدرت دانست، چرا که در صورت نبود انصاف، رانت و فساد سازمان‌یافته به وجود می‌آید.
قبلی۲بعدی