جریان نفوذ در قرآن
یهودیان به اهمیت عامل"وحدت" پی برده بودند و به این فکر افتاده بودند که آتش اختلاف و جنگ های صد و بیست ساله ی اوس و خزرج را زنده کنند تا دامنه ی این اختلاف به باقی مسلمانان هم کشیده شود و آن‌ها بدون این که خودشان به زحمت بیفتند و سلاح و نیرویی در این زمینه صرف کنند،
تقابل انسان شناسی لیبرالی و اسلامی در اندیشه شهید مطهری
آزادی بخشی محض در مکتب لیبرالیسم و اگزیستانسیالیسم به انسان و عدم توجه به آسیب های آن و قرار گرفتن انسان در جایگاه خدا در مکتب اومانیسم، نتایجش نگاه استعماری و استثماری دولت های خودکامه ای است که برای رسیدن به امیال نفسانی خود، کرامت انسان های دیگر را زیر چکمه های خود له می کنند و از آن پلی می سازند تا به اهداف پوچ خود برسند.
مدیریت استرس شغلی
استرس شغلی از عوامل خطرزا برای سلامت انسان شناخته شده است که با تأثیر بر سلامت جسمی و روانی، عملکرد افراد را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و حتی عامل اصلی مختل شدن کارها به شمار می رود.
نوروز در منظر مقام معظم رهبری/چگونه نوروزمان را نو روز کنیم؟
اوّل فروردين «نوروز» براى آن‏هايى كه در درون خود، به فساد و انحطاط گرايش پيدا مى‏كنند، آن‏هايى كه خود را از خدا دور مى‏كنند، آن‏هايى كه خود را از هدف هاى بلند اين ملت و اين انقلاب جدا مى‏كنند، نوروز نيست، روز عيد نيست، روز جشن و روز شادى نيست؛ شوم است! اين، آن حقيقت مسئله در باب نوروز است.
فریضه نماز که یک هشدار و تعهد است، به انسان آگاهی می دهد، به انسان می فهماند که روزی گذشت و باید به تعهد خویش عمل کند. نماز ستون دین- بازدارنده از فحشا و منکر است- در افزایش معنویت و از بین بردن عوامل سایش معنویت مهمترین اصل است.
نقش اجتماعي زنان در سيره فاطمي
نقش مذهب تشیع در پیروزی انقلاب اسلامی ایران
برجسته ترین وجوه ایدئولوژی اسلامی- شیعی سه عنصر آزادی خواهی و ضدیت با استبداد،عدالت طلبی و ضدیت با نابرابری های اقتصادی و توسعه گرایی مستقل، بازگشت به خویشتن و رویگردانی از ایدئولوژی های غیر بومی و وارداتی بود.
حال که نوک پیکان حملات دشمن ولایت فقیه است، حفظ و حراست از این حریم به عنوان ستون خیمه اسلام و عامل وحدت بخش میان گروه‌های مسلمان، بالاخص شیعیان جهان، امری است واجب.
به مناسبت برگزاري دومين همايش زنان، اعتدال و توسعه توسط دفتر امور زنان و خانواده رياست جمهوري:
ازدواج بهتر است يا خلوت‌گزینی براي عبادت؟
پیامبر بزرگ اسلام، ازدواج را سنت خود می داند و اعراض کنندگان از آن را از امت خود محسوب نمی کند. این نکته خیلی زیباست که پیامبر اکرم‌(ص) نفرمودند:«الصلاة سنّتی» ولی سرفرازانه فرمودند:«النکاح سنّتی». بنابر این ازدواج چیزی نیست که بشود جلوی آن، سدّ ایجاد کرد و مانع تراشید و این امر مهم را باید از پیچ و خم تشریفات و دلهره و اضطراب امروزی درآورد.
بغض حيات
اقدامات سازمان هاي مدافع حقوق زنان و كودكان در كشورهاي اسلامی:
قبلی۵بعدی