به مناسبت برگزاري دومين همايش زنان، اعتدال و توسعه توسط دفتر امور زنان و خانواده رياست جمهوري:
ازدواج بهتر است يا خلوت‌گزینی براي عبادت؟
پیامبر بزرگ اسلام، ازدواج را سنت خود می داند و اعراض کنندگان از آن را از امت خود محسوب نمی کند. این نکته خیلی زیباست که پیامبر اکرم‌(ص) نفرمودند:«الصلاة سنّتی» ولی سرفرازانه فرمودند:«النکاح سنّتی». بنابر این ازدواج چیزی نیست که بشود جلوی آن، سدّ ایجاد کرد و مانع تراشید و این امر مهم را باید از پیچ و خم تشریفات و دلهره و اضطراب امروزی درآورد.
بغض حيات
اقدامات سازمان هاي مدافع حقوق زنان و كودكان در كشورهاي اسلامی:
تکالیف اخلاقی والدین نسبت به فرزندان از منظر روایات
نمک طعام یا نمک خوراکی 5
شاخص های مستکبران از منظر قرآن کریم
«ابلیس»، سردمدار بزرگ جبهه استکباری است که برای نخستین بار این عَلَم را برداشت و پیشوایی مستکبران را بر عهده گرفت.
نمک طعام یا نمک خوراکی 4
از خصوصیّت نمک دریا این است که باید با دست جمع‌آوری شده و در معرض نور آفتاب و باد، خشک شود. رنگ نمک، سفید و کمی خاکستری متمایل به پوست پیازی است و دانه‌های آن یک دست نیست و به گونه ای است که اگر انگشت در میان آن قرار دهید، همواره رطوبتی را حس می کنیم.
اخلاق والدین در پرتو قرآن
اخلاق در گستره خانواده مقام و موقعیت خاصی دارد. اگر پایه های اخلاق در این محیط محدود، سست و متزلزل باشد در محیط وسیع اجتماعی نیز محکم نخواهد بود. افرادی که در محیط خانواده، از محبت کافی برخوردار نبوده اند در محیط اجتماع کمتر توانسته اند سالم و معتدل باشند.
روغن خوراکی یا روغن گرم   2
مصرف روغن های خوراکی در بیماران کبد چرب، موجب از بین رفتن چربی های اضافی در کبد و تنظیم سطح ترانس آمینازهای کبدی و فعالیّت آنها می شوند.روغن های خوراکی خوب شامل: روغن ارده کنجد(گرم و تر)روغن دنبه(گرم و خشک)روغن زرد محلی( گرم و تر) و روغن زیتون (گرم و خشک ) می باشند.
روغن خوراکی یا روغن گرم 1
روغن های صنعتی در برابر گرما مقاوم نیستند و در دمای 60 درجه می سوزند و دود می شوند و در نتیجه خاصیّت چسبندگی به جامدات را پیدا می کنندولی در برابر سرما هیچ تغییری از خود نشان نمی دهند و اگر یک میخ آهنی را مدتی در اینگونه روغن ها قرار دهید، زنگ می زند.
رابطه پایندگی خانواده با اخلاق و ایمان
لباس، مجموع بدن انسان را با همه کمالات، نواقص، خوبی‌ها، بدی‌ها، زیبایی‌ها و زشتی‌ها در بر می‌گیرد و از سرما و گرما و خطر حفظ می‌کند. بر زیبایی‌هایش می‌افزاید و عیوبش را می‌پوشاند. لباس نزدیکترین اشیاء نسبت به انسان است و از جمله نیازهای اولیه به شمار می‌رود. زن و شوهر نیز، نسبت به یکدیگر باید همانند لباس باشند، همدیگر را با همه نواقص و کمالات بپذیرند
نمک طعام یا نمک خوراکی 1
نمک دارای طبع گرم، خشک و با خاصیت رطوبت زدایی ( بلغم زدایی)بسیار بالاست که علاوه بر درمان بیماری های جسمی ناشی از سردی و تری، بیماری های روانی چون افسردگی و بی انگیزگی را نیز در مان می نماید.طبق آمار، در جوامعی که از میزان مصرف نمک طعام پائینی برخودار هستند مثل ژاپنی‌ها که با وجود برخورداری از سطح رفاهی بالا، دارای درصد خودکشی بالایی هستند.
قبلی۵بعدی