فریضه نماز که یک هشدار و تعهد است، به انسان آگاهی می دهد، به انسان می فهماند که روزی گذشت و باید به تعهد خویش عمل کند. نماز ستون دین- بازدارنده از فحشا و منکر است- در افزایش معنویت و از بین بردن عوامل سایش معنویت مهمترین اصل است.
نقش اجتماعي زنان در سيره فاطمي
نقش مذهب تشیع در پیروزی انقلاب اسلامی ایران
برجسته ترین وجوه ایدئولوژی اسلامی- شیعی سه عنصر آزادی خواهی و ضدیت با استبداد،عدالت طلبی و ضدیت با نابرابری های اقتصادی و توسعه گرایی مستقل، بازگشت به خویشتن و رویگردانی از ایدئولوژی های غیر بومی و وارداتی بود.
حال که نوک پیکان حملات دشمن ولایت فقیه است، حفظ و حراست از این حریم به عنوان ستون خیمه اسلام و عامل وحدت بخش میان گروه‌های مسلمان، بالاخص شیعیان جهان، امری است واجب.
به مناسبت برگزاري دومين همايش زنان، اعتدال و توسعه توسط دفتر امور زنان و خانواده رياست جمهوري:
ازدواج بهتر است يا خلوت‌گزینی براي عبادت؟
پیامبر بزرگ اسلام، ازدواج را سنت خود می داند و اعراض کنندگان از آن را از امت خود محسوب نمی کند. این نکته خیلی زیباست که پیامبر اکرم‌(ص) نفرمودند:«الصلاة سنّتی» ولی سرفرازانه فرمودند:«النکاح سنّتی». بنابر این ازدواج چیزی نیست که بشود جلوی آن، سدّ ایجاد کرد و مانع تراشید و این امر مهم را باید از پیچ و خم تشریفات و دلهره و اضطراب امروزی درآورد.
بغض حيات
اقدامات سازمان هاي مدافع حقوق زنان و كودكان در كشورهاي اسلامی:
تکالیف اخلاقی والدین نسبت به فرزندان از منظر روایات
نمک طعام یا نمک خوراکی 5
شاخص های مستکبران از منظر قرآن کریم
«ابلیس»، سردمدار بزرگ جبهه استکباری است که برای نخستین بار این عَلَم را برداشت و پیشوایی مستکبران را بر عهده گرفت.
نمک طعام یا نمک خوراکی 4
از خصوصیّت نمک دریا این است که باید با دست جمع‌آوری شده و در معرض نور آفتاب و باد، خشک شود. رنگ نمک، سفید و کمی خاکستری متمایل به پوست پیازی است و دانه‌های آن یک دست نیست و به گونه ای است که اگر انگشت در میان آن قرار دهید، همواره رطوبتی را حس می کنیم.
اخلاق والدین در پرتو قرآن
اخلاق در گستره خانواده مقام و موقعیت خاصی دارد. اگر پایه های اخلاق در این محیط محدود، سست و متزلزل باشد در محیط وسیع اجتماعی نیز محکم نخواهد بود. افرادی که در محیط خانواده، از محبت کافی برخوردار نبوده اند در محیط اجتماع کمتر توانسته اند سالم و معتدل باشند.
قبلی۵بعدی