حال که نوک پیکان حملات دشمن ولایت فقیه است، حفظ و حراست از این حریم به عنوان ستون خیمه اسلام و عامل وحدت بخش میان گروه‌های مسلمان، بالاخص شیعیان جهان، امری است واجب.
به مناسبت برگزاري دومين همايش زنان، اعتدال و توسعه توسط دفتر امور زنان و خانواده رياست جمهوري:
ازدواج بهتر است يا خلوت‌گزینی براي عبادت؟
پیامبر بزرگ اسلام، ازدواج را سنت خود می داند و اعراض کنندگان از آن را از امت خود محسوب نمی کند. این نکته خیلی زیباست که پیامبر اکرم‌(ص) نفرمودند:«الصلاة سنّتی» ولی سرفرازانه فرمودند:«النکاح سنّتی». بنابر این ازدواج چیزی نیست که بشود جلوی آن، سدّ ایجاد کرد و مانع تراشید و این امر مهم را باید از پیچ و خم تشریفات و دلهره و اضطراب امروزی درآورد.
بغض حيات
اقدامات سازمان هاي مدافع حقوق زنان و كودكان در كشورهاي اسلامی:
تکالیف اخلاقی والدین نسبت به فرزندان از منظر روایات
نمک طعام یا نمک خوراکی 5
شاخص های مستکبران از منظر قرآن کریم
«ابلیس»، سردمدار بزرگ جبهه استکباری است که برای نخستین بار این عَلَم را برداشت و پیشوایی مستکبران را بر عهده گرفت.
نمک طعام یا نمک خوراکی 4
از خصوصیّت نمک دریا این است که باید با دست جمع‌آوری شده و در معرض نور آفتاب و باد، خشک شود. رنگ نمک، سفید و کمی خاکستری متمایل به پوست پیازی است و دانه‌های آن یک دست نیست و به گونه ای است که اگر انگشت در میان آن قرار دهید، همواره رطوبتی را حس می کنیم.
اخلاق والدین در پرتو قرآن
اخلاق در گستره خانواده مقام و موقعیت خاصی دارد. اگر پایه های اخلاق در این محیط محدود، سست و متزلزل باشد در محیط وسیع اجتماعی نیز محکم نخواهد بود. افرادی که در محیط خانواده، از محبت کافی برخوردار نبوده اند در محیط اجتماع کمتر توانسته اند سالم و معتدل باشند.
روغن خوراکی یا روغن گرم   2
مصرف روغن های خوراکی در بیماران کبد چرب، موجب از بین رفتن چربی های اضافی در کبد و تنظیم سطح ترانس آمینازهای کبدی و فعالیّت آنها می شوند.روغن های خوراکی خوب شامل: روغن ارده کنجد(گرم و تر)روغن دنبه(گرم و خشک)روغن زرد محلی( گرم و تر) و روغن زیتون (گرم و خشک ) می باشند.
روغن خوراکی یا روغن گرم 1
روغن های صنعتی در برابر گرما مقاوم نیستند و در دمای 60 درجه می سوزند و دود می شوند و در نتیجه خاصیّت چسبندگی به جامدات را پیدا می کنندولی در برابر سرما هیچ تغییری از خود نشان نمی دهند و اگر یک میخ آهنی را مدتی در اینگونه روغن ها قرار دهید، زنگ می زند.
رابطه پایندگی خانواده با اخلاق و ایمان
لباس، مجموع بدن انسان را با همه کمالات، نواقص، خوبی‌ها، بدی‌ها، زیبایی‌ها و زشتی‌ها در بر می‌گیرد و از سرما و گرما و خطر حفظ می‌کند. بر زیبایی‌هایش می‌افزاید و عیوبش را می‌پوشاند. لباس نزدیکترین اشیاء نسبت به انسان است و از جمله نیازهای اولیه به شمار می‌رود. زن و شوهر نیز، نسبت به یکدیگر باید همانند لباس باشند، همدیگر را با همه نواقص و کمالات بپذیرند
قبلی۵بعدی