صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴  ، 
شناسه خبر : ۳۱۴۸۹۹
 روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: موگرینی با توجه به برنامه کاری فشرده خود، پمپئو را با بی میلی به حضور پذیرفت.

استقبال سرد موگرینی از وزیر خارجه آمریکا روزنامه واشنگتن پست در گزارشی با توجه به مختل شدن نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا طی سفر ناگهانی پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا نوشت: بسیاری از رهبران اتحادیه اروپا از اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره ایران خشمگین هستند و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بی میلی از پمپئو استقبال کرد.
موگرینی پیش از نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شب گذشته خبر داده بودند که پمپئو قصد دارد برنامه سفرش را تغییر دهد و ما کل روز با یک برنامه کاری شلوغ اینجا خواهیم بود؛ لذا در طول روز باید ببینیم که آیا می‌توانیم دیداری را با وی ترتیب دهیم و با توجه به این موضوع که وی همیشه مورد استقبال ما است، در حال حاضر هیچ برنامه دقیقی نداریم.
وزیر خارجه آمریکا قرار بود به مسکو برود، اما در اقدامی ناگهانی برنامه سفرش را تغییر داد و در حالی که وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل نشست داشتند، به این شهر اروپایی رفت.
لازم به ذکر است؛ این دومین تغییر ناگهانی در برنامه‌های سفر پمپئو است. وی هفته گذشته سفرش به آلمان برای دیدار با آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور را لغو کرد و به بغداد رفت.
برنبام خبرنگار واشنگتن پست که نشست اتحادیه اروپا را در بروکسل پوشش می‌دهد در پیامی توئیتری پیرامون سفر امروز وزیر خارجه آمریکا نوشت: پمپئو نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا را برای گپ زدن درباره ایران مختل کرد.
وی افزود: پمپئو در بروکسل با بی میلی پذیرفته شد. موگرینی اگر با او دیدار کند منت سر او گذاشته است. اوایل امروز معلوم نبود که این دیدار انجام خواهد شد یا خیر.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات