مسئولان، انقلابی و ساده‌زیست باشند
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
به‌ فضل خدا از سختی‌ها خواهیم گذشت و در دهه‌های آینده جزء ابرقدرت‌ها خواهیم بود.
چرا شوروی فرو پاشید؟
تأملی بر نامه تاریخی امام (ره) به گورباچف:
امام خمینی‌(ره) خطاب به گورباچف: شما اگر بخواهيد در اين مقطع تنها گره هاي كور اقتصادي سوسياليسم و كمونيسم را با پناه بردن به كانون سرمايه داري غرب حل كنيد، نه تنها دردي از جامعۀ خويش را دوا نكرده ايد، كه ديگران بايد بيايند و اشتباهات شما را جبران كنند.
تأثیر عوامل تاریخی و قدرت های جهانی بر ایجاد ضد انقلاب کردی
واگرایی‌های قومی – فرقه‌ای در ایران (2)
نگاهی به چالش‌های قومی صد ساله اخیر، به ‌ویژه بعد از تحولات مشروطه‌خواهی و جنگ جهانی دوم نشان می‌دهد که گرایش‌های قومی در ایران، مورد توجه قدرت‌های خارجی و ابزار اعمال فشار آنان بر حکومت مرکزی بوده است.
تنش های قومی- فرقه ای در ایران منشأ خارجی دارد
واگرایی‌های قومی – فرقه‌ای در ایران (1)
هدف مطلوب ایالات ‌متحدۀ آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی از گسترش واگرایی‌های قومی - فرقه‌ای، تضعیف اقتدار و مشروعیت سیاسی – ایدئولوژیک حاکمیت، افزایش ناامنی در داخل و جلوگیری از شکل‌گیری یک نظام امنیت دسته‌جمعی توسط کشورهای عربی- اسلامی خاورمیانه است.
عذر تقصیر ما به محضر شهدا
در اربعین شهدای عزیز مریوان:
شما به خدا نظر می‌کنید و ما به خطا نظر داریم. شما دامن از خاک گرفتید و ما به خاکستر نشسته‌ایم. شما با خدا تجارتی پُر سود کردید و ما خرمن ‌سوختگان، سرمایه سوزاندیم. جانتان را به ثمنِ ثمین فروختید و ما به ثمن بخس، از دستش دادیم. شما سر به آسمان ساییدید و ما چون موران دانه به لانه انبار کردیم.
دیپلماسی نظام اسلامی بایستی دارای مؤلفه ها و ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری منحصر به فردی برای حضور تمام قد در میدان مبارزه با دستگاه دیپلماسی غرب باشد.
اکنون پس از گذشت ده قرن، بار دیگر غرب، شرق را مورد تجاوز قرار داده است، اما این بار به‌ طور نامحسوس و نامرئی، با تحریک تعصبات، پا به مرزهای شرق گذاشته و جهان اسلام را درگیر نزاع‌های سیاسی، مذهبی، فرقه‌ای و حکومتی کرده است.
جنگ اقتصادی؛ عرصۀ ظهور اراده ها
جنگ اقتصادی مجموعۀ اقدام‌های متعمدانه، خصمانه و اخلال گرایانۀ دشمن است و برای کاهش توان اقتصاد، قدرت و مقاومت ملّی، با هدف تغییر رفتار صورت می‌گیرد.
چیستی مسیحیت صهیونیستی
مسیحیان صهیونیست چنین برای سیاستمداران و مخاطبین خود وانمودکرده اندکه حمایت نکردن از آن ها مساوی با قرار گرفتن در صف مخالفین خداست. در حقیقت بین منافع آمریکا و ادعای مسیحیان صهیونیست ارتباط قابل توجهی وجود دارد و بخش های مختلف حکومت این کشور در دوره های مختلف به طرز بسیار مشهودی از این ایده حمایت و خود را مدافع آن به شمار می آورند.
آخرین مطلب
پربیننده ترین